Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Proč je důležité mít pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti, které je lidově známé jako ,,pojistka na blbost", je velmi praktickým pojištěním. Kryje totiž všechny škody, které můžete způsobit svou činností. Situací, kdy se vám může hodit, je opravdu spousta. Pojďme se tedy s tímto pojištěním seznámit blíže.

Proč je důležité mít pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti se vám může hodit jak v zaměstnání, tak v civilním – občanském životě.

Pojištění občanské odpovědnosti za škodu

U této pojistky je skvělé, že se vztahuje nejen na vás, ale i na všechny členy domácnosti i vaše mazlíčky. Přičemž počet škod, ke kterým může dojít, není limitován. Tato pojistka se o vás postará v případech, kdy např. vytopíte sousedy, srazíte někoho na kole nebo na lyžích, váš potomek vysklí cizí okno, pes někoho pokouše atd.

Pojišťovna u těchto škod uhradí:

  • Škody na životě nebo zdraví
  • Škody vzniklé poškozením nebo zničením majetku
  • Náhradu některých nákladů případného soudního řízení

Pojištění odpovědnosti za škody v běžném životě, tzv. pojištění na blbost, si můžete sjednat jako připojištění k pojištění domácnosti.

Pojištění domácnosti online

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Tento typ pojištění kryje škody, které můžete způsobit zaměstnavateli při výkonu práce. Pokud ke škodě dojde, může po vás zaměstnavatel chtít úhradu škody až do výše 4,5 násobku vašeho platu. Tuto pojistku se vyplatí mít, především pokud pracujete s drahými pomůckami a přístroji, elektronikou, jezdíte služebním autem atd. Jestli máte se zaměstnavatelem podepsanou hmotnou odpovědnost, měla by pro vás tato pojistka být samozřejmostí.

Mezi nejčastější ,,nehody" v práci patří:

  • Nabourání služebního vozu
  • Natankování špatného paliva
  • Rozbití mobilního telefonu anebo služebního počítače

Pojištění odpovědnosti vás zajistí pro události, které se stávají jednoduše každý den. A v případě, že vás mohou čekat nepěkně vysoké výdaje. Jeho cena navíc není nijak vysoká, takže za nás - doporučujeme!