Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Opel

Říká se ,,Hopla, hopla, kup si Opela", ale kde koupit výhodné povinné ručení Opel? Na tuto otázku je odpověď velmi jednoduchá. Povinné ručení Opel sjednáte snadno a rychle online u Top-Pojištění.cz. Pro zjištění nejvhodnějších nabídek povinného ručení už není nutné čerpat dovolenou. Vše vyřídíte z pohodlí domova od svého počítače. A že nevíte jak na to? Tak právě pro vás jsme připravili tento článek, ve kterém naleznete všechny důležité informace pro sjednání povinného ručení Opel.

Povinné ručení

Něco z historie

Historie německého automobilového závodu Opel se začala psát již v roce 1862. V tomto roce se Adam Opel rozhodl založit podnik, který vyráběl šicí stroje a jízdní kola. Výrobou osobních automobilů se začal zabývat až po smrti jeho zakladatele v roce 1899, a to především zásluhou jeho synů. První vozidlo, model Opel 10/12 PS, na trh uvedl Opel v roce 1902. Jednalo se o poměrně luxusní vůz za přijatelnou cenu a díky tomu se Opel držel na německém automobilovém trhu na předních příčkách prodejnosti. V roce 1929 došlo ke spojení automobilky se společností General Motors Corporation, jejíž součástí je dodnes.

Je na uzavření povinného ručení Opel už pozdě?

Možná teď přemýšlíte nad tím, že byste si pro své nové vozidlo uzavřeli rádi výhodné a kvalitní povinné ručení Opel. Bohužel jste ale podepsali při nákupu vozidla nevýhodnou smlouvu s některou z pojišťoven, kterou má daný prodejce nasmlouvanou. Žádný problém. Ze zákona máte nárok pojistnou smlouvu vypovědět do dvou měsíců od sjednání pojištění, a to bez udání důvodu. Pokud se tedy do této lhůty vejdete, stačí sepsat výpověď a doručit ji na danou pojišťovnu. Nespotřebované pojistné vám bude vráceno zpět a smlouva je ukončena za 8 dní od doručení vaší výpovědi.

V případě, že se nejedná o čerstvě pořízené vozidlo a jen přemýšlíte o změně pojišťovny, i tak máte samozřejmě několik možností pro sjednání výhodnějšího povinného ručení Opel. Aktuální smlouvu můžete ukončit k výročí pojištění, v tomto případě je však třeba výpověď podat nejpozději 6 týdnů před výročním dnem pojistné smlouvy. Své dosavadní pojištění také můžete vypovědět na základě navýšení pojistného, a to do jednoho měsíce od oznámení této změny.

Jak vybrat správné povinné ručení Opel?

Možná se budeme opakovat, ale výběr povinného ručení Opel není vhodné brát na lehkou váhu. Pokud patříte mezi aktivní řidiče, je třeba mu přizpůsobit i volbu limitů pojistného krytí a případné sjednání některého z volitelných připojištění. Pak samozřejmě záleží na tom, o jaký model vozidlo se jedná, kde s vozidlo nejčastěji provozujete a jaká rizika vás mohou případně při vašich cestách ohrozit. Limity pojistného krytí na povinném ručení začínají na 50 mil. Kč na zdraví a majetek. Jedná se o nejnižší možný limit, který je stanoven zákonem. Pojišťovny však nabízejí velmi širokou škálu produktů s různě nastavenými limity krytí a díky tomu můžete vybrat produkt s krytím až 250 mil. Kč na zdraví a majetek. Optimální a doporučovaná výše se pohybuje okolo 100 mil. Kč.

Co lze připojistit k povinnému ručení Opel?

Možnosti připojištění k základnímu povinnému ručení Opel jsou skutečně velmi široké. Všichni jste určitě slyšeli o připojištění čelního skla, případně všech skel, střetu se zvěří, zavazadel nebo připojištění sedadel, tj. úrazového připojištění. Mezi poslední dobou oblíbené připojištění patří pojištění přímé likvidace. Při nezaviněné dopravní nehodě standardně řešíte škodu s pojišťovnou viníka, a tak musíte čekat na likvidaci z jejich strany. Pokud máte sjednáno pojištění Přímé likvidace, tyto starosti vám odpadají. V případě nezaviněné dopravní nehody totiž kontaktujete přímo svou pojišťovnu, která vám vyplatí pojistné plnění. Dalším často sjednávaným pojištěním je pojištění odcizení vozidla a vandalismu. Vyplatí se vám v případě, že se jedná o starší vozidlo, které nemá už tak vysokou hodnotu a nechcete jej pojišťovat havarijně. Limity pojistného plnění se u tohoto připojištění pohybují kolem 100 000 Kč, záleží pak na konkrétní nabídce daného pojistitele.

Sjednání povinného ručení Opel

Pokud už máte rozmyšleno, co všechno chcete do svého povinného ručení Opel zahrnout, můžete se pustit do kalkulace a sjednání. Stačí vám k tomu notebook s připojením k internetu a velký technický průkaz vozidla. Na webu Top-Pojištěni.cz stačí vybrat záložku povinné ručení a přes tlačítko Kalkulace se dostanete do samotného srovnání nabídek pojištění.

Na úvod je třeba zadat základní technické parametry vozidla a údaje o pojistníkovi, které jsou důležité pro výpočet povinného ručení Opel. Bonus si můžete ověřit online dle databáze ČKP, a tak je případná sleva automaticky zohledněna do výpočtu. Poté se vám již zobrazí jednotlivé nabídky povinného ručení. Po výběru pojišťovny pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce zadáním bližších informací o vozidle i pojistníkovi, vlastníkovi a provozovateli vozidla. Po sjednání pojištění obdržíte veškeré dokumenty e-mailem, a to včetně dočasné zelené karty, která vám slouží jako doklad o sjednaném povinném ručení. Povinné ručení Opel vzniká zaplacením, není tedy potřeba dokumenty podepisovat a zasílat zpět. V případě, že vám není v průběhu sjednávání cokoliv jasné anebo zkrátka preferujete telefonický kontakt, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ