Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Hyundai i10

Pokud jste si pořídili nového motorového mazlíčka a nevíte, jak správně a co možná nejrychleji sjednat povinné ručení Hyundai i10, tak právě pro vás je sepsán tento článek, kde se vše důležité dozvíte.

Historie Hyundai

Historie jihokorejské společnosti Hyundai sahá až do roku 1915. V tomto roce se totiž narodil její zakladatel Chung Ju-Yung. Ctižádostivý podnikatel se vypracoval z chudého farmářského syna až na vlastníka obrovského holdingu zabývajícího se několika odvětvími výroby. Pravá historie společnosti Hyundai se ale začala psát až v roce 1940, kdy tento tehdy pětadvacetiletý mladík založil opravnu automobilů. Díky novému přístupu, který byl definován především kvalitními a rychlými opravami, si firma dokázala získat mnoho zákazníků. Díky tomuto úspěchu byla následně založena společnost Hyundai Engineering and Constructing, která se nejvíce angažovala ve stavebnictví. V roce 1966 pak Chung Ju - Yung zakládá automobilku Hyundai Motor Company. Do té doby se do Koree vozidla pouze dovážela, bylo tedy velkým úspěchem, když se v roce 1976 na mezinárodním trhu objevil první ryze korejský automobil Hyundai Pony.

Automobil Hyundai i10 je vozidlo s 5 dveřovou karosérií, ale díky svým rozměrům se i tak řadí do třídy mini automobilů. Výroba byla zahájena v roce 2007, kdy Hyundai i10 vznikl jako náhrada za model Hyundai Atos. Aktuálně se vyrábí ve třech motorizacích a to 1.0MPi, 1.25MPi a 1.0LPGi. I přes to, že je vozidlo svými rozměry poměrně malé, na bezpečnosti mu ubráno nebylo. Vozidlo je vybaveno stabilizačními systémy ESP a VSM, a také ABS a brzdovým asistentem. V neposlední řadě také 6 airbagy. Vozidlo ve své třídě získalo i několik ocenění a mezi odborníky stále sklízí velmi dobré ohlasy.

Povinné ručení online

Povinné ručení Hyundai i10

Jak již bylo několikrát zmiňováno výše, vozidlo Hyundai i10 je svými rozměry poměrně malým vozidlem, a tak pro vás bude ideálním společníkem do města. Jeho menší rozměry také ocení především něžnější část populace. Díky nízkým motorizacím se také nemusíte bát, že Vám povinné ručení pro Hyundai i10 ohrozí finanční rozpočet. Při výběru povinného ručení však není nejdůležitější položkou vždy výše pojistného. Důležité je si také zjistit, co vše vám daný produkt u vybrané pojišťovny nabízí. Zejména se jedná o výši limitů pojistného krytí, rozsahu asistenčních služeb a další možnosti připojištění. Co se týká limitů pojistného plnění povinného ručení pro Hyundai i10, vždy doporučujeme volit limity vyšší, než jsou základní stanovené zákonem (50 mil. Kč), a to ve výši minimálně 100 mil. korun na zdraví a majetek třetích osob. Pokud jste si toto vozidlo pořídili právě díky tomu, že je vhodné na jízdu po městě, doporučujeme k povinnému ručení sjednat také havarijní pojištění. Přeci jen při jízdě v hustém městském provozu je riziko nehody vyšší a s havarijním pojištěním se nemusíte bát nečekaných nákladů na opravu vašeho vozidla. I zkušeným řidičům se totiž někdy povede odřít si vozidlo například v průběhu manévrování při parkování v přecpaných garážích obchodního centra. V případě, že si nechcete sjednávat přímo havarijní pojištění, můžete využít například pojištění NA100PRO. Toto připojištění je havarijním pojištění pro případ nezaviněné nehody a je určené pro osobní a užitková vozidla do 3,5t. Sjednává se bez spoluúčasti a kryty jsou 100% náklady na opravu vozidla do výše obvyklé ceny. Součástí připojištění je pak i živelní pojištění do limitu 50 000 Kč.

Jak správně sjednat povinné ručení pro Hyundai i10

Sjednání povinného ručení na našem webovém portále vám zabere pouze pár minut. Stačí mít k dispozici velký technický průkaz vozidla, kde naleznete všechny potřebné informace pro sjednání pojištění. Pro základní kalkulaci stačí zadat několik údajů o vozidle a pojistníkovi a ihned vidíte, u jaké pojišťovny pro vás povinné ručení vychází nejvýhodněji. Následně už pouze vyberete z nabídek osmi předních pojišťoven českého trhu a vhodný produkt jednoduše sjednáte online. Dokumenty vám přijdou po sjednání pojištění emailem a následně dočasnou zelenou kartu i poštou. Pojistné smlouvy dnes již není nutné podepisovat a zatěžovat se tak zbytečným papírováním. Povinné ručení u nás vzniká uhrazením pojistného ve lhůtě, jenž je vybranou pojišťovnou stanovena.

Pokud byste si přeci jen nebyli v průběhu sjednávání povinného nebo havarijní pojištění online jisti, můžete využít specialisty na online chatu, kteří vám rádi s čímkoliv poradí. K dispozici je rovněž telefonická podpora klientů, v rámci které vám se sjednáním komplexního pojištění poradí specialisté callcentra.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ