Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Toyota

V roce 2022 se Toyota vyhoupla na čtvrtou příčku nejprodávanějších značek vozů v České republice. Není se co divit, protože jde o japonskou kvalitu za rozumné peníze. A rozumné je také si k vaší Toyotě sjednat ideální povinné ručení.

toyota auto

Automobilka Toyota

Ačkoliv se to nezdá, Toyota Motor Company je největším výrobcem aut na světě. Automobilka byla založena v roce 1937. V České republice je dosud registrováno více jak 150 000 vozů této značky. Toyota se u nás sice etablovala pomaleji, ale křivka prodejů japonské značky na našem území dále strmě roste. Růst prodeje za první čtvrtletí roku 2022 překonal 55 % a v posledních 4 letech se z ní stává jedna z nejoblíbenějších značek jak v případě nových vozů, tak i těch ojetých.

Proč povinné ručení Toyota?

Povinné ručení vám pomůže pokrýt škodnou, neboli pojistnou událost, kterou svým vozem způsobíte. Je to vlastně taková pojistka, kdyby se něco stalo, abyste důsledky nehody neplatili ze svého. A v případě Toyoty to platí zejména u stále prodávanějších SUV, ale i elektrovozů nebo hybridů.

SUV je poměrně velké a těžké auto. Při nehodě tak může dojít k mnohem hrozivějším následkům, než je tomu například u běžného kombíku nebo sedanu. Elektrovozy jsou zase tiché a často se dostávají do střetu s cyklisty nebo chodci. Povinné ručení se proto nevztahuje jen na krytí újmy na majetku, ale i zdraví, včetně případů trvalých následků nebo smrti.

Pro sjednání ideálního pojištění je tedy potřeba myslet na dostatečné limity pojistného plnění. Někdy totiž nemusí stačit základ, tedy 50 milionů korun. Lepší je taková střední cesta, jako 100 milionů korun za újmu na majetku a zdraví třetích osob.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Povinné ručení cena

Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho věcí, mezi nimi je samotný majitel vozu (dle adresy bydliště, počtu měsíců bez nehody a věku) a značka vozidla (model, rok výroby, motorizace, výkon a zabezpečení). Důležité jsou také limity pojistného plnění a případně připojištění proti rizikům, které se nenachází v základním balíčku povinného ručení.

Pokud na pojištění chcete více ušetřit, můžete využít bonus za dobu jízdy bez nehody nebo způsob placení pojištění. Výhodnější je například roční splátka, na rozdíl od měsíční nebo čtvrtletní.

Povinné ručení srovnání ceny

Abyste si dokázali představit, kolik v průměru stojí povinné ručení pro automobil Toyota, připravili jsme pro vás jednoduché srovnání. To jsme vytvořili pro benzinový model Toyota Auris z roku 2019. Majitelem je řidič se 180 měsíci bez nehody, ročník 1988 s bydlištěm v okresním městě Břeclav. Limity pojistného plnění byly vybrány střední.

Následně také záleží na pojistných podmínkách pojišťovny a možnostem připojištění.

Pojišťovna Produkt Cena pojištění Obsah pojištění
ČSOB Dominant 1009,- Limit 100/100 mil., asistence, úraz řidiče, osobní věci posádky
UNIQA EXTRA 1056,- Limit 70/70 mil., asistence, úraz řidiče, zavazadla
SLAVIA Jistota 1245,- Limit 100/100 mil., asistence, úraz řidiče, poškození zvěří, ztráta a odcizení klíčů
KOOPERATIVA 70/70 1813,- Limit 70/70 mil., asistence, úraz řidiče
DIRECT Limit 100/100 2076,- Limit 100/100 mil., asistence
ČPP SPECIÁLPOV 2391,- Limit 100/100 mil., asistence, úraz řidiče, pojištění vozíku
PILLOW Střední 3156,- Limit 70/70 mil., asistence

Pzn. aktuální ceny z 22.9.2022

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ