Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Dacia

Rozhodli jste se pro koupi naleštěného čtyřkolového fešáka a nejste si jisti, jak vybrat a sjednat povinné ručení Dacia co možná nejrychleji? Přece online, na webu Top-Pojištění.cz! Není nic snazšího, než si sednout v klidu k počítači a zadat do webového prohlížeče povinné ručení Dacia. K ruce vám stačí velký technický průkaz vozidla, v němž jsou veškeré důležité technické parametry o vozidle zaznamenány.

Povinné ručení online

Historie Dacia

Společnost Dacia vznikla, za podpory automobilky Renault, v roce 1966 a o 33 let později se stala značkou skupiny Renault. Renault značku Dacia následně koupil a zmodernizoval původní továrnu v Pitesti. Tato továrna dříve sloužila jako areál pro výrobu vojenských letadel, zejména v době 2. světové války. Samotný název značky Dacia pochází ze slova ,,Dácie", což je země rumunských předků.

Posláním značky je vyrábět moderní, odolné rodinné vozy, které jsou dostupné pro všechny věkové kategorie. V roce 2004 představila Dacia rodinný vůz Logan, jenž se stal ikonou nového pojetí značky. Tuto sérii následně o dva roky později doplnil vůz Logan MCV, o rok později pak vozidlo Logan Van. V následujících rocích byly představeny na trh vozy Logan Pick up, Sandero a SUV vozidlo Duster.

Jak vybrat povinné ručení Dacia

Při výběru povinného ručení Dacia je dbejte zejména na charakter jeho užívání. Jedná se zejména o určení lokací provozu vozidla a jeho využití. Ne vždy by měla být pouze cena povinného ručení tím rozhodujícím a správným ukazatelem. Nabídky jednotlivých pojišťoven doporučujeme důkladně porovnat i podle limitů pojistného krytí a kvality produktu. Nejnižší možný, a zároveň zákonem stanovený, limit pojistného krytí pro zdraví a majetek je 50 mil. korun. Při zavinění hromadné dopravní nehody s nutností zásahu první pomoci vrtulníkem nebo způsobení trvalých následků několika osobám však nemusí být vůbec dostačující. V rámci výběru limitů pojistného krytí povinného ručení tedy doporučujeme volit zlatou střední cestu, limit 100 mil. korun na zdraví a 100 mil. korun na majetek. Čím vyšší limity pojistného krytí sjednáte, tím míň situací vás pak překvapí. K povinnému ručení Dacia lze připojistit hned několik připojištění. Lze sjednat připojištění přímé likvidace, střetu se zvěří, připojištění skel vozidla, úrazové pojištění, nadstandardní asistenční služby, živelní připojištění, odcizení celého vozidla a v neposlední řadě připojištění náhradního vozidla.

Jak sjednat povinné ručení Dacia

Sjednání povinného ručení Dacia je opravdu jednoduché, rychlé a snadné. Stačí vám mít po ruce velký technický průkaz vozidla, jak jsme již avizovali v úvodu tohoto článku. Na našich webových stránkách rozklikněte záložku povinné ručení a zvolte Kalkulátor pojištění. V prvním kroku budete vyzváni k vyplnění základních parametrů o vozidle a pojistníkovi, jenž jsou nezbytné pro správný výpočet pojistného. Výši pojistného může pak ovlivnit i bezeškodný průběh pojistníka, který lze ověřit online přímo v kalkulátoru pojištění na základě křestního jména a rodného čísla. Následně se vám zobrazí varianty pojištění až 8 pojišťoven, se kterými v rámci povinného ručení spolupracujeme. Porovnat si můžete nabídky nejen podle ceny, ale také podle limitů pojistného krytí a kvality. Jakmile budete mít ve výběru jasno, stačí kliknout na tlačítko Koupit a vyplnit následující podrobnější informace o vozidle, pojistníkovi, popřípadě vlastníkovi a držiteli vozidla, je-li odlišný od samotného pojistníka. V závěrečném kroku doporučujeme, si veškeré zadané údaje překontrolovat. Po sjednání pojištění obdržíte veškeré dokumenty včetně pojistné smlouvy, pokynů k platbě pojistného a zelené karty do e-mailu. Během následujících pár dní vám dokumenty zašleme také fyzicky poštou. Online sjednáním neztrácíte čas obíháním jednotlivých poboček pojišťoven a povinné ručení Dacia si vyřídíte z pohodlí svého domova.

Stále se sjednáním online váháte?

Pokud si ani po přečtení tohoto článku nejste čímkoli jisti, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám s kompletní nabídkou povinného ručení pro vozidlo Dacia pomůžeme. Online sjednání vám nezabere víc než pár minut. U nás vzniká pojištění úhradou pojistného ve lhůtě stanovené pojistitelem, odpadá zbytečné papírování a archivace dokumentů.