Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Samoprohlídka vozidla při sjednání pojištění

Že jste o termínu samoprohlídka nikdy neslyšeli? Mnohdy jde o zásadní podmínku při sjednávání pojištění auta. V našem článku si řekneme, jak samoprohlídku provést a jaké pojišťovny samoprohlídku nabízí.

Různé pojišťovny, různé podmínky

Samoprohlídka vozidla bývá součástí různých pojišťovacích balíčků, zejména však havarijního pojištění. Na nutnost samoprohlídky tak upozorňuje například AXA, Direct pojišťovna nebo také ČSOB. Ve všech případech vám pojišťovny obvykle posílají přesné instrukce, jak samoprohlídku provést. Pokud výsledky zašlete v nedostačující podobě, nebo na jejich základě pojišťovna zjistí, že vozidlo není v pojistitelném stavu, měli by vás o tom neprodleně informovat. Některé společnosti svým potencionálním zákazníkům nabízí i aplikaci s návodem, jak při samoprohlídce postupovat, nebo můžete jednoduše využít služeb jejich vlastních pracovníků, kteří za vás prohlídku udělají. Tuto možnost nabízíme i my, pokud si zřídíte pojištění pomocí našich internetových stránek.

Pojištění auta samoprohlídka

Co je základem samoprohlídky

Samoprohlídkou garantujete stav svého vozidla před zřízením pojištění. A nejhmatatelnější garancí je pořízení fotografií. Těch by samozřejmě mělo být několik, nejlépe minimálně 3, ale vždy jejich počet upravují podmínky, zaslané pojišťovnou. Obvykle jde o fotografii vozu z čelního pohledu, dále pohled zepředu pod úhlem 45 stupňů, to stejné zezadu, dále VIN kód a detail počtu najetých kilometrů, případně nadstandardní výbavu.

Povinné ručení online

Fotografie musíte pořídit jedním přístrojem a ve stejný den, k čemuž je potřeba zapnout datování fotografie. Snímky pořizujte v dané kvalitě, to znamená ve dne, dostatečně ostré a rozhodně je nijak neupravujte. Samotné vozidlo by mělo být čisté, ovšem nikoliv mokré. Součástí alespoň jednoho snímku by měla být registrační značka.

Celková velikost fotek by emailu neměla překračovat 25MB. Email byste také měli zaslat nejpozději v den uzavření pojištění.

Pokud si stále nejste jistí, jak samoprohlídku provést, stáhněte si z našich stránek manuály.

Samoprohlídky manuály:

Pojišťovna ke stažení
AXA pojišťovna zde
ČSOB Pojišťovna zde
Servisní pojišťovna zde
Slavia pojišťovna zde

V případě dotazu k jednotlivým samoprohlídkám nás neváhejte kontaktovat na chatu, e-mailem či na telefonním čísle 222 100 200.