222 100 200 Zavoláme vám zpět

e pojištění povinné ručení

V dnešní době je běžné kupovat online přes internet téměř vše, proč tedy nepořídit i e pojištění povinné ručení tímto způsobem? Sjednání pojištění přes internet je rychlé, snadné, a pokud výběru věnujete trochu svého času, pak určitě i výhodné jak finančně, tak obsahem produktu. A jak na to? To vám poradíme právě v tomto článku.

e Povinné ručení

Povinné ručení

Než se zaměříme konkrétně na online povinné ručení, podíváme se na to, co vlastně povinné ručení je, jaký je jeho obsah a proč je nutné mít toto pojištění uzavřené. Povinné ručení, celým názvem pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je povinně smluvní pojištění, a tak i když si jej uzavřít musíte, můžete si vybrat v jakém rozsahu a u jaké pojišťovny. Úkolem povinného ručení je ochránit zdraví a majetek třetích osob, kterým byla škoda způsobena provozem pojištěného vozidla.


Obsah povinného ručení je definován v limitech, které jsou uvedeny v milionech korun a uváděny ve dvou hodnotách, ve většině případů totožných, a to limit na škody způsobené na zdraví a limit pro škody způsobené na majetku. Povinné ručení musí mít sjednané každé vozidlo, které je evidované v registru vozidel a je provozováno po veřejných komunikacích a to i za předpokladu, že je na této komunikaci pouze odstaveno. V případě, že máte vozidlo odstaveno na svém pozemku a nepoužíváte jej, musíte jej také nechat dočasně vyřadit z registru vozidel, až potom je možné povinné ručení vypovědět. Případné pojistné plnění tedy nechrání vaše vozidlo, k tomu slouží případná připojištění, která si můžete k povinnému ručení sjednat a především pak havarijní pojištění.

Jak vybrat povinné ručení

I když si říkáte, že povinné ručení vlastně chrání ostatní proti škodám, které jim můžete svým vozidlem způsobit, tak by kvalita pojištění nemusela hrát tak významnou roli, opak je pravdou. To, co nepokryje vaše pojištění, půjde při pojistné události z vašich finančních prostředků, a proto určitě stojí za to výběru vhodného pojištění věnovat dostatek času a pozornosti. A abyste měli ten výběr co nejpřehlednější a nejjednodušší, je právě pojištění online ideální volbou. Stačí si vzít k ruce velký technický průkaz, kde jsou všechny potřebné technické informace o vozidle a mít k dispozici počítač nebo chytrý telefon s připojením k internetu. Při kalkulaci e pojištění povinného ručení můžete vybírat z nabídek mnoha pojišťoven a jejich produktů. Při výběru určitě berte v potaz kromě levného povinného ručení především výši limitů a obsah produktu.

Základní limity, které si můžete u tohoto druhu pojištění sjednat, jsou 35 mil. Kč na zdraví a majetek. A i když vám to možná tak nepřijde, bohužel ne vždy jsou tyto limity dostačující. To se především týká případných pojistných událostí, které zasáhnou, ohrozí anebo v nejhorším případě ukončí život člověka. Odškodnění pro tyto případy nemá stanovenou horní hranici a tak v těchto případech se případné plnění může vyšplhat do mnohamilionových částek. Rozdíl v pojistném při základních a vyšších limitech není až tak vysoký a tak doporučujeme nespoléhat na základní pojištění a vybrat produkt s vyššími limity krytí. Důležitý je také obsah produktů, které jednotlivé pojišťovny nabízejí. Asistenční služby v základním rozsahu už jsou téměř běžnou součástí povinného ručení, často ale pojišťovny nabízejí možnost sjednat si další připojištění za zvýhodněných podmínek anebo jsou také zdarma součástí pojištění. A proto se mnohdy vyplatí připlatit si pár korun navíc a zvolit obsáhlejší produkt, než maximálně šetřit a mít sjednané úplně holé povinné ručení se základními limity.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Jak sjednat povinné ručení

Sjednání povinného ručení online, je opravdu snadné a rychlé. Na webu společnosti Top-Pojištění.cz stačí otevřít kalkulaci povinného ručení a z technického průkazu zadat základní parametry vozidla a údaje o pojistníkovi. Okamžitě pak máte před sebou přehledné porovnání nabídek několika pojišťoven a jejich produktů. Stačí pak přes tlačítko Koupit pokračovat dále v objednávce a e pojištění povinné ručení tak jednoduše i sjednat. Veškeré poklady, včetně údajů pro platbu a dokumenty jako je smlouva a zelená karta, obdržíte po sjednání pojištění do e-mailu. Zelenou kartu vám pak také zašleme i poštou. Pojištění vzniká úhradou pojistného, není tedy potřeba podpis smlouvy a její zasílání zpět.

Nevíte si rady?

Samozřejmě, ne každý si úplně rozumí s počítačem a tak přeci jen upřednostní klasické sjednání pojištění. Nemusíte zoufat, máme tu řešení i pro vás. E pojištění povinné ručení sjednáme za vás, stačí nás kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo na online chatu, my se s vámi spojíme telefonicky a na základě toho vám pak vytvoříme vhodnou nabídku, případně i pojištění sjednáme. Neváhejte nás tedy kontaktovat, naše zákaznické centrum je vám dispozici každý den.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ