Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojistka na blbost

Pojistka na blbost skutečně existuje a nabízí ji většina pojišťoven na českém trhu. Správně jde o název pojištění odpovědnosti. K čemu takové pojištění je a co dokáže pokrýt? O tom si řekneme více.

 

Pojištění domácnosti cena 2022

Co je pojistka na blbost?

Pojistka na blbost je pojištění, které vás chrání proti „blbostem“, které způsobíte někomu jinému. Pokud i nechtěně někomu uškodíte (vytopíte byt, vaše zvíře někoho poraní, rozbijete zařízení…), jste povinni druhým jejich škodu nahradit. Za normálních okolností budete muset platit vše ze svého. Pokud si ale zřídíte pojistku „na blbost“, pojišťovna za vás vysoce nákladné škody zaplatí. Pojistka na blbost se odborně nazývá pojištění odpovědnosti.

Občanskou odpovědnost definuje zákon, konkrétně Občanský zákoník, který definuje několik typů odpovědnosti. Na uhrazení škody, kterou vám někdo způsobí svým chováním nebo provozem vozidla, máte zákonný nárok. To stejné se týká i škod, které zaviní váš majetek a jeho provoz. Klidně to může být i střešní taška, která sousedovi rozbije okno, nebo prasklé vodovodní potrubí, které sousedy vytopí.

Pojištění občanské odpovědnosti se vztahuje na škodu na majetku a škodu na zdraví.

U vozidel tyto škody kryje povinné ručení. V běžném životě ale tento typ pojištění jistě nevlastníte. Tak se ale vystavujete riziku, že po způsobení škody třetí osobě nebudete mít škodnou událost z čeho zaplatit. A právě pro takový případ je pojištění odpovědnosti. Navíc dle zákona nejste odpovědní jen za sebe, ale stejně tak za členy vaší domácnosti, to znamená například děti nebo i domácí zvířata.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE

Co pokrývá pojistka na blbost

Pojištění odpovědnosti využijete v každodenním životě. Kdykoliv se vám můžou přihodit nepříjemnosti, které často vznikají nerozvážností, ale přesto bude způsobení škody na vaší straně.

Pojišťovny nabízí krytí různých rizik. V základu jsou to většinou:

  • Škody vzniklé na životě nebo zdraví
  • Škody vzniklé zničením nebo poškozením věci
  • Případná náhrada některých nákladů v soudním řízení

Pojištění odpovědnosti v pojištění majetku

Velmi často se pojištění odpovědnosti vztahuje k produktu pojištění nemovitosti nebo domácnosti. Jde o to, že velká část rizik pramení právě z chodu domácnosti nebo stavu nemovitosti, včetně vybavení. Odpovědnost si pojišťují také vášniví cyklisté, kteří doma mají drahé kolo a vzhledem k jeho užívání mohou sami způsobit škodu třetí osobě. Na kolo se totiž nevztahuje povinné ručení, přesto může být škoda finančně náročná.

Cestovní pojištění

Dalším způsobem, jak sjednat pojištění odpovědnosti, je připojištění v rámci cestovního pojištění. V zahraničí se může škodná událost vyhoupnout do závratných výšin a takový produkt pak rozhodně není radno podceňovat.

Jezdíte na dovolenou s celou rodinou, to znamená, že i dětmi? Pak je tu určité riziko, že právě děti neúmyslně poškodí cizí majetek. Odpovědnost je samozřejmě na vás, tedy na rodičích.

Pojištění odpovědnosti v zaměstnání

Tento produkt lze skutečně nazvat pravým pojištění na blbost. V zaměstnání se mohou přihodit různé události, které způsobíte vlastní nedbalostí nebo porušením pracovních postupů a norem. V takovém případě po vás může zaměstnavatel vymáhat škodu. Neúmyslné zavinění škody klidně převýší váš plat více jak 4x. Proto doporučujeme se zamyslet nad charakterem vašeho zaměstnání.

Jak uzavřít pojistku na blbost

S pojistkou a blbost vám samozřejmě rádi poradíme. Napište nám e-mail nebo nám zavolejte na linku 222 100 200 a spojte se s našimi odborníky na pojištění. Není nic jednoduššího a nemusíte přitom chodit na žádnou pobočku pojišťovny. Vše vyřídíme za vás online, jen budeme potřebovat vaše údaje.

Pojištění online je dnes již naprosto běžná věc. Díky Top-Pojištění se navíc dostanete k nejlevnějším a nejvýhodnějším nabídkám na českém trhu. Využijte toho a sjednejte si to nejlepší pojištění jako potřebujete.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ ONLINE