Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Hyundai i30

Modely vozidel Hyundai se stávají v České republice stále oblíbenějšími, a tak jich i na silnici potkáváme čím dál více. Pokud jste se tedy i vy právě stali hrdými majiteli nového či ojetého vozidla Hyundai a nejste spokojeni s tím, jaké povinné ručení pro Hyundai i30 bylo sjednáno při nákupu vozidla, tak právě pro vás je připraven tento článek. Připravili jsme pro vás informace, jak vaše vozidlo pojistit nejen nejlevněji, ale také nejvýhodněji a přesně dle vašich požadavků.

Povinné ručení

Historie společnosti Hyundai se začala psát již v roce 1915. V tomto roce se narodil její zakladatel, Chung Ju-Yung. Příběh vzniku společnosti zní trochu jako pohádka. Vše začalo rozhodnutím chudého farmářského syna o tom, že  chce svou budoucnost a budoucnost své rodiny zásadně změnit. Ctižádostivý mladík se tedy odstěhoval z venkova do města a v roce 1940 založil svou malou opravnu automobilů. Díky novému přístupu, který byl zaměřen především na kvalitní a rychlé opravy, si firma dokázala rychle získat mnoho zákazníků. Díky těmto úspěchům byla následně založena společnost Hyundai Engineering and Constructing, která se angažovala především ve stavebnictví. Automobilka Hyundai Motor Company pak byla založena v roce 1966 a v roce 1976 se na mezinárodním trhu objevil první ryze korejský automobil Hyundai Pony.

Vozidlo Hyundai i30 je pětimístný automobil nižší střední třídy a na trh byl poprvé uveden v roce 2007. Tato vozidla určená zejména pro evropský trh se od roku 2008 až do současnosti vyrábí v továrně na území České republiky, ve slezských Nošovicích. Aktuálně je v prodeji od roku 2012 již druhá generace, která na začátku roku 2015 prošla faceliftem. Vyrábí se ve třech karosářských variantách, a to jak 5ti dveřový hatchback, tak kombi a nebo jako třídveřové provedení označované jako 3D. Díky tomu se vozidlo hodí jak pro rodinu s dětmi, tak jako menší vozidlo vhodné pro jízdu do města. Záleží už jen na vás, která z variant bude pro vás ta pravá. Motorizace vozidel je od objemu 1,4 litru, přes nadstavbu 1,6 litru až po vrchol 2,0 litru. Jako zajímavost můžeme uvést například to, že v roce 2008 získalo vozidlo Hyundai i30 dle Euro NCAP nejvyšší hodnocení v testech bezpečnosti.

Povinné ručení Hyundai i30

Výše byly zmiňovány motorizace vozidla, které jsou poměrně nízké a tak vám vozidlo šetří výdaje nejen na palivu, ale také při sjednávání povinného ručení má tato skutečnost příznivý vliv na výši pojistného. Při výběru povinného ručení Hyundai i30 je třeba se nejdříve zamyslet nad tím, co je pro vás v rámci pojištění vozidla důležité, kde se s vozidlem nejčastěji pohybujete a jaké jsou vaše finanční možnosti.

Pokud vlastníte krátkou verzi vozidla a využíváte ho především pro jízdu ve městě, doporučujeme sjednat k povinnému ručení také havarijní pojištění, které kryje při případné nehodě i škody na vašem vozidle. Při jízdě městem je přeci jen riziko nehody vyšší, a tak by pro vás mohlo být toto pojištění užitečné. Pokud využíváte vozidlo Hyundai i30 ve verzi kombi jako rodinné vozidlo, určitě je dobré sjednat úrazové připojištění nazývané také ,,pojištění sedadel ve vozidle". Úrazové připojištění se sjednává ve variantě pouze pro řidiče a nebo pro celou posádku vozidla a slouží jako odškodné pro případ smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu a tělesného poškození způsobeného úrazem ve vozidle. Limity se pak liší u jednotlivých pojišťoven.

V rámci produktů u povinného ručení jsou často také zahrnuty alespoň základní asistenční služby. Pokud však chcete mít jistotu, že i pokud dojde k nehodě nebo poruše, tak nebudete muset hradit plné částky za odtah vozidla, opravu na místě a podobně, doporučujeme sjednat připojištění rozšířených asistenčních služeb, které právě tyto situace kryje. A v neposlední řadě je také třeba zvážit, kromě volby připojištění, také to, jaké limity je dobré na povinném ručení zvolit. Nejnižší zákonem stanovené jsou 50 mil. na zdraví a 50 mil. na majetek. Dle zkušeností pojišťoven s plněním při pojistných událostí však nemusí být tyto limity dostačující a to především v limitech na zdraví poškozených osob. V rámci poškození zdraví není již dle nového občanského zákoníku stanovena horní hranice pro možné odškodnění a tak se plnění může vyšplhat až do mnoha milionových částek. Proto vždy doporučujeme volit limity povinného ručení v minimální výši 100 mil. Kč na zdraví a majetek. Škála výběru je však velmi široká, máte možnost zvolit limit až ve výši 250 mil. Kč na zdraví a majetek.

Porovnání cen povinného ručení

Vozidlo Běžná cena Naše cena Úspora
Hyundai i30 1.4 CVVT 3.341 Kč 1.971 Kč 1.370 Kč
Hyundai i30 1.6 CRDI  3.721 Kč 2.079 Kč 1.642 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 15.1.2017.

Jak správně sjednat povinné ručení na Hyundai i30

Sjednání povinného ručení na vozidlo Hyundai i30 je u nás na webu jednoduché, rychlé a přehledné. Stačí si otevřít Kalkulaci povinného ručení a zadat základní údaje o vozidle a pojistníkovi. Hned na to pak máte k dispozici kalkulaci až 8 pojišťoven, z jejichž produktů si můžete vybrat to, co je pro vás nejlepší. Poté už jen pokračujete přes tlačítko ,,Koupit" v objednávce. Po sjednání pojištění vám vše přijde emailem a to včetně dočasné zelené karty. Pojištění vzniká zaplacením ve stanoveném termínu, není tedy třeba nic podepisovat a zasílat zpět. Sjednání vám tedy nezabere více než pár minut a můžete ho udělat jednoduše z pohodlí domova.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ