Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění čelního skla

Pojištění čelního skla vozidla řeší řidiči v rámci povinného nebo havarijního pojištění. Proč? Protože stát se může cokoli - a pavouček na předním skle vozidla je zlým snem každého řidiče. Zejména tehdy, kdy viníka odmrštěného kamínku na váš poklad nedoženete. Náhrada škody by přitom byla jednoduše hrazena z viníkova povinného ručení.

Povinné ručení Hyundai

Jistě se tedy shodneme, že nejlepší cestou, jak se proti takovým situacím chránit je sjednat si k povinnému nebo havarijnímu pojištění připojištění skel vozidla. Výhodou je, že vám v rámci asistenčních služeb, pojišťovna poskytne součinnost a pomoc s opravou a vyhledáním nejbližšího nebo smluvního servisu. Stejně tak se vám dostane přesných pokynů, jak při opravě postupovat. Pokud se rozhodnete využít služeb smluvního servisu (! u některých pojišťoven nelze si ani nelze jinak počínat), stačí když se dostavíte na domluvené místo v domluvený čas a samozřejmě se všemi potřebnými doklady. V případě poškozeného je nutné předložit velký technický průkaz vozidla, řidičský průkaz a platnou zelenou kartu.

Připojištění skel vozidla

Připojištění skel vozidla se většinou vztahuje na všechna skla vozidla, tedy na čelní, zadní a boční (dveřní) okenní skla. Za okenní skla se nepovažují střešní okna, panoramatická střecha apod. Z pojištění skel vozidla vám pojišťovna, u které si tento klenot sjednáte, uhradí náklady na výměnu nebo opravu poškozených skel. Je pravidlem, že je pojištění skel sjednává se spoluúčastí, tedy částkou, kterou se na škodě podílíte. Podmínky a její výše se liší dle výběru konkrétní pojišťovny. Jako příklad můžeme uvést 50% spoluúčast po dobu prvních tří měsíců trvání pojištění, po uplynutí této doby se snižuje na pevnou částku (např. 500 Kč), případně je úplně zrušena. Informace k podmínkách sjednání připojištění skel vozidla najdete vždy v pojistné smlouvě, případně pojistných podmínkách vybraného produktu povinného nebo havarijního pojištění.

Limity pojistného krytí

I připojištění skel má své limity pojistného krytí, tedy nejvyšší stanovené částky, do kterých vám pojišťovna poskytne pojistné plnění. Pojištění skel vozidla je možné sjednat s limity pojistného krytí od 5.000 Kč až do částek dosahujících 50.000 Kč. Výši limity si volí sám pojistník při sjednávání povinného nebo havarijního pojištění, a měla by být v souladu s hodnotou nového skla vozidla, došlo-li by k nutné výměně. Pojištění skel je možné sjednat u osobních a nákladních vozidel do 3.500 kg a územní platnost bývá stanovena pro celou Evropu včetně Turecka, s výjimkou Běloruska, Moldavska, Ruska a Ukrajiny. I toto je však nutné ověřit v pojistných podmínkách konkrétní pojišťovny, se kterou se chystáte připojištění skel vozidla sjednat.

Pokud se vám informace nechce dohledávat nebo se problematikou nechcete zabývat vůbec, dejte nám vědět. Naši specialisté jsou vám k dispozici denně a rádi vám veškeré informace včetně porovnání  nabídek připojištění skel vozidla poskytnou zdarma.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ