Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Výše limitů povinného ručení

Ne vždy je to nejlevnější povinné ručení také tím nejlepším. Do jeho ceny se promítá několik faktorů a mezi ty nejzásadnější patří výše limitů pojistného plnění. Pojďme si limity povinného ručení rozebrat podrobněji.

Výše limitů povinného ručení

Co to jsou limity pojistného plnění

Jde o částku, kterou může pojišťovací společnost vyplatit při pojistné události tomu, komu nehodu způsobíte. Všechny limity se píší se dvěma částkami, jedna souvisí s limity při škodě na majetku a ušlém zisku, druhá na zdraví či zaviněním smrti. Minimální a maximální částky pojistného plnění stanovuje dokonce Zákon o povinném ručení č. 168/1999 Sb. Minimálním limitem je 35 milionů korun.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Limity pojistné plnění

  • pro případ škody na zdraví
  • pro škody na majetku a ušlém zisku

Pokud způsobíte škodu vyšší, než je limit pojistného plnění, může po Vás pojišťovna rozdíl mezi způsobenou škodou a limitem vymáhat.

A proč se nad výší limitů zamýšlet?

Jednoduše proto, že čím nižší limity si nastavíte, tím více se vystavujete riziku, že následky nehody budete muset platit ze svého, protože vám maximální částka na smlouvě s pojišťovnou nebude stačit. Obecně se doporučuje zlatá střední cesta, tedy limity ve výši 75 nebo 100 milionů korun. V souvislosti s limity pojistného plnění nabízí jednotlivé pojišťovny i různé benefity a úroveň asistenční služby. A vězte, že je z čeho vybírat.

Nejčastější limity pojišťoven

Škoda Nízký Střední Vyšší
na zdraví 35 mil. Kč 70 mil. Kč 150 mil. Kč
na majetek a ušlém zisku 35 mil. Kč 70 mil. Kč 150 mil. Kč

Pzn. jedná se o nejčastější limity, které pojišťovny nabízí.

Povinné ručení lze sjednat online, stačí si právě zde o této možnosti přečíst více.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ