Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Autopojištění

Pokud jste majitelem vozidla, pak je i autopojištění nedílnou součástí vašeho života. Ovšem orientovat s v nabídce produktů tohoto pojištění nemusí být vždy úplně snadné. Na následujících řádcích se vám tedy pokusíme tuto problematiku trochu přiblížit.

Autopojištění

Autopojištění

V současné době existují v podstatě dva základní produkty autopojištění. Jedná se o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy povinné ručení a havarijní pojištění. A pak jsou tu samozřejmě doplňková připojištění, jejichž nabídka je opravdu široká a pestrá. Většinu z nich lze ale většinou sjednat právě jako připojištění k povinnému ručení či havarijnímu pojištění, samostatně nikoliv.

Připojištění k pojištění vozidla

K základnímu autopojištění máte možnost zvolit některé z mnoha nabízených připojištění.

Jedná se například o připojištění:

Pokud máte sjednané havarijní pojištění allrisk, jsou pak pro vás některé druhy připojištění, jako je např. střet se zvěří nebo přírodní rizika, již součástí produktu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Zákonem povinné

Jakmile se stanete majitelem motorového vozidla, týká se vás i zákonná povinnost uzavřít povinné ručení. Tato povinnost se týká všech vozidel, která jsou evidována v registru vozidel a provozována po veřejných komunikacích a to dokonce i za předpokladu, že jsou na této komunikaci pouze odstavena.

K čemu je povinné ručení?

Má za úkol pokrýt škody, které pojištěné vozidlo způsobí na majetku či zdraví třetích osob. Při sjednávání tohoto autopojištění si volíte limity pojistného plnění, které jsou uváděny v milionech korun a definovány dvěma hodnotami týkající se škod na zdraví a škod na majektu. Vybírat můžete z široké nabídky, nejnižší, stanovená zákonem, je 35 mil. Kč a nejvyšší limit se na současném pojistném trhu dostal až na 250 mil. Kč. A i přesto, že se vám uvedené limity mohou zdát až přehnaně vysoké, nezapomeňte na to, že u škod na zdraví není stanovena horní hranice, kam až se může případné odškodnění poškozeného vyšplhat.

Havarijní pojištění

Druhým zásadním autopojištěním je havarijní pojištění. Na rozdíl od povinného ručení kryje havarijní pojištění škody přímo na pojištěném vozidle. A v současném provozu a počtu vozidel na silnici se stává i havarijní pojištění v podstatě povinností, pokud chcete své vozidlo a finance ochránit. Havarijní pojištění se obvykle uzavírá ve variantě allrisk, tedy na všechna rizika, která zahrnují havárii, odcizení, vandalismus a živelní pojištění.

Limitem plnění je u havarijního pojištění pojistná částka, tedy aktuální hodnota pojištěného vozidla. Tento údaj tedy při sjednávání pojištění bedlivě zvažte a pojistnou částku nastavte tak, aby co nejvíce odpovídala skutečnosti. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem při plnění pojistné události, které mohou v případě podpojištění nebo nadpojištění nastat. Tento druh pojištění na auto se většinou sjednává s určitou spoluúčastí, která může být od 1 % až po 20 %, lze ale najít i produkty s nulovou spoluúčastí.  Podle toho se pak na pojistné události podílíte platbou z vlastních prostředků.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Autopojištění kalkulačka

Před samotným sjednáním smlouvy je důležitým krokem srovnání autopojištění. Potřebujete totiž znát produkty jednotlivých pojišťoven, abyste se dokázali rozhodnout, které pojištění pro vás bude nejlepší. Nemusíte tedy podepisovat první smlouvu, na kterou narazíte.

K tomuto kroku využijete online srovnávač autopojištění a naši kalkulačku, kterou najdete na stránkách Top-Pojištění.

Díky srovnání si můžete zařídit to nejlevnější pojištění na českém trhu. Dobře si ale rozmyslete, zda je pro vás tím nejvýhodnějším, protože může mít buď příliš nízké limity pojistného plnění, nebo málo zohledněných rizik.

Jak autopojištění sjednat?

Výběr i sjednání autopojištění je opravdu hračka. Stačí mít k ruce počítač nebo chytrý telefon a připojištění k internetu, všechno pak vyřídíte jednoduše online z pohodlí svého domova. Jakmile si vyberete konkrétní produkt, můžete jej dále upravit nebo doplnit podle vlastního uvážení. Potřebné dokumenty obdržíte na e-mail a ani podpis nebude potřeba, pojištění vzniká úhradou pojistného.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem a sjednání toho TOP autopojištění pomůžeme!

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ