Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Top povinné ručení

Jistě si při výběru správného pojištění pokládáte otázku, jaké je to top povinné ručení. Tento článek by vám měl výběr tohoto typu pojištění usnadnit a poradit vám, na co všechno se při výběru zaměřit. Absolutně nejlépe toho dosáhnete tím, že si nabídky důkladně porovnáte a ihned zjistíte, kolik ušetříte, anebo naopak, co byste si chtěli k základnímu povinnému ručení připojistit.

Nejlevnější povinné ručení

Co je povinné ručení a proč online?

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla kryje škody na zdraví a majetku způsobené třetí osobě. Ze zákona je každý vlastník vozidla povinen si toto pojištění pro vozidlo, jenž je na území České Republiky registrováno, sjednat. Nejnižší limit pojistného krytí odpovědnosti z provozu vozidla je zákonem stanoven na 50 mil. korun na zdraví a 50 mil. korun na majetek. Existují samozřejmě případy, v rámci, kterých nemusí být tento limit dostačující. V Top-Pojištění.cz doporučujeme volit zlatou střední cestu a sjednat střední limit pojistného krytí, který slibuje pojistné plnění až do výše 100 mil. korun na zdraví a majetek. Chcete-li však být skutečně připraveni, nikoli překvapeni, je pro vás ke sjednání top povinného ručení připraven i vyšší limit pojistného krytí. Nabízí jej pojišťovna Direct a dosahuje výše 250 mil. korun.

Sjednání pojištění odpovědnosti online vám ušetří nejen drahocenný čas, který byste jinak strávili čekáním v nekonečných frontách na pojišťovnách, ale také usnadní výběr top povinného ručení. V přehledném grafu porovnání můžete nabídky jednotlivých pojistitelů srovnávat a řadit nejen podle ceny, ale také podle kvality produktů.

Která připojištění je možné sjednat?

K základu povinného ručení lze připojistit hned několik dalších pojištění, tzv. připojištění. Jedná se například o přímou likvidaci, jenž vám ušetří čas při řešení pojistné události s pojišťovnou viníka. Při škodě na vašem zdraví nebo majetku z dopravní nehody se obrátíte přímo na pojišťovnu, se kterou máte povinné ručení sjednáno. Nahlásíte pojistnou událost, rozsah škody a o nic více se starat nemusíte. Pojišťovna vyřeší vše za vás, v případě nutnosti vám poskytne i náhradní vozidlo.

Dalším připojištěním je střet se zvěří, jenž se hodí zejména v nočních hodinách, kdy je pohyb lesní zvěře mezi lesy, poli a odlehlými místy častější.

Dále je možné připojistit úraz řidiče a celé posádky vozidla. Pokud tedy často cestujete s rodinou, určitě doporučujeme toto připojištění zahrnout do vámi vybraného povinného ručení.

Mezi další připojištěními patří také nadstandardní asistenční služby, připojištění skel, živelní připojištění, odcizení celého vozidla a připojištění náhradního vozidla.

Sjednání Top povinného ručení online

Výběr a sjednání Top povinného ručení je opravdu rychlé a snadné. Na našich webových stránkách si stačí otevřít kalkulátor povinného ručení, kde budete hned v prvním kroku vyzváni k vyplnění základních parametrů o vozidle a pojistníkovi, jenž jsou nezbytné pro správný výpočet pojistného. V dalším kroku se vám zobrazí graf porovnání s nabídkami až 8 pojišťoven českého trhu. V rámci kalkulace pojištění můžete libovolně měnit frekvenci platby, limity pojistného krytí a porovnat si pojišťovny podle kvality. Správného a přesného výpočtu pojistného pak docílíte tím, že si ověříte svůj bezeškodný průběh, a to rovnou v průběhu kalkulace online. Jakmile budete mít jasno, která z pojišťoven je pro vás ta pravá, kliknete na tlačítko Koupit a vyplníte podrobnější informace o vozidle, pojistníkovi, popřípadě vlastníkovi a držiteli vozidla. Ještě před objednáním si všechny zadané údaje zkontrolujete v přehledném nabídkovém souhrnu, a objednávku pak potvrdíte tlačítkem Objednat. Nejpozději do 15 minut obdržíte na e-mail veškeré potřebné dokumenty včetně zelené karty. Své vozidlo můžete používat ihned od zvoleného počátku pojištění a můžete jej např. i přihlásit do registru vozidel.

V případě, že si stále nejste jisti, které povinné ručení je to Top, neváhejte se na nás obrátit. S kompletní nabídkou povinného ručení vás mile rádi kontaktujeme telefonicky a se vším pomůžeme. Samotné sjednání nezabere více než pár minut.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ