222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cyklopojištění

Nejen řidiči motorových vozidel, ale také další účastníci silničního provozu by měli mít vhodné pojištění, které pokryjí zdravotní či majetkovou újmu. Pojďme se podívat na pojištění pro cyklisty.

Cyklo pojištění

I cyklisté platí za škody

Je důležité si uvědomit, že při nehodě, kterou cyklista způsobí, se na hrazení škody podílí stejným způsobem jako řidiči motorových vozidel. Ač jsou tyto škody o něco menší, i tak může jít o poměrně velké částky, v průměru okolo 40 a 50 tisíc korun. V nejhorších případech, pokud se například kvůli nevhodnému manévru cyklisty srazí dvě a více aut, může jít na jeho vrub i milionová škoda.

Jaké pojištění na kolo zvolit?

Na rozdíl od motorových vozidel určitě nevyužijete povinné ručení nebo havarijní připojištění. Tím pravým je pojištění odpovědnosti, které lze sjednat samostatně, nebo v rámci produktu pojištění domácnosti, kde může být i výhodnější. Myslet přitom musíte na limity pojistného plnění, které pojišťovny nabízejí většinou ve výši od minimálně 1 milionu korun, ale i 20 až 50 milionů a to zejména pro zahraničí. Pojištění odpovědnosti lze také sjednat v balíčku cestovního pojištění, pokud se chystáte na cyklistický výlet do zahraničí.

TIP

Pojištění odpovědnosti se vztahuje i na rekreační sporty a mezi ně patří právě cyklistika.

Defekt, krádež a poničení kola

Pokud máte kolo pojištěno v rámci pojištění domácnosti, nemusíte se strachovat, že přijdete o peníze v případě, že vám jej někdo odcizí, při nehodě zničí, nebo po cestě píchnete. Jestliže dojde ke krádeži kola přímo z vaší domácnosti, kde je uloženo, může pojišťovna hradit celou jeho hodnotu, v případě krádeže z nějakých společných prostor, jako jsou kolárny, může být hrazeno odcizení jen zčásti, například do výše zhruba 10 000 Kč.

V případě defektu se každému cyklistovi může hodit i asistence, která pomůže s opravou kola na místě, případně jej technik může odvézt do cykloservisu, kde lze hradit opravy až do hodnoty 5 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti

Tématu pojištění odpovědnosti jsme se věnovali mnohem více v dalších článcích. Stačí si jeden z nich rozkliknout a najdete všechny potřebné informace. Stejně tak si můžete dále přečíst o pojištění domácnosti a spočítat si cenu.