Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Citroën

Pořídili jste si nové vozidlo, a tak hledáte vhodné povinné ručení Citroën? Potřebujete být rychle mobilní a do druhého dne vozidlo registrovat? Pak jistě bude hodit rychlé sjednání povinného ručení Citroën, bez zbytečného obíhání poboček jednotlivých pojišťoven. Už nemusíte dále pátrat. U nás můžete povinné ručení sjednat online, rychle a snadno. Vybírat můžete z nabídek až osmi pojišťoven a porovnávat nabídky nejen podle ceny, ale také podle kvality. Tak s chutí do toho.

Povinné ručení online

Historie značky Citroën

Historie této francouzské značky se začala psát již v roce 1916, kdy se majitel muniční továrny, André Citroën, rozhodl pro výrobu automobilů. Jako cíl výrobního závodu si stanovil vyrábět vozy silné a hospodárné. A tímto směrem se Citroën ubírá do dneška. Od roku 1976 je Citroën součástí koncernu PSA Peugeot Citroën. Aktuálně se vozidla této značky vyrábí v devíti závodech v Evropě, kdy tři z nich jsou ve Francii, dva ve Španělsku a po jednom pak v Itálii, Portugalsku, na Slovensku a v České republice. Mimo Evropu jsou výrobní závody také v Číně, Brazílii a Argentině.

Jak správně sjednat povinné ručení Citroën

Výběru správného povinného ručení Citroën je třeba věnovat pozornost. Volba vhodných produktů závisí na mnoha faktorech. Důležitými aspekty, které je třeba pro výběr zohlednit, je například to, kde vozidlo provozujete, jak často s vozidlem jezdíte, zda cestujete sami nebo s rodinou apod. Podle toho je pak třeba volit odpovídající limity pojistného krytí a případná připojištění k základnímu povinnému ručení Citroën. Limity povinného ručení Citroën se pohybují od nejnižší zákonem stanovené výše 50 mil. Kč na zdraví a na majetek, až po aktuálně nejvyšší limit na pojistném trhu, který je 250 mil. Kč na zdraví a majetek. Určitě není vhodné si vybírat povinné ručení pouze podle ceny. Nejnižší limity nemusí být vždy dostačující, a to především u škod způsobených na zdraví třetích osob.

Jaká připojištění mohu k povinnému Citroën ručení sjednat?

Při sjednávání povinného ručení Citroën je vhodné popřemýšlet také o tom, jaká připojištění by byla k základnímu povinnému ručení vhodná sjednat. Škála možností připojištění je opravdu široká, a tak je rozhodně z čeho vybírat. Nejčastějším připojištěním, které se k povinnému ručení sjednává, je připojištění skel vozidla. Může se jednat pouze o sklo čelní nebo naopak všechna výhledová skla. Záleží na pojišťovně a zvoleném rozsahu pojištění. Toto připojištění vám kryje škody, které například způsobí kamínek odmrštěný od neznámého protijedoucího vozidla. Pokud se pohybujete mimo město, bude pro vás vhodným připojištěním střet se zvěří. V případě, že na vašich cestách dojde ke srážce např. s divočákem nebo srnou a vaše vozidlo bude poškozeno, bude oprava zajištěna na základě tohoto připojištění z prostředků pojišťovny. Toto připojištění aktuálně nabízíme až u šesti pojišťoven a limity pojistného krytí jsou různé. Dalšími připojištěními, které je možné k povinnému ručení Citroën sjednat je připojištění živlu, zavazadel, úrazu, nadstandardních asistenčních služeb vč. náhradního vozidla, smrti obou rodičů ve vozidle, přímé likvidace nebo odcizení a vandalismu.

Sjednání povinného ručení Citroen

Jak bylo zmíněno už v úvodu článku, sjednání povinného ručení Citroën je skutečně hračka. Stačí si vzít k ruce velký technický průkaz vozidla a hezky z pohodlí domova si pojištění sjednat online pomocí svého počítače, notebooku, tabletu či chytrého telefonu. Na webu Top-Pojištěni.cz stačí zvolit záložku povinné ručení a vybrat tlačítko Kalkulace. Dle technického průkazu pak zadáte základní parametry vozidla, údaje o pojistníkovi a už můžete vybírat z několika nabídek povinného ručení Citroën tu, která nejvíce odpovídá vašim požadavkům a potřebám. Pro přesnou kalkulaci už ani nepotřebujete znát svou historii pro výpočet bonusu na povinném ručení Citroën. Bonus je ověřován online dle databáze ČKP a není třeba jej tedy dokládat písemně, jako tomu bylo dříve. Nad grafem porovnání jednotlivých nabídek pojišťoven můžete zvolit, zda chcete povinné ručení hradit čtvrtletně, pololetně či ročně a vybrat to, zda máte zájem o vyšší či nižší limity pojistného krytí. Pak už jen pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce, kde bude třeba vyplnit přesné informace o vozidle, pojistníkovi a případně i vlastníkovi a provozovateli vozidla, pokud jsou od pojistníka odlišní. Pro sjednání povinného ručení vám stačí VIN kód vozidla, registrační značku a číslo velkého technického průkazu lze doplnit později, až bude vozidlo registrováno. Ihned po sjednání povinného ručení Citroën obdržíte veškeré dokumenty e-mailem, a to včetně dočasné zelené karty, která vám slouží jako doklad o pojištěn. Poštou Vám bude zaslána i dočasná zelená karta. Pojištění vzniká zaplacením, a tak není třeba žádné dokumenty podepisovat a zasílat zpět. V případě, že si s čímkoliv v průběhu sjednání nevíte rady, neváhejte se obrátit na naše zákaznické centrum. Rádi vám s čímkoliv poradíme nebo vám povinné ručení sjednáme rovnou přímo po telefonu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ