Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Hyundai ix35

Vozidla Hyundai se v posledních letech stávají v naší republice u řidičů stále oblíbenějšími. A pokud jste se taky vy stali hrdými majiteli tohoto vozidla a nejste si jisti, jak správně sjednat povinné ručení Hyundai ix35, jste na správné adrese. Článek níže vám poskytne několik tipů, jak si povinné ručení pro vozidlo Hyundai ix35 správně vybrat a neplatit za něj zbytečně moc.

Povinné ručení

Historie Hyundai

Společnost Hyundai je jihokorejský podnik, jehož historie by se dala sepsat do několika svazkové knihy. Za vším však stojí především jeden člověk, a to Chung Ju - Yung, původně chudý vesničan z podhorské oblasti na severu Koreje. Každodenní lopocení na poli jej dovedlo k předsevzetí, že svůj život a život své rodiny změní. Změnu k lepšímu započal odchodem do města, kde pracoval v různých odvětvích a získával tak cenné zkušenosti, které v budoucnu hojně využíval. V roce 1940 tak pětadvacetiletý Chung Ju - Yung založil opravnu automobilů a díky novému přístupu - rychlým a kvalitním opravám - firma přilákala hodně klientů včetně Američanů. To bohatě přispělo k rychlému vzestupu společnosti. O rok později byla založena společnost Hyundai Engineering and Constructing, která se nejvíce angažovala ve stavebnictví. Tak byly položeny základy skupiny Hyundai. Automobilka Hyundai Motor Company následně vznikla v roce 1966 a o 10 let později se na mezinárodním trhu objevil první ryze korejský automobil Hyundai Pony.

Hyundai ix35 se vyrábí od roku 2010. Jedná se o pětidveřové kompaktní SUV. V roce 2015 se v nošovické továrně na Frýdecko-Místecku vyrobilo 166 830 vozidel a z celkového počtu vyrobených vozidel bylo celých 53 % právě modelů ix35. Výroba však v červnu 2015 skončila a byla nahrazena sportovně-užitkovým vozidlem Hyundai Tucson.

Povinné ručení Hyundai ix35

Díky své konstrukci SUV pro vás může být vozidlo Hyundai ix35 ideálním společníkem do těžšího terénu. Díky větším rozměrům se také může jednat o vozidlo vhodné pro rodinu s dětmi. Pro výběr kvalitního povinného ručení vozidla Hyundai ix35 je také nutné zohlednit užití vozidla. Při výběru povinného ručení v první řadě zvažte výši limitů pojistného krytí. Nejnižší hranice stanovená zákonem je 50 mil. Kč na zdraví a majetek třetích osob. Bohužel se ze zkušeností pojišťoven při pojistném plnění v rámci pojistných událostech ukazuje, že ne vždy je tento limit dostačují. Je třeba se zamyslet nad tím, že v případě dopravní nehody, kdy dojde ke zranění či úmrtí třetích osob, se nejedná pouze o újmu na zdraví těchto konkrétních osob, ale může se jednat i o psychickou újmu jejich rodinných příslušníků či majetkovou újmu v příjmech postižené rodiny. Limit pojistného krytí v těchto případech není stanoven, a tak se můžou částky vyšplhat až do mnoha milionů Kč. Proto je dobré mít sjednáno takové povinné ručení, které bude mít dostatečný limit pro pokrytí případných pojistných událostí.

V rámci povinného ručení si také můžete sjednat několik druhů připojištění. Pokud budete vozidlo využívat pro jízdu v těžším terénu, může se vám hodit například připojištění skel vašeho vozidla. Toto připojištění lze sjednat s různými limity pojistného krytí od 5 000 Kč až do 30 000 Kč, záleží na tom, jakou hodnotu skla na vašem vozidle mají. Vhod by vám pak mohlo přijít také třeba připojištění živelních rizik. Toto připojištění se sjednává pro případ poškození nebo zničení v důsledku živelních událostí, jako je např. pád stromů, skal, zemin, sesuv půdy nebo lavin, povodeň, záplava, požár, blesk, krupobití, vichřice apod. Na našich webových stránkách si můžete vybrat ze tří pojišťoven, které toto připojištění nabízejí, a to v rozsahu limitu pojistného plnění od 50 000 Kč až do 500 000 Kč. Pokud vozidlo nebudete využívat v terénu, ale bude spíše společníkem pro mobilitu vaší rodiny, doporučujeme sjednat úrazové připojištění pro celou posádku vozidla. Toto pojištění se sjednává pro případ smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu a tělesného poškození způsobeného úrazem. Limity pojistného krytí se u jednotlivých pojišťoven liší. Všichni rodiče chtějí pro své děti samozřejmě to nejlepší. Pokud se tedy řadíte k rodičům, kteří chtějí mít jistotu, že o jejich děti bude dobře postaráno i v případě, že by se jim něco stalo, tak i to máte možnost v rámci povinného ručení Hyundai ix35 zohlednit. Pojišťovna Direct nabízí jako připojištění Pojištění úmrtí obou rodičů ve vozidle, čímž se snaží řešit finanční stránku této těžké životní situace - tedy když dojde ke smrti obou rodičů nezletilých dětí, které pak mohou zůstat nezaopatřeny. Limit plnění je zde 5 mil. Kč a roční pojistné činí 500 Kč.

Jak správně sjednat povinné ručení pro Hyundai ix35

Na našem webovém portále je sjednání povinného ručení snadné a rychlé. Stačí mít k dispozici velký technický průkaz vozidla a můžete kalkulovat a sjednávat. Na začátku stačí zadat několik málo technických údajů o vozidle a o pojistníkovi a můžete vybírat z jednotlivých nabídek pojišťoven. Po výběru pojišťovny pak stačí přes tlačítko Koupit pokračovat v objednávce. Vše probíhá online, pojištění vzniká zaplacením, a tak není třeba smlouvu podepisovat a zasílat zpátky. Všechny potřebné dokumenty včetně zelené karty Vám po sjednání pojištění dorazí emailem, do 3 pracovních dnů pak i dočasnou zelenou kartu poštou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ