Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení ŠKODA Octavia

Věříte stejně jako většina populace České republiky, že vozidla značky ŠKODA jsou nejlepší? Pořídili jste si nové nebo ojeté vozidlo ŠKODA Octavia a nevíte, jak správně sjednat nejvýhodnější povinné ručení pro vaše vozidlo? Několik tipů jsme pro vás připravili v tomto článku.

Historie

V roce 2015 oslavila společnost ŠKODA Auto již 120 let od svého vzniku. Původně, tedy v roce 1895, se jednalo o společnost Václava Laurina a Václava Klementa, která vyráběla jízdní kola. Od jízdních kol se pak výroba přesunula k motocyklům a následně i k osobním automobilům. V roce 1925 se pak společnost Laurin & Klement spojila se strojírenským podnikem ŠKODA Plzeň a v prodeji automobilů se dostala na přední příčky. Odhodlání vyrábět kvalitní vozidla vydržela společnosti ŠKODA i v průběhu obou světových válek a v dobách centralizovaného hospodářství. V roce 1991 se pak společnost ŠKODA stala součástí skupiny Volkswagen.


ŠKODA Octavia je automobil nižší střední třídy, který vznikl modernizací vozů ŠKODA 440 a 445 již v roce 1959. Celkem bylo vyrobeno přes 280 tisíc kusů těchto vozidel v různých verzích. V této podobě se pak Octavia vyráběla až do roku 1971. Vozidlo ŠKODA Octavia tak, jak ji známe dnes, se začala vyrábět až v roce 1996. Od té doby brázdí silnice celé Evropy již třetí generace vozidel Octavia, která byla na trh uvedena koncem roku 2012.

Povinné ručení

Vozidlo ŠKODA Octavia patří v naší republice mezi nejrozšířenější model vozidla a tak není divu, že i to se snaží pojišťovny v rámci povinného ručení zohlednit a povinné ručení tím udělat pro majitele těchto vozidel výhodnější. I tak se ale většinou nevyplatí uzavřít povinné ručení hned při koupi vozu u prodejce, jelikož tato pojištění bývají často značně nevýhodná. Proto vždy doporučujeme si povinné ručení porovnat. Jde to jednoduše, rychle a online na našich webových stránkách. Doporučujeme však neporovnávat jen podle ceny, ale také na základě toho, co jednotlivé pojišťovny nabízejí za limity plnění a jednotlivá připojištění.

Pokud máte například na vašem vozidle vyhřívané čelní sklo, je dobré si ho také v rámci povinného ručení připojistit, jelikož jeho výměna i při malé prasklině bývá poměrně finančně náročná. Při výběru z pojištění skel máte možnost vybrat si z několika variant, nejčastěji pak z limitů od 5 000 Kč až do 20 000 Kč. U některých pojišťoven je pak třeba doložit fotodokumentaci skel, čímž se vám pak sníží spoluúčast, která je u tohoto připojištění nastavena.

Pokud je ŠKODA Octavia vaším rodinným kočárem, pak určitě doporučujeme zvolit také úrazové připojištění pro všechny přepravované osoby ve vozidle. Jedná se o připojištění, které slouží k eliminaci důsledků úrazu přepravovaných osob v pojištěném vozidle, kterého následkem je smrt nebo trvalá invalidita.

Porovnání cen povinného ručení

Vozidlo Běžná cena Naše cena Úspora
Škoda Octavia 1,9 TDi 4.885 Kč 3.193 Kč 1.692 Kč
Škoda Octavia kombi 1,6i 3.235 Kč 2.887 Kč 348 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 15.4.2016.

Jak sjednat povinné ručení ŠKODA Octavia

Pokud už máte rozmyšleno, co vše by mělo vaše zákonné pojištění vozidla obsahovat, není nic jednoduššího, než provést online kalkulaci a následně vše sjednat. Stačí si vzít k ruce technický průkaz vašeho vozidla, vyplnit základní údaje do kalkulačky a můžete vybírat celkem z 8 pojišťoven a jejich produktů.

Až budete mít vybráno, můžete celé pojištění rovnou sjednat, není třeba docházet na pobočku pojišťovnu. Veškeré dokumenty vám přijdou po sjednání pojištění emailem, stačí si je vytisknout a pro vznik pojištění je pak nutná jeho úhrada ve stanoveném limitu. Není třeba nic podepisovat. Tak směle do toho.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ