Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení a havarijní pojištění

Abyste své vozidlo co nejlépe ochránili před nástrahami okolního světa, je dobré mít sjednané komplexní pojištění auta, tedy kvalitní povinné ručení a havarijní připojištění. Na pojistném trhu existuje velké množství produktů. A pokud přeci jen v této problematice ještě trochu tápete, pak tento článek je šitý na míru právě pro vás.

Povinné ručení a havarijní pojištění

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním je ten, že zatímco první produkt je opravdu povinný a musí si ho sjednat každý majitel vozu, ten druhý už je dobrovolný. Je tedy na každém, zda si havarijní pojistku zajistí, nebo bude jezdit pouze s povinným ručením. To má pokrýt škody, které provozem vozidla způsobíte na majetku či zdraví třetích osob. Nepokryje ale škody na vašem voze.

Co je povinné ručení?

  • Kryje škody na majetku a zdraví, které někomu způsobíte.
  • V rámci připojištění lze krýt škody i na vašem majetku a zdraví, ale v omezené míře.

Co je havarijní pojištění?

  • Kryje škody na vašem majetku a zdraví, když způsobíte nehodu.
  • Kryje škody, které způsobí vandal, zloděj nebo jiný neznámý pachatel.
  • Kryje škody způsobené srážkou se zvěří.

Jak správně vybrat komplexní pojištění vozidla?

Povinné ručení s havarijní pojištěním může tvořit komplexní pojištění vozidla. Díky tomu bude vaše auto, ale i zdraví, dokonale chráněno. Sjednání obou produktů najednou v rámci jedné smlouvy je navíc finančně výhodnější, protože za ně získáte slevy. Tyto slevy jsou dány kvalitní propojištěností vozidla a mohou tvořit i 20 %.

Komplexní pojištění vozidla dle jednotlivých pojišťoven:

Jak sjednat povinné ručení a havarijní pojištění?

Ke sjednání obou produktů máte několik možností. Buď využijete sjednání pojištění online, nebo se zastavíte na pobočkách jednotlivých pojišťoven na konzultaci, nebo si do nich zavoláte. Sjednání online vám ušetří čas, energii a všechny informace se dozvíte v přehledném srovnání, včetně cen.

Kalkulačka povinného ručení

Kalkulačka povinného ručení je velmi jednoduchá. Využít můžete zadání SPZ nebo VIN kódu, díky čemuž se v dalším kroku automaticky vyplní údaje o vašem vozidle.

Také bude potřeba vyplnit vaše osobní údaje jako rok narození, bydliště nebo počet bonusů. To vše ovlivňuje výslednou cenu povinného ručení.

Výsledkem bude přehled a srovnání cen za jednotlivé nabídky pojišťoven. Vy si pak můžete pojištění upravit podle vlastních preferencí a vybrat si to nejvýhodnější nebo nejlevnější pojištění vozidla.

Kalkulačka havarijního pojištění

U kalkulačky havarijního pojištění je stejný postup jako u povinného ručení. Jen bude odlišná cena podle toho, jaké limity a rizika zvolíte. V online kalkulačce si můžete spočítat povinného ručení a havarijního pojištění i dohromady.

Nevíte si rady při sjednání pojištění online? Rádi byste kalkulaci s někým konzultovali, máte dotazy a potřebujete poradit? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám s čímkoliv poradíme, jsme vám k dispozici online na chatu, telefonu či e-mailu každý den a to včetně víkendů a vybraných svátků. Těšíme se na vás.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ