Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Povinné ručení pro dodávky

Nemusíte být zrovna řidič z povolání, abyste mohli vlastnit dodávku. Každopádně ale musíte mít sjednáno povinné ručení, jako na jakékoliv jiné vozidlo. Na rozdíl od osobního vozu do 3,5 tuny je dodávka větší, méně obratná a z toho důvodu mohou vzniknout daleko větší škody. Dobré pojištění je tedy naprostý základ.

Povinné ručení pro dodávky

Klady a zápory dodávky

Dodávka je vozidlo s komplexními vlastnostmi, které v sobě dokáže skloubit pohodlí, slušnou rychlost i dostatek prostoru pro náklad a posádku. V současnosti se navíc rozšířil velmi oblíbený trend dodávky jako mobilního bydlení. Často tak nahrazuje obytné vozy a karavany. 

 

V takovém případě ale přemýšlejte nad připojištěním zavazadel, které mají ve svých produktech některé z pojišťoven, jelikož vybavení dodávky se může stát terčem vandalismu nebo odcizení. Dejte si přitom pozor na pojistné podmínky, které pojišťovna nabízí. Často se pojištění nevztahuje na věci, které byly odcizeny nebo poškozeny v době mezi 22 a 6 hodinou, tedy v čase, kdy vůz například stojí nehlídaný na parkovišti. 

A pokud by vás zajímalo, jak je to s pojištěním zavazadel ve střešním boxu vozidla, klikněte na náš článek.

Nevýhodou dodávek je jejich velikost, což znamená vyšší spotřebu a horší manévrování, kdy je třeba určitých zkušeností řidiče. A přestože se v kabině cítíte s ohledem na její výšku bezpečněji, než v osobním voze, ani u dodávky nejsou řidiči ušetření těžkých zranění nebo smrti v případě nehody. Řízení dodávky tedy rozhodně nepodceňujte, stejně jako náklad za vámi, který by měl být dostatečně uchycen nebo podle toho přizpůsobit jízdu

Jak na povinné ručení dodávky

Rozhodující je pro výslednou cenu a podobu povinného ručení na dodávku následující:

  • motorizace,
  • hmotnost,
  • značka, 
  • stáří,
  • limity pojistného plnění,
  • rozsah asistenčních služeb,
  • dílčí nepovinná připojištění.

Velmi tedy záleží, k čemu dodávku využíváte a zda jste firma, která se zabývá přepravou zboží, nebo soukromá osoba, který dodávku vlastní pro účely podnikání nebo běžnému užitku místo osobního či obytného vozu. Dle toho si také vyhodnoťte rizika, limity pojistného plnění a případně rozsah asistenčních služeb, zejména, pokud s dodávkou často cestujete do zahraničí. 

Naštěstí to nemusí být nijak složité. Ideální a zároveň levné pojištění získáte online, aniž byste museli chodit na pobočku pojišťovny. Využijte našeho srovnávače a jezděte s dodávkou bez obav.