Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení ŠKODA Rapid

Pořídili jste si nové vozidlo ŠKODA Rapid a nejste si jisti, jak ho správně v rámci povinného ručení pojistit? Obáváte se, že budete díky tomu, že se jedná o nové vozidlo platit vysokou částku za pojištění odpovědnosti z provozu vozidla? Pokud výběru sjednání povinného ručení pro ŠKODA Rapid budete věnovat pár minut svého času, nemusí vám nové vozidlo a jeho pojištění nutně dramaticky zasáhnout do rodinného rozpočtu. V článku níže jsme si pro vás připravili pár tipů.

V loňském roce, tedy v roce 2015, slavila automobilka ŠKODA již 120 let působení na trhu. Historie této společnosti se začala psát již v roce 1895, kdy se pánové Václav Laurin a Václav Klement rozhodli, že začnou vyrábět svá jízdní kola a to z důvodu nespokojenosti s tehdejší nabídkou. Dlouho ale nezůstali jen u výroby bicyklů, svou výrobu rozšířili na motocykly a nakonec se díky dosaženým úspěchům rozhodli pro výrobu osobního automobilu Voiturette  A. Díky tomuto modelu se automobilka ŠKODA řadí k nejstarším na světě. V roce 1925 se firma Laurin & Klement spojila se strojírenským podnikem ŠKODA Plzeň a průlomovému úspěchu v oblasti výroby automobilů už nic nebránilo. V průběhu celého dvacátého století nebyly podmínky pro výrobu  ideální. Společnost musela přestát obě světové války a také období centrálně plánovaného hospodářství. Automobilka ŠKODA však své odhodlání vyrábět vozy prvotřídní kvality nikdy neztratila. Své poslání jen potvrdila v roce 1991, kdy se stala součástí koncernu Volkswagen.

ŠKODA Rapid je liftback nižší střední třídy, který automobilka ŠKODA představila v roce 2012 na Pařížském autosalonu. Původní model ŠKODA Rapid byl ale vyráběn již v letech 1935 - 1947. Jelikož se jedná o vozidlo nižší střední třídy, je posláním tohoto modelu mimo jiné i to, aby bylo vozidlo dostupné co možná nejširší sortě lidí, kteří chtějí mít doma hezké a kvalitní vozidlo, ale nemohou si dovolit investovat mnoho set tisícové částky. Jednou z předností vozidla ŠKODA Rapid jsou i jeho bezpečnostní prvky. Již ve standardní výbavě je obsažena široká škála bezpečnostní výbavy, k níž patří ESC vč. ABS nebo šest airbagů. Samozřejmostí jsou tedy i hlavové airbagy, které vytvoří po aktivaci stěnu a chrání před zraněním hlavy celou posádku vozidla. V rámci Euro NCAP (Evropské testy bezpečnosti vozidel) získal Rapid maximální hodnocení. Automobily ŠKODA Rapid se vyrábí jak v krátké verzi, tak ve verzi kombi, která je označena jako Spaceback. Milovníci sportovní elegance pak jistě ocení upravené modely Monte Carlo, které osloví svěžím vzhledem, sportovním interiérem a bohatou nabídkou výbavy.

Jak správně vybrat povinné ručení pro ŠKODA Rapid

Díky tomu, že motorizace se u tohoto modelu pohybují již od 1,2 TSI, 66 kW a maximálně do 1,6 TDI s výkonem 85 kW, není třeba se obávat vysokých částek za povinné ručení pro vozidla ŠKODA Rapid. To, že má vozidlo nižší motorizaci a to, že se jedná o model vozidla ŠKODA naopak pojišťovny v rámci sazeb na povinném ručení ve většině případů zvýhodňují. Díky přijatelné pořizovací ceně, nízké spotřebě a velkému prostoru jak uvnitř vozidla, tak v zavazadlovém prostoru, je vozidlo ŠKODA Rapid vhodným společníkem do každé rodiny.

Pokud si ale toto vozidlo pořizujete jako rodinné vozidlo, je třeba to zohlednit i v povinném ručení vozidla ŠKODA Rapid. V první řadě je tedy vhodné se u povinného ručení nerozhodovat na prvním místě pouze podle ceny, ale zohlednit také limity krytí a obsah produktů jednotlivých pojišťoven. U limitů pojistného krytí jednoznačně doporučujeme volit z vyšších nabídek a nespoléhat na minimální zákonné krytí ve výši 50 mil. Kč na zdraví a majetek. Důležité také je se zamyslet, jaká připojištění by pro vás mohla být vhodná. V tomto ohledu by mělo být jasnou volbou úrazové připojištění přepravovaných osob. Toto připojištění slouží k eliminaci důsledků úrazu přepravovaných osob v pojištěném vozidle, jehož následkem je smrt nebo trvalá invalidita. Sjednat jej je možné pouze pro řidiče a nebo pro celou posádku vozidla. V případě využívání vozidla celou rodinou je určitě lepší volit druhou variantu, tedy pojištění pro celou posádku. Limity pojistného krytí se u jednotlivých pojišťoven liší a je třeba si je vždy dobře prostudovat.

Porovnání cen povinného ručení

Vozidlo Běžná cena Naše cena Úspora
Škoda Rapid 1,6 TDi 3.965 Kč 2.210 Kč 1.755 Kč
Škoda Rapid 1,2 TSI 3.235 Kč 1.801 Kč 1.434 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 1.9.2016.

Sjednání povinného ručení pro ŠKODA Rapid

Pokud už máte jasno v tom, co všechno by mělo být v povinném ručení  vašeho vozidla ŠKODA Rapid, sjednání online je rychlé a jednoduché. Stačí mít při ruce velký technický průkaz vozidla a na našich webových stránkách navštívit sekci Kalkulátor povinného ručení. V prvním kroku stačí zadat několik základních údajů o vozidle a pojistníkovi a následně vybrat ze široké nabídky pojišťoven tu, která splňuje nejlépe vaše požadavky a možnosti. Poté přes tlačítko ,,Koupit" už jen pokračujete v objednávce. Vše probíhá online, po sjednání vám obratem přijdou dokumenty e-mailem, a to včetně zelené karty. Následně vám dočasnou zelenou kartu zasíláme i poštou. Pro vznik pojištění je třeba ho uhradit v termínu stanoveném pro platbu, není nutné nic podepisovat a složitě zasílat zpět.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ