Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Audi

Hledáte nejen nejlevnější, ale i kvalitní povinné ručení Audi? Jste časově natolik vytíženi, že nemáte čas pobíhat po pobočkách pojišťoven a vybírat vhodnou nabídku? Nezoufejte, od toho jsme tady my. Povinné ručení pro Audi můžete sjednat snadno a rychle online z pohodlí vašeho domova či kanceláře, porovnávat pojišťovny pak můžete nejen podle ceny, ale také podle kvality. Anebo stačí vzít jednoduše do ruky telefon, zavolat a my vám se vším rádi pomůžeme. Je přeci jasné, že takové vozidlo, jako je Audi, potřebuje komplexní péči i ve sjednávaném pojištění.

Povinné ručení

Z historie

Německá společnost Audi, oficiálním názvem AUDI AG, se zabývá výrobou luxusních automobilů a sídlí v bavorském Ingolstadtu. Znakem Audi, tak jak jej všichni známe, jsou čtyři propojené kruhy. Každý kruh symbolizuje jednoho výrobce automobilů (Audi, DKW, Horch a Wanderer), k jejichž fúzi došlo v roce 1932 a vznikl koncern Auto Union. V současné době zahrnuje značka AUDI AG nejen značku Audi, ale také italského výrobce sportovních vozů Lamborghini a výrobce motocyklů Ducati. Značka Audi je taktéž součástí skupiny Volkswagen Group, stejně jako například česká ŠKODA.

Na co nezapomenout při sjednávání povinného ručení Audi

Vozidla Audi zajisté nepatří mezi ty značky automobilů, které si může dovolit každý. Jedná se o luxusní automobily vyšší třídy a od toho je odvozena i jejich pořizovací cena. Pokud se ale rozhodnete pro nákup vozidla Audi, ze široké škály modelů si zajisté vyberete. A nezáleží na tom, zda hledáte malé vozidlo do městského provozu, luxusní limuzínu, prostorné kombi či SUV pro rodinu anebo luxusní sporťák. Každý si zkrátka přijde na své.

Povinné ručení Audi do městského provozu

S výběrem typu a modelu vozidla jde pak samozřejmě ruku v ruce i výběr vhodného povinného ručení pro vozidla Audi. Pokud preferujete snadný a rychlý pohyb po městě, je ideální volbou menší vozidlo Audi A1. Stejně jako výběr vhodného modelu vozidla je důležitý výběr případných připojištění k základnímu povinnému ručení Audi. Při častých cestách po městě je riziko dopravní nehody přeci jen vyšší, a tak se vyplatí sjednat povinné ručení s limitem krytí alespoň 100 mil. Kč na zdraví a majetek. Jako připojištění by se vám pak mohlo hodit připojištění čelního skla či odcizení. U rizika odcizení je však limit stanoven v průměrné výši 100 tisíc korun, a tak je v tomto případě vhodnější variantou sjednat přímo havarijní pojištění Allrisk, které kryje i případné odcizení vašeho vozidla až do stanovené pojistné částky.

Povinné ručení rodinného Audi

Vhodnými modely pro komfortní jízdu s celou rodinu jsou z nabídky vozidel řady A4 až A8, nejlépe v provedení Avant, tedy kombi, případně pak SUV řady Q. Zde také, jak již bylo řečeno výše, doporučujeme opět volit limity povinného ručení Audi vyšší, minimálně v hodnotě 100 mil. Kč na zdraví a majetek. Z doplňkových připojištění pak můžete jako vhodné sjednat například připojištění střetu se zvěří, které vám pokryje škodu způsobenou například nepříjemnou srážkou s divočákem či srnou. Hodit se vám budou v případech, kdy se často vydáváte na cesty mimo město. Za zmínku také stojí úrazové připojištění, často nazývané pojištění sedadel, které se sjednává jako odškodnění v případě úrazu ve vozidle s trvalými následky či následkem smrti.

Jak sjednat povinné ručení Audi

Jak už bylo naznačeno v úvodu článku, sjednání povinného ručení Audi je opravdu hračka. Stačí si sednout k počítači, notebooku či si vzít k ruce váš chytrý telefon a můžete se do toho pustit. Na našich webových stránkách zvolte položku Povinné ručení a klikněte na tlačítko Kalkulace. Pro přesnou kalkulaci a správné sjednání si také nezapomeňte připravit velký technický průkaz vozidla, kde naleznete všechny technické parametry vozidla. V úvodu kalkulace tedy zadáte údaje o vozidle a pojistníkovi. Není ani třeba zdlouhavě zjišťovat bonus a dohledávat potvrzení o bezeškodném průběhu. Bonus se vám ověří jednoduše online podle databáze ČKP, kde jsou všechny údaje o historii povinného ručení daného pojistníka evidovány. V dalším kroku už uvidíte přehledné srovnání nabídky jednotlivých pojišťoven a jejich produktů, ze kterých můžete vybírat. Po výběru vhodné nabídky pokračujete v objednávce přes tlačítko Koupit. V dalších částech kalkulace už bude třeba jen doplnit upřesňující informace o vozidle, pojistníkovi a případně vlastníkovi či provozovateli, pokud nejsou totožní s pojistníkem. Na konci objednávky si máte možnost vše zkontrolovat v nabídkovém souhrnu.

Po sjednání pojištění obdržíte všechny dokumenty e-mailem, a to včetně dočasné zelené karty. Poštou pak dočasná zelená karta dorazí do 3 pracovních dnů. Pojištění vzniká zaplacením, termín pro platbu je 9 dní. A pokud si nebudete v průběhu kalkulace čímkoliv jistí, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme, poradíme, anebo s vámi pojištění sjednáme telefonicky. Jsme vám k dispozici každý den.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ