Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Mercedes-Benz

Jedna z nejstarších a nejluxusnějších značek automobilů v Evropě je v Česku velmi oblíbená. Ať už jde o klasický sedan nebo SUV, povinné ručení je pro majitele Mercedesu základem, který není radno podcenit. 

Automobilka Mercedes-Benz

První vozy začali vyrábět v roce 1886 Gottlieb Daimler a Karl Benz. Také proto se setkáte s názvem Daimler AG, což je koncern, do kterého Mercedes-Benz spadá.

V současnosti jsou vozy této proslulé značky jedny z nejdražších, ale také nejkvalitnějších aut, která brázdí naše silnice. Hodnota automobilky se pohybuje okolo 50 miliard amerických dolarů. Jde dokonce o jedinou evropskou globální firmu, která se umístila v první desítce nejžádanějších značek na světě dle žebříčku Best Global Brands. Patří jí osmé místo hned za společností Coca-Cola a Toyota.

V České republice je velmi oblíbené luxusní rodinné SUV Mercedes-Benz třídy GLS, který se dnes prodává za necelých 2,5 milionů korun.

Povinné ručení Mercedes-Benz

Bez ohledu na značku je povinné ručení nutností, bez které se majitel neobejde. Doporučujeme však zvolit vyšší limity pojistného plnění, nejlépe 50 nebo 75 milionů korun.

K povinnému ručení také můžete zřídit připojištění, například předního skla, které může obsahovat nejrůznější čidla a jeho výměna je poměrně drahá.

Povinné ručení cena

Připravte se na to, že může být povinné ručení pro Mercedes-Benz o něco dražší, než je tomu u jiných značek. Právě značka, model a motorizace jsou určující pro výslednou cenu povinného ručení.

Pojišťovna Produkt Cena Základní pojištění
UNIQA EXTRA 1514,- limit 70/70 milionů, asistence, úraz řidiče, zavazadla,
SLAVIA Jistota 1543,- limit 100/100 milionů, asistence, úraz řidiče, poškození vozidla zvěří, ztráta a odcizení klíčů
KOOPERATIVA 70/70 3460,- limit 70/70 milionů, asistence, úraz řidiče
PILLOW Střední 4068,- limit 70/70 milionů, asistence
ČPP Speciál POV 4521,- limit 100/100 milionů, asistence, úraz řidiče, poškození vozíku
DIRECT Limit 100/100 4544,- limit 100/100 milionů, asistence

Pozn.: Pojištěný je majitel vozu 33 let z okresního města Břeclav. Vybral si roční pojistné se středními limity. Má najeto 180 měsíců bez nehody. Model vozu je Mercedes-Benz GLS s benzinovým motorem.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Havarijní připojištění

U nových vozů a vozů, které nejsou starší 7 let velmi doporučujeme sjednat vedle povinného ručení i havarijní připojištění. Mercedes není zrovna levné auta a náklady na jeho opravu mohou být velmi vysoké. Mnohem lepší ochrana vašeho vozidla formou havarijní pojistky je tedy dobré řešení.

Povinné ručení srovnání

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jaké povinné ručení pro váš Mercedes je to nejlepší, pak využijte srovnání povinného ručení online. Stačí zadat několik základních informací o vozidle, majiteli a pak si vybírat výši limitů, termíny pro placení pojistného a projít si jednotlivé nabídky pojišťoven.

Nezapomínejte na to, že to nejlevnější pojištění nemusí být zrovna nejvýhodnější. To stejné platí i pro to nejdražší.

Dobře si promyslete také jednotlivá rizika, která vašemu vozu hrozí, například vandalismus nebo krádež, riziko přírodních živlů, srážka se zvěří, aj. Podle toho si můžete k povinnému ručení nastavit i různá připojištění.

Sjednání pojištění online má tu výhodu, že nemusíte nutně chodit na pobočku, pokud nechcete. Vše uděláte v domácích podmínkách a smlouva vám jednoduše přijde na e-mail, stejně jako tzv. zelená karta. Pojištění stačí zaplatit a od té chvíle je již platné.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ