Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení Hyundai i20

Povinné ručení Hyundai i20 jste si sjednali přímo u prodejce automobilu při jeho nákupu a nejste si jisti, zda to byl správný krok? Pak není nic snazšího, než si v online kalkulaci a porovnání povinného ručení Hyundai i20 prověřit, zda není na pojistném trhu produkt, který by pro vás byl vhodnější a finančně dostupnější. Pro snazší orientaci jsme pro vás tedy připravili tento článek, kde se dozvíte vše podstatné pro výběr správného povinného ručení. Zákonná lhůta pro odstoupení od sjednané pojistné smlouvy povinného ručení je stanovena na dva měsíce od data sjednání. Neváhejte si tedy ověřit, zda je vaše původní pojištění odpovědnosti z provozu vozidla tak výhodné, jak se na první pohled zdálo. Top-Pojištění.cz vám nabízí možnost porovnání produktů povinného ručení zdarma, a to až u osmi pojišťoven českého trhu.

Povinné ručení online

Průřez historií Hyundai

Historie a příběh vzniku společnosti Hyundai vám může připadat jako pohádka. Vše začalo rozhodnutím chudého farmářského syna Chung Ju-Yung v Koreji, který si uvědomil, že chce svou budoucnost a budoucnost své rodiny zásadně změnit. Odstěhoval se tedy z venkova do města, kde v roce 1940 založil svou malou opravu automobilů. Novým přístupem, který byl zaměřen na kvalitní a rychlé opravy vozidel, si firma dokázala rychle získat mnoho zákazníků. Na základě těchto úspěchů byla následně založena společnost Hyundai Engineering and Constructing, která se angažovala především ve stavebnictví. V roce 1966 byla následně založena automobilka Hyundai Motor Company, která v roce 1976 uvedla na trh první ryze korejský automobil Hyundai Pony.

Model Hyundai i20 je vyráběn od roku 2008 a od té doby prošel již několika facelifty. Jedná se o model, který v porovnání s konkurencí získal mnoho prvenství ve srovnávacích testech a v žebříčku prodejnosti vozidel automobilky Hyundai také obývá přední příčky. Jedná se o městské vozidlo, které však svým prostorem uvnitř vozidla i prostorem pro uložení zavazadel mile překvapí. Nejvyšší aktuálně vyráběná motorizace tohoto modelu je 1368 ccm.

Mohu změnit pojišťovnu povinného ručení?

Jak již bylo zmíněno výše, pokud jste si uzavřeli povinné ručení Hyundai i20 rovnou při nákupu vozu, nemusí to nutně znamenat, že už nemáte možnost změnit pojišťovnu a tím získat výhodnější povinné ručení. Pojistnou smlouvu povinného ručení můžete bez udání důvodu vypovědět až do 2 měsíců od sjednání pojištění. Výpověď je třeba zaslat písemně s vlastnoručním podpisem pojistníka, případně se stačí zastavit osobně na pobočce dané pojišťovny. V tomto případě je vaše původní pojistná smlouva ukončena do 8 dnů od doručení výpovědi pojistiteli. Nespotřebované pojistné vám bude samozřejmě vráceno zpět. Datum počátku nového povinného ručení si pak zvolíte tak, aby přímo navazovalo na původně uzavřené povinné ručení Hyundai i20 a nedošlo k tomu, že vozidlo provozujete bez platného povinného ručení. Sankce za nepojištěné dny, které v minulosti ukládala Česká kancelář pojistitelů, vám už dne nehrozí, ale provozovat vozidlo na pozemních komunikacích bez řádně platného povinného ručení je velkým rizikem.

Jak správně vybrat povinné ručení pro Hyundai i20?

Vozidlo Hyundai i20 bylo vytvořeno především jako automobil vhodný do městského provozu, čemuž byly přizpůsobeny motorizace vozidla, které nejsou vysoké. To má samozřejmě vliv na spotřebu paliva při provozu vozidla, ale také na cenu povinného ručení Hyundai i20. Objem a výkon motoru automobilu jsou totiž základními parametry, které jsou pro výpočet pojistného velmi důležité. U vozidla s nižším obsahem a výkonem tak lze předpokládat, že i povinné ručení bude finančně výhodnější. Při výběru povinného ručení Hyundai i20 je však důležité zohlednit i obsah produktu a limity pojistného krytí, nejen výši pojistného. Pokud tedy vozidlo plánujete provozovat převážně v hustém městském provozu, je to určitě dobré zohlednit i do volby limitů pojistného krytí povinného ručení. Jako přiměřené můžeme doporučit limity ve výši 100 milionů korun na zdraví a majetek třetích osob. Způsobu užívání vozidla Hyundai i20 můžete také přizpůsobit výběr vhodných připojištění k základnímu povinnému ručení Hyundai i20. Na výběr máte z mnoha různých produktů, ať už od připojištění skel, úrazu či střetu se zvěří, až po připojištění přímé likvidace nebo odcizení celého vozidla. Připojištění přímé likvidace nabízí již několik pojišťoven a bude se vám hodit v případě nezaviněné nehody, kdy vše rychle a snadno vyřešíte přímo se svou pojišťovnou a nemusíte tak čekat na zdlouhavé řešení pojistné události s pojišťovnou viníka. Ušetřený čas určitě dokážete využít lépe než dohadováním a tahanicemi s pojišťovnou a likvidátory pojistné události. V případě připojištění přímé likvidace vám tyto starosti odpadají.

Jak sjednat povinné ručení?

Povinné ručení Hyundai i20 můžete nyní sjednat snadno a rychle online. Stačí na webu Top-Pojištění.cz v sekci povinného ručení zvolit tlačítko Kalkulace, k ruce si vzít technický průkaz vozidla a můžete se do toho pustit. V úvodu kalkulace zadáte základní technické parametry vozidla, informace o pojistníkovi a v dalším kroku už vybíráte vhodný produkt povinného ručení. Povinné ručení Hyundai i20 můžete srovnat nejen podle ceny, ale také podle limitů krytí a kvality jednotlivých produktů pojišťoven. Po výběru pokračujete přes tlačítko Koupit dále v objednávce, kde zadáte bližší údaje o vozidle, pojistníkovi, případně pak vlastníkovi a provozovateli, pokud jsou od pojistníka odlišní. Pro sjednání povinného ručení stačí VIN kód vozidla, SPZ a číslo velkého technického průkazu můžete doplnit později, po kompletní registraci vozidla. Po sjednání obdržíte veškeré dokumenty do e-mailu, poté také dočasnou zelenou kartu do 3 pracovních dnů poštou. Pro platnost pojištění není třeba cokoliv podepisovat, pojištění vzniká zaplacením pojistného ve stanovené lhůtě. Pokud si v průběhu kalkulace nejste čímkoliv jistí, neváhejte využít služby našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv pomůžeme, případně pojištění sjednáme s vámi během telefonické konzultace.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ