Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení BMW

Stejně jako u každé jiné značky, tak i majitelé vozidel německé automobilky BMW musí mít sjednáno povinné ručení. V následujícím článku se dozvíte, kolik takové pojištění pro vozidla BMW stojí a jaké jsou jeho výhody. Jezděte bezpečně s povinným ručením od Top-Pojištění.cz.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení je druh pojištění motorových vozidel, které je zákonně vyžadováno ve většině zemí. Jeho účelem je chránit majitele vozidla a další účastníky silničního provozu před finančními náklady způsobenými škodou. Ideální povinné ručení pro vozidla značky BMW by mělo splňovat specifické požadavky tohoto prestižního automobilového výrobce.

Povinné ručení BMW

Jak vybrat povinné ručení pro BMW?

  • Prvním důležitým prvkem ideálního povinného ručení pro vozidla BMW by měla být vysoká finanční ochrana. BMW je známé pro své luxusní a drahé vozy, které mají vysokou hodnotu, a náhrada nebo oprava jejich technologií může být finančně náročná. Proto by povinné ručení mělo poskytovat dostatečné pokrytí pro případ vzniku škody, které by zahrnovalo opravy nebo výměnu dílů za originální náhradní díly BMW.
  • Druhým podstatným faktorem je rozšířené krytí rizik. Vzhledem k vysoké technické vyspělosti a složitosti vozidel BMW by pojištění mělo zahrnovat krytí nejen pro škody způsobené kolizí, ale také střetem se zvěří nebo přírodní událostí. Rozhodně by řidiči BMW měli přemýšlet také nad připojištěním čelního skla.
  • Dalším aspektem je asistenční služba. BMW je známé svými vynikajícími technologickými inovacemi, a proto by mělo být pojištění vybaveno službou poskytující non-stop technickou podporu a asistenci při havárii nebo poruše vozidla. To by zajišťovalo rychlou pomoc majitelům vozidel BMW.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Kolik stojí povinné ručení pro BMW?

Povinné ručení pro BMW vzhledem k ceně samotných vozidel a jejich technologií nemusí být zrovna levné, ale i tak je díky srovnání několika pojišťoven rozhodně z čeho vybírat. I na povinném ručení k BMW se dá hodně ušetřit, ale myslete na to, že rozsah rizik a limitů pojistného plnění pak nemusí stačit. Můžete si tak sjednat velmi výhodné pojištění, které vám pomůže vyřešit jakékoliv pojistné události.

Do ceny povinného ručení se promítají nejen technické údaje o vozidle a jeho cena, ale také údaje o majiteli, včetně místa bydliště.

Pro příklad jsme pro vás vypočítali, jakou nejnižší roční částku za povinné ručení BMW zaplatíte. Jednoduše jsme zjistili, že nejprodávanějším BMW vozem v ČR je model X1 z roku 2017 s dieselovým motorem. Výkon motoru je 140 kW, objem 1995 cm3 a hmotnost 2,07 tuny. Majitel vozu je ročník 1990, bydlí v okresním městě Břeclav a bez nehod jezdil 96 měsíců.

Rozsah rizik a limitů Střet se zvěří Přírodní rizika Pojištění skel Cena pojištění za rok
Nižší Ne Ne Ne 1 849 Kč
Střední 50 000 Kč 50 000 Kč 10 000 Kč 3 697 Kč
Vyšší 100 000 Kč 100 000 Kč 50 000 Kč 7 454 Kč

Kalkulace provedena 7. 5. 2023. Jedná se o ilustrační příklad, nejedná se o obchodní nabídku.