Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

E-pojištění povinné ručení

V dnešní době je běžné kupovat online přes internet téměř vše, proč tedy nepořídit i e-pojištění povinného ručení? Takové sjednání pojištění vozu je rychlé, snadné, a pokud výběru věnujete trochu svého času, pak určitě i výhodné. Jak na to? Všechno se dozvíte.

e Povinné ručení

E-pojištění auta

V posledních třech letech se e-pojištění, nebo také online povinné ručení stalo poměrně běžným způsobem, jak sjednat kvalitní pojistku pro osobní vozy, stejně jako motocykly nebo nákladní vozidla. Obrovskou výhodou je to, že nemusíte trávit čas na pobočce a brát si kvůli tomu volno z práce, nebo upravovat kalendář.

Prostě a jednoduše si v klidu u sebe doma zadáte potřebné parametry, srovnáte si nabídky pojišťoven a vyberete ten nejlepší produkt, který se vám nejvíce líbí. Pak už jen stačí zaplatit, vytisknout si tzv. zelenou kartu a je to.

E-pojištění kalkulačka

Srovnat produkty povinného ručení lze díky naší kalkulačce. Ta je velmi intuitivní, jen musíte znát přesné údaje o sobě a svém voze. Nejdříve zadáte, o jaký vůz se jedná, zda osobní, nákladní, motocykl nebo ostatní (například traktor). Důležitou informací je i to, zda jde o nepodnikající osobu, OSVČ, nebo právnickou osobu. Vybírat tak mohou i řidiči taxi služeb nebo majitelé kamionů, dodávek a dalších motorových vozidel.

Kolik stojí e-pojištění?

Na tuto otázku nedokážeme odpovědět přesně, protože cenu e-pojištění ovlivňuje více věcí. Velkou část z nich ovlivníte, jiné už nikoliv. Lze si tak udělat buď hrubou představu, nebo vypočítat průměr na základě konkrétního příkladu. Vše si ale jednoduše můžete vyzkoušet sami rovnou v kalkulačce.

Co určuje cenu povinného ručení:

  • Osobní údaje řidiče (věk, adresa bydliště, bonusy/malusy)
  • Údaje o vozidle (značka, model, rok výroby, výkon motoru, hmotnost, zabezpečení)
  • Výše limitů pojistného plnění (nízké, střední, vysoké)
  • Interval platby (roční, čtvrtletní, měsíční)
  • Připojištění dle vaší úvahy a nabídky pojišťovny (poškození zvěří, připojištění předního skla, pneumatik, rozšířené asistenční služby, živel, vandalismus, pojištění vozíku)

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Jak vybrat povinné ručení?

I když si říkáte, že povinné ručení vlastně chrání ostatní proti škodám, které jim můžete svým vozidlem způsobit, tak by kvalita pojištění nemusela hrát tak významnou roli, opak je pravdou. To, co nepokryje vaše pojištění, půjde při pojistné události z vašich finančních prostředků, a proto určitě stojí za to výběru vhodného pojištění věnovat dostatek času a pozornosti.

A abyste měli ten výběr co nejpřehlednější a nejjednodušší, je právě pojištění online ideální volbou. Stačí si vzít k ruce velký technický průkaz, kde jsou všechny potřebné technické informace o vozidle a mít k dispozici počítač nebo chytrý telefon s připojením k internetu. Při kalkulaci e pojištění povinného ručení můžete vybírat z nabídek mnoha pojišťoven a jejich produktů.

Limity pojistného plnění u e-pojištění

Základní limity, které si můžete u tohoto druhu pojištění sjednat, jsou 50 mil. Kč na zdraví a majetek. A i když vám to možná tak nepřijde, bohužel ne vždy jsou tyto limity dostačující. To se především týká pojistných událostí, které ohrozí anebo v nejhorším případě usmrtí člověka. Odškodnění pro tyto případy nemá stanovenou horní hranici a tak se pojistné plnění může vyšplhat do mnohamilionových částek. Rozdíl v pojistném při základních a vyšších limitech není až tak vysoký.

Důležitý je také obsah produktů, které jednotlivé pojišťovny nabízejí. Asistenční služby v základním rozsahu už jsou téměř běžnou součástí povinného ručení, často ale pojišťovny nabízejí možnost sjednat si další připojištění za zvýhodněných podmínek, pokud nejsou součástí základního balíčku. A proto se mnohdy vyplatí připlatit si pár korun navíc a zvolit obsáhlejší produkt, než jen šetřit.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Jak sjednat povinné ručení

Sjednání povinného ručení online, je opravdu snadné a rychlé. Na webu společnosti Top-Pojištění.cz stačí otevřít kalkulaci povinného ručení a z technického průkazu zadat základní parametry vozidla a údaje o pojistníkovi. Okamžitě pak máte před sebou přehledné porovnání nabídek několika pojišťoven a jejich produktů. Stačí pak přes tlačítko Koupit pokračovat dále v objednávce a e pojištění povinné ručení tak jednoduše i sjednat.

Veškeré poklady, včetně údajů pro platbu a dokumenty jako je smlouva a zelená karta, obdržíte po sjednání pojištění do e-mailu. Zelenou kartu vám pak také zašleme i poštou. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy potřeba podpis smlouvy a její zasílání zpět.

Nevíte si rady?

Samozřejmě, ne každý si úplně rozumí s počítačem, nebo je pro něj obtížné se vůbec vyznat v tématu povinného ručení a nabídce produktů. Nemusíte zoufat, máme tu řešení i pro vás. E-pojištění povinné ručení sjednáme za vás, stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo na online chatu, my se s vámi spojíme a vytvoříme vhodnou nabídku, případně i pojištění sjednáme. Neváhejte, naše zákaznické centrum je vám dispozici každý den například na lince 222 100 200.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ