Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Renault

Rozhodli jste se pro nákup čtyřkolového mazlíčka a nevíte si rady, jak jej správně a možná co nejrychleji pojistit? Tento článek by měl být malým vodítkem, jak snadno a během pár minut povinné ručení pro vozidlo Renault sjednat. Nezbývá nic jednoduššího, než si v pohodlí domova otevřít webový prohlížeč a zadat povinné ručení Renault.

Povinné ručení online

Pár řádků z historie

Tato francouzská automobilka byla založena v roce 1899 bratry Louisem, Marcelem a Fernardem Renaultem. Bratry spojovalo nadšení z motorových vozidel a obchodní zkušenosti. Zatímco Luis už několik vozů sestrojil, tak jeho bratři měli bohaté obchodní zkušenosti z textilní firmy. První automobil Renault Voiturette 1CV byl sestrojen v roce 1898, kdy jej přesně na Vánoce koupil kamarád otce bratrů. V roce 1903 začal Renault vyrábět své vlastní motory. V roce 1908 vyrobila firma téměř 3 575 vozů, čímž se stala největším výrobcem automobilů ve Francii. Přední pozici na trhu si udrželi až do osmdesátých let.


Během 1. světové války firma vyráběla munici, vojenské letecké motory a tanky. Logo ve tvaru kosočtverce bylo poprvé použito v roce 1925 a znázorňuje diamant. Diamant vyjadřuje touhu značky distribuovat a budovat silnou firemní image. Dne 27. března 1999 došlo ke spojení Renaultu a japonské automobilky Nissan. Ve stejném roce Renault koupil 51% většinový podíl v rumunské společnosti Dacia. V 21. století si firma Renault vydobyla skvělou reputaci díky svému výraznému, osobitému a exotickému designu. Druhá generace pak představila vozy Renault Laguna a Renault Mégane, kdy Laguna II byla druhým evropským automobilem s funkcí bezklíčového vstupu a startování vozidla. Stala se také prvním vozidlem, které v crashtestu Euro NCAP získalo 5 hvězdiček. Zajímavostí je pak, že Renault dodával motory i do autobusů Karosa.

Jak vybrat povinné ručení Renault vozidel

Nemusíte mít strach, že bude povinné ručení pro Renault dražší než pojištění vašeho původního vozidla. Můžete si najít přesně takové povinné ručení, jenž vám bude vyhovovat po všech stránkách (např. limity pojistného krytí, cena pojistného nebo případná připojištění). Nabídku povinného ručení pro Renault lze rychle a přehledně porovnat online. Téměř okamžitě a zdarma je vám k dispozici srovnání nabídek povinného ručení osmi pojišťoven českého trhu. Při výběru pojištění se neorientujte pouze podle nízké ceny pojistného, ale zvažte také rizika, která jsou v základu povinného ručení zohledněna. Jestliže bydlíte v odlehlejším městě či vesnici a vracíte se domů z práce pozdě večer, jistě oceníte připojištění střetu se zvěří, jenž lez do základní nabídku přidat u šesti pojišťoven. Limity pojistného plnění se pohybují od 50 000 Kč do 150 000 Kč a vztahují se na střet jedoucího vozidla se zvěří či zvířetem, v některých případech i pro případ okusu kabelů zvířetem u stojícího vozidla. Pokud však cestujete často s rodinou, je pro vás určitě vhodným připojištěním úrazové pojištění. V rámci něj lze sjednat úrazové připojištění řidiče nebo celé posádky vozidla. Mezi další připojištění patří také živelní připojištění, skla, odcizení celého vozidla, nadstandardní asistenční služba, zavazadla či náhradní vozidlo.

S chutí do toho a půl je hotovo

Porovnání a sjednání povinného ručení pro vaše vozidlo Renault lze provést jednoduše a rychle v naší online kalkulačce povinného ručení. Stačí mít po ruce velký technický průkaz vozidla, ve kterém naleznete všechny potřebné technické parametry vozidla. Po zadání základních informací uvidíte ihned nabídku produktů 8 pojišťoven. Ty lze libovolně porovnat podle ceny pojistného nebo podle kvality produktů. Jakmile máte ve výběru konkrétní pojišťovny jasno, kliknete na tlačítko Koupit a pokračujete v zadávání doplňujících údajů o vozidle a pojistníkovi, případně pak vlastníkovi a držiteli vozidla. Veškeré zadané údaje si pak přehledně a v klidu zkontrolujete v nabídkovém souhrnu na konci objednávky. Potřebné dokumenty k pojištění vám odešleme e-mailem do 15 minut od uzavření objednávky a následně dočasnou zelenou kartu do 2-3 pracovních dní i fyzicky poštou. Pojistnou smlouvu není potřeba podepisovat, povinné ručení vzniká úhradou pojistného ve lhůtě, jenž je stanovena pojišťovnou.

Potřebujete pomoc?

Pokud tápete a nevíte si rady, jak úspěšně a rychle sjednat povinné ručení pro vozidlo Renault, nezoufejte, jsme tady od toho, abychom vám se vším poradil. Kompletní nabídku povinného ručení můžeme sdělit i telefonicky. Klientské centrum je provozováno denně, včetně víkendů a svátků.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ