Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojistka na blbost

Pojistka na blbost skutečně existuje. Nabízí ji většina pojišťoven na českém trhu a její správný název je pojištění odpovědnosti. K čemu takové pojištění je, komu se vyplatí a co dokáže pokrýt?

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI

Co je pojistka na blbost?

Pojistka na blbost je pojištění, které vás chrání proti ,,blbostem", které způsobíte někomu jinému. Pokud i nechtěně někomu uškodíte (vytopíte byt, vaše zvíře někoho poraní, rozbijete zařízení atd.), jste povinni druhým jejich škodu nahradit. Za normálních okolností budete muset platit vše ze svého. Pokud si ale sjednáte pojistku proti blbosti, pojišťovna za vás i velmi nákladné škody zaplatí.

Pojistka na blbost
Pojistka na blbost se správně nazývá pojištění odpovědnosti. Občanskou odpovědnost přitom definuje zákon, konkrétně občanský zákoník, ve kterém najdeme dokonce několik typů odpovědnosti.
 • Na uhrazení škody, kterou vám někdo způsobí svým chováním nebo provozem vozidla, máte zákonný nárok.
 • Totéž se týká i škod, které zaviní váš majetek a jeho nedbalý provoz. (Klidně to může být i střešní taška, která sousedovi rozbije okno, nebo prasklé vodovodní potrubí, které sousedy vytopí.)

Pojištění občanské odpovědnosti se proto vztahuje na škody na majetku, stejně jako na škody na zdraví. Limity krytí se u různých pojišťoven různí, stejně jako celkový obsah pojištění. Pojistka na hloupost se ale rozhodně může vyplatit.

Možná jste také nevěděli, že podle zákona nejste odpovědní jen sami za sebe, ale i za členy vaší domácnosti, to znamená například za:

 • děti,
 • domácí zvířata.

Pokud nemáte sjednané pojištění proti blbosti a vaši potomci nebo mazlíčci někde způsobí škodu, vystavujete se riziku, že nebudete mít škodnou událost z čeho zaplatit. A právě pro takový případ je pojištění odpovědnosti doslova k nezaplacení a není nic snazšího než si na Top-Pojištění.cz najít nejlepší pojistku na blbost a sjednat si ji.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Co pokrývá pojištění proti blbosti?

Pojištění proti blbosti využijete v každodenním životě. Kdykoliv se vám můžou přihodit nepříjemnosti, které často vznikají nerozvážností, ale přesto bude vina za způsobení škody na vaší straně.

Pojišťovny nabízí v rámci pojistky proti blbosti krytí různých rizik. V základu jsou to většinou:

 • škody vzniklé na životě nebo zdraví,
 • škody vzniklé zničením nebo poškozením věci,
 • případná náhrada některých nákladů v soudním řízení.

Typy pojištění odpovědnosti

Pojištění proti blbosti si můžete sjednat samostatně. Třeba prostřednictvím Top-Pojištění.cz. Ale často ho pojišťovny také nabízejí jako připojištění k jiným typům pojištění nebo ho pod jiná pojištění přímo zahrnují. Takže je docela možné, že už pojistku proti blbosti máte a ani o tom nevíte. Jak je to možné?

Pojištění odpovědnosti v pojištění majetku

Velmi často se pojištění odpovědnosti vztahuje k pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Jde o to, že velká část rizik pramení právě z chodu domácnosti nebo stavu nemovitosti, včetně vybavení.

Odpovědnost si pojišťují také vášniví cyklisté, kteří doma mají drahé kolo a vzhledem k jeho užívání mohou sami způsobit škodu třetí osobě. Na kolo se totiž nevztahuje povinné ručení, přesto může být škoda finančně náročná.

Odpovědnost z držby nemovitosti

Pokud vlastníte nemovitost, měli byste se zaměřit také na odpovědnost z držby nemovitosti. Tento typ pojištění není stejný jako pojištění nemovitosti. Ale je to velmi podobné a obvykle je jedno součástí druhého.

Pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti kryje rizika, která může třetí osobě na majetku nebo zdraví způsobit vlastník, správce nebo nájemce nemovitosti.

Typickými riziky, která tato pojištění kryje, jsou:

 • prasknutí vodovodního potrubí,
 • pád tašky ze střechy na vozidlo nebo člověka,
 • pád stromu kvůli zanedbané údržbě,
 • opadání omítky.

Sjednání pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti je přitom snadné - pokud už ho nemáte ve svém pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti, můžete si ho u své pojišťovny sjednat jakožto připojištění.

Pojištění občanské odpovědnosti

Leckdo si myslí, že pojištění občanské odpovědnosti je totéž jako pojistka na blbost. Nemusí to tak ale být. Pojistku na blbost neboli pojištění odpovědnosti si můžete sjednat jakožto samostatný produkt u vybrané pojišťovny. Oproti tomu pojištění občanské odpovědnosti zpravidla bývá součástí jiných typů pojištění.

Velmi často je součástí pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti, případně si ho k nim můžete sjednat jako připojištění. Nevztahuje se navíc zpravidla jen na jednu osobu, ale na všechny lidi žijící v dané domácnosti.

A co kryje pojištění občanské odpovědnosti? Například:

 • rozbití věci v obchodě,
 • vytopení sousedů kvůli vlastní nedbalosti,
 • srážka při lyžování.

Odpovědnost v rámci cestovního pojištění

Dalším způsobem, jak sjednat pojištění odpovědnosti, je připojištění v rámci cestovního pojištění. V zahraničí se může škodná událost vyhoupnout do závratných výšin a odpovědnost v rámci cestovního pojištění pak rozhodně využijete.

Jezdíte na dovolenou s celou rodinou, to znamená, že i dětmi? Pak je tu určité riziko, že právě děti neúmyslně poškodí cizí majetek. Odpovědnost je samozřejmě na vás, tedy na rodičích. Ale toto pojištění zahrnuje i je, takže se nemusíte děsit, co zase vaši potomci vyvedou. A pokud přece jen něco udělají, budete mít jistotu, že se o to postará pojišťovna.

Co pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění zpravidla kryje?

 • Škody a újmy na zdraví nebo usmrcení,
 • škody na věcech,
 • následné škody.

A jak sjednat pojištění odpovědnosti v rámci cestovního pojištění? Pokud už není součástí vašeho cestovního pojištění, poptejte se ve vaší pojišťovně na možnost připojištění. Případně si zkuste nejlevnější pojistku na blbost najít na Top-Pojištění.cz.

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání

Tento produkt můžeme skutečně nazvat pojištění na blbost. V zaměstnání se mohou přihodit různé události, které způsobíte vlastní nedbalostí nebo porušením pracovních postupů a norem. V takovém případě po vás může zaměstnavatel vymáhat škodu. A to i přesto, že sám má sjednané pojištění zaměstnanců.

Neúmyslné zavinění škody může i několikanásobně převýšit váš plat a vy najednou budete mít těžkou hlavu - jak to zaplatit? Proto doporučujeme zamyslet se nad charakterem vašeho zaměstnání a nad tím, jestli by se vám profesní pojištění odpovědnosti přece jen nevyplatilo. Pojistka na blbost pro zaměstnance totiž může být tím, co vás spasí.

Sjednat si toto pojištění můžete jakožto zaměstnanec, ale výhodné je to i pro OSVČ. Podle toho, jak má daná pojišťovna postavené balíčky na pojištění odpovědnosti v zaměstnání nebo profesní pojištění odpovědnosti, si můžete vybrat rizika a limity krytí, které budou nejvíc vyhovovat vašim potřebám.

A co tato pojistka na blbost zpravidla kryje?

 • Újmu na zdraví,
 • škodu na věci,
 • následnou finanční škodu,
 • čistou finanční škodu,
 • náklady na právní zastoupení.

Jak uzavřít pojistku proti blbosti?

S pojistkou proti blbosti vám rádi poradíme. Napište nám e-mail nebo nám zavolejte na linku 222 100 200 a spojte se s našimi odborníky na pojištění. Není nic jednoduššího a nemusíte přitom chodit na žádnou pobočku pojišťovny. Vše vyřídíme za vás online.

Pojištění online je dnes již naprosto běžná věc. Díky Top-Pojištění.cz se navíc dostanete k nejlevnějším a nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu. Využijte toho a sjednejte si tu nejlevnější pojistku na blbost, která vás bude chránit za každé situace.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE