Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení ŠKODA Citigo

Rozhodli jste se pro koupi nového motorového mazlíčka a nevíte si rady, jak nejrychleji a nejvýhodněji sjednat povinné ručení? Jaká připojištění zvolit? Odpověď na všechny tyto otázky naleznete v článku, který jsem pro vás připravili.

Historie společnosti ŠKODA se začala psát již v roce 1895, kdy se Václav Klement a Václav Laurin rozhodli založit společnost, která bude vyrábět jízdní kola. A to vše z prostého důvodu, nemohli totiž na trhu najít takový bicykl, který by odpovídal jejich představám. Jelikož se jim s výrobou jejich bicyklu Slavia poměrně dařilo, časem se pustili i do výroby motocyklů a nakonec i osobního automobilu. Průlomem pak byl rok 1925, kdy se firma Laurin & Klement spojila se strojírenský podnikem ŠKODA Plzeň a dosáhla prvního velkého úspěchu ve výrobě osobních automobilů. Název společnosti se během historie v průběhu dvou světových válek a centralizovaného hospodářství několikrát změnil. V roce 1991 pak přešla pod koncern Volkswagen Group a její název ŠKODA Auto, a.s. pak užívá od roku 1996.

Povinné ručení ŠKODA Citigo

Vozidlo ŠKODA Citigo se začala vyrábět v roce 2011. Jedná se o malý automobil, který se vyrábí jak ve verzi třídveřového, tak ve verzi pětidveřového hatchbacku. Díky malým rozměrům a nízké spotřebě se toto vozidlo perfektně hodí pro cestování po městě. Díky velikosti se stává také ideálním vozidlem pro ženy. Řadu motorizací modelu Citigo tvoří výhradně tříválec o objemu 1,0 litru, kde si pak můžete vybrat, zda budete jezdit na benzín či CNG. Z převodovky pak můžete volit jak manuální, tak automatickou.

Pokud tedy plánujete pořídit bezpečné malé vozidlo pro svou drahou polovičku nebo pro svou dceru, která má čerstvý řidičský průkaz, vozidlo ŠKODA Citigo bude ideální volbou. A nemusíte se bát, že za povinné ručení pro ŠKODU Citigo necháte půl výplaty. Díky tomu, že se jedná o vozidlo ŠKODA, jsou sazby na povinném ručení ve většině případů zvýhodněny. Nízká motorizace a výkon vozidla je také co se týká výpočtu povinného ručení kladný ukazatel pro nižší cenu pojistného. A některé pojišťovny dokonce dokážou do slev na povinném ručení zohlednit to, že vozidlo má nízkou spotřebu a je velmi ekologické. Jak jsme se již zmiňovali výše, díky rozměrům vozidla se vozidlo výborně hodí do hustého městského provozu. Tohle byste ale také měli vzít v potaz i v případě výběru nejvhodnějšího povinného ručení. Je nutné si připustit, že v provozu ve městě je bohužel riziko dopravní nehody vyšší. Proto bychom vám doporučovali volit vyšší limity krytí na majetek a zdraví. Ze zákona je nejnižší možný limit povinného ručení 50 miliónů korun pro škody na zdraví třetích osob a 50 miliónů korun pro škody způsobené na majetku.

Škála nabízených produktů je ale velmi široká a tak můžete nalézt i nabídku limitů na 250 mil. na majetek a 250 mil. na zdraví. Samozřejmě platí, že čím vyšší limit je, tím je to lepší a máte jistotu, že vám povinné ručení pro ŠKODU Citigo pokryje vše potřebné. Z našich zkušeností bychom tedy doporučovali volit limity minimálně ve výši 100 mil. na zdraví i majetek. Ženy řidičky a majitelky vozidla Citigo by také mohly ocenit rozšířené asistenční služby, které vám mohou zařídit například výměnu při defektu pneumatiky nebo asistenci při vyčerpání paliva uprostřed neznáma ať na dálnici, nebo uprostřed polí. A pokud máte své autíčko rádi a chtěli byste, aby s vámi vydrželo co nejdéle, není nic jednoduššího, než si sjednat k zákonnému pojištění i havarijní pojištění. To pak pokryje případné poškození vašeho vozidla při vámi zaviněné havárii a využít ho samozřejmě můžete i v případě poškození vozidla živlem či jeho odcizením.

Vozidlo Běžná cena Naše cena Úspora
Škoda Octavia 1,0 MPI 2.253 Kč 1.009 Kč 1.300 Kč

Kalkulované ceny jsou platné ke dni 15.11.2016.

Jak správně sjednat povinné ručení pro ŠKODA Citigo

V dnešní době už skutečně není nutné si brát dovolenou na to, abyste mohli oběhnout co nejvíce pojišťoven a zjistit, kde pro vás budou mít nejvýhodnější povinné ručení. Na porovnání nabídek si stačí vyčlenit pár minut svého času, vzít si k ruce technický průkaz vozidla a mít připojení k internetu. A pokud si přeci jen nejste jisti, zda to všechno zadáváte správně, můžete využít služby našeho callcentra, kde jsme vám plně k dispozici a smlouvu s vámi můžeme sjednat telefonicky. Po sjednání pojištění obdržíte veškeré údaje emailem a to včetně zelené karty, která vám bude sloužit jako doklad o pojištění do té doby, než obdržíte originál. A není třeba ani nic podepisovat a zasílat nám zpět. Povinné ručení sjednané přes náš web vzniká zaplacením prvního pojistného v daném termínu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ