Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zákonné pojištění vozidel

Zákonné pojištění vozidla, též známe pod názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, lidově povinné ručení, musí mít uzavřeno každý, kdo vlastní vozidlo přihlášené v registru vozidel.

Povinné ručení

Co je zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění vozidel kryje škody na zdraví a majetku způsobené třetí osobě. Povinné ručení je omezeno limity pojistného krytí, kdy je nejnižší částka při krytí odpovědnosti z provozu vozidla zákonem stanovena na 35 mil. korun na zdraví a 35 mil. korun na majetek. Existují samozřejmě případy, v rámci, kterých nemusí být tento limit dostačující. V Top-Pojištění.cz doporučujeme volit zlatou střední cestu a sjednat střední limit pojistného krytí, který slibuje pojistné plnění až do výše 100 mil. korun na zdraví a majetek. Chcete-li však být skutečně připraveni, nikoli překvapeni, je pro vás ke sjednání top povinného ručení připraven i vyšší limit pojistného krytí. Nabízí jej pojišťovna Direct a dosahuje výše 250 mil. korun.

Sjednání zákonného pojištění vozidel

Sjednání pojištění odpovědnosti online vám ušetří nejen drahocenný čas, který byste jinak strávili čekáním v nekonečných frontách na pojišťovnách, ale také usnadní výběr top povinného ručení. V přehledném grafu porovnání můžete nabídky jednotlivých pojistitelů srovnávat a řadit nejen podle ceny, ale také podle kvality produktů. Pro řadu řidičů je při výběru rozhodujícím faktorem cena povinného ručení. Nikdy ale není napsáno, že to nejlevnější povinné ručení je tím nejlepším. Na cenu byste se tedy měli zaměřit až úplně nakonec. O kvalitě povinného ručení rozhodují zejména následující složky.

  1. Limit pojistného plnění

Minimální limit pojistného krytí je určen zákonem a činí 35 milionů korun na zdraví a majetek třetích osob. Ačkoli se to může zdát jako závratná suma, ve finále nemusí pokrýt všechny vzniklé škody. Proto je dobré, pokud je pojistný limit několikanásobně vyšší. Jistota je jistota.

  1. Frekvence platby pojistného

Nejvýhodnější ceny, ale i podmínky jsou tradičně u produktů hrazených ročně, tedy na celých 12 měsíců. Pokud byste si sjednali pojištění s frekvencí platby čtvrtletně nebo půlročně, můžete narazit na přirážky pojišťoven, pohybující se v rozmezí 5-7 % z výsledné ceny produktu.

  1. Bonus

Pokud vám ale daná pojišťovna dokáže za bezpečnou jízdu povinné ručení zlevnit, jste na správné cestě. Slevu na pojistném získáte už od 12 měsíců předchozího průběhu pojištění bez nehod.

  1. Možnost připojištění

Některé pojišťovny v ceně povinného ručení nabízejí také pojištění úrazu řidiče nebo další druhy připojištění, jež se mohou na cestách hodit.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ