Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení ŠKODA Felicia

I přesto, že jste vlastníkem vozidla Škoda Felicia, vyrobené v roce 1994, máte povinnost mít jako provozovatel tohoto vozidla na pozemních komunikacích, sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou právě provozem vozidla. Většině klientům je toto zákonem stanovené pojištění známé jako povinné ručení.

Škoda Felicia

Vozidlo Škoda Felicia je jedním ze zřejmě nejznámějších českých vozidel, jenž se vyrábělo v letech 1994 až 2001 v automobilce Škoda Auto. Koncepčně vůz vycházel z předchozího modelu Škoda Favorit. Od Felicie se však Favorit liší méně spolehlivými typy motorů. Jméno Felicia továrna převzala od předchozího sportovního modelu Felicia vyráběného v 60. letech 20. století ve verzích s pevnou nebo skládací střechou. První modernizací prošla Felicia v roce 1996. Tehdy byla stávající karoserie upravena a vyztužena pro použití airbagů. Nejvýznamnější změny se ale týkaly motorů s objemem 1,3 l. U nich bylo změněno časování vačkové hřídele a tvar vaček. U motoru bylo také použito vícebodové vstřikování od firmy Siemens. Motor dostal nový vzduchový filtr, který byl méně hlučný. Celkově byl agregát odlehčen a odhlučněn. Modernizován byl i startér a zapalovací modul. Kromě toho se pod kapotu dostaly koncernové motory 1.6 MPI a 1.9 D. Změny byly i v interiéru a výbavě.

Výhody sjednání povinného ručení

Povinné ručení je povinně smluvním pojištěním odpovědnosti, jehož základním účelem je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob. Základní a zároveň minimální ochranu povinného ručení stanovuje zákon - a to zejména minimální hranicí pojistného krytí, kde jsou limity pojistného krytí 50 mil. Kč na zdraví a 50 mil. Kč na majetek třetích osob. Zákonnou povinnost sjednání povinného ručení má každý vlastník motorového vozidla, které je provozováno na pozemní komunikaci. Vyloučena z povinnosti pojištění povinného ručení nejsou ani vozidla odstavená na pozemní komunikaci.

Laicky lze říci, že v případě zavinění dopravní nehody vaším vozidlem dojde k pojistnému plnění (náhradě škody) pojišťovnou, se kterou povinné ručení uzavřete. Škody způsobené provozem vašeho vozidla se svým rozsahem mohou vyšplhat až do skutečně vysokých částek, které pozorujeme při hromadných nehodách na dálnicích nebo na vlakových přejezdech. V případě chybně sjednaného nebo neplatného povinného ručení vám následky způsobené dopravní nehody mohou způsobit tíživou finanční situaci.

Kalkulace povinného ručení pro vozidla ŠKODA Felicia

Říká se, že každý druhý řidič platí za své povinné ručení zbytečně moc. No a každý první majitel motorového vozidla ví, kde najde nejlevnější povinné ručení pro své vozidla ŠKODA Felicia. Tito chytří řidiči využívají s velkým nadšením online kalkulačku povinného ručení na www.top-pojisteni.cz, kde si srovnají nabídky povinného ručení devíti pojišťoven českého trhu zdarma. Z pohodlí svého domova a během několika minut zjistí přesné ceny povinného ručení přímo pro své vozidlo a stačí jim k tomu pouze velký technický průkaz.

Porovnání cen povinného ručení

Vozidlo Běžná cena Naše cena Úspora
Škoda Felicia 1,3i  (50kW) 3.965 Kč 3.370 Kč 595 Kč
Škoda Felicia 1,6 TDi (55 kW) 5.527 Kč 4.697 Kč 830 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 13. 5. 2016.

V kalkulačce povinného ručení si přijde na své opravdu každý, neboť srovnání nabídek povinné ručení je možné porovnávat povinné ručení nejen podle ceny, ale i kvality nabízených produktů. S kalkulačkou povinného ručení si můžete cenu a kvalitu nabízených pojištění pro Vaše vozidlo Škoda Felicia uvážlivě porovnat a zároveň povinné ručení objednat online. Po sjednání povinného ručení online vám veškeré potřebné dokumenty, včetně zelené karty dorazí na zadanou e-mailovou adresu. Dočasnou zelenou kartu pak obdržíte do 3 pracovních dnů fyzicky poštou, do poštovní schránky. Povinné ručení vzniká uhrazením pojistné ve lhůtě stanovené jednotlivými pojistiteli, není tedy zapotřebí dokumenty pojistných smluv podepisovat a zasílat zpět zprostředkovateli Top-Pojištění.cz.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ