Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění domácnosti elektronika

Pojištění domácnosti je jedním z nejlepších způsobů, jak ochránit tak cennou životní hodnotu, jakou je domov. Přemýšlíte zrovna nad tím, co takové pojištění domácnosti vlastně všechno pokryje? Je v pojistném krytí zahrnuta v rámci pojištění domácnosti elektronika? Pojďme se na to společně podívat.

Pojištění dománosti elektronika

Domácnost nebo nemovitost?

Možná tápete v tom, co vlastně pojištění domácnosti znamená. V první řadě je třeba u pojištění majetku odlišit, zda se jedná o pojištění domácnosti, nebo nemovitosti. Pojištění domácnosti se vztahuje pouze na vnitřní vybavení vašeho bytu či domu. Naopak pojištění nemovitosti se vztahuje na věci nemovité, tedy ty, které jsou pevně spjaty se zemí, tj. danou stavbu jako takovou.

Orientační přehled předmětů pojištění u pojištění domácnosti a nemovitosti

Pojištění domácnosti Pojištění nemovitosti
nábytek stěny nemovitosti
elektronika (vč. domácích spotřebičů) střecha
ceniny strop
peníze v hotovosti okna
šperky omítka
oblečení okapy
sportovní vybavení vedlejší stavby (garáž, zahradní domek, kůlna, plot, bazén apod.)
stavební součásti (podlahové krytiny, malby, tapety, obklady, kuchyň. linka apod.)

Samozřejmě konkrétní přehled předmětů pojištění a jejich řazení mezi domácnost a nemovitost naleznete v pojistných podmínkách dané pojišťovny. Tyto položky se mohou u jednotlivých pojišťoven a jejich produktů lišit.

V případě, že danou nemovitost vlastníte, je ideálním řešením sjednat si komplexní pojištění, tedy pojistit jak domácnost, tak nemovitost.

Na co svůj domov pojistit?

V rámci pojištění domácnosti a nemovitosti je výběr pojistných rizik poměrně rozsáhlý, důkladně tedy zvažte, jaká rizika chcete do svého pojištění zahrnout. Jednotlivá pojistná rizika jsou definována vybraným produktem a jejich rozsah je uveden v pojistné smlouvě, případně pojistných podmínkách.

Nejčastěji se jedná o škody způsobené:

 • požárem, výbuchem;
 • úderem blesku;
 • vodou z vodovodního zařízení;
 • vystoupnutím vody z odpadního potrubí,
 • vichřicí a krupobitím;
 • povodní nebo záplavou;
 • krádeží vloupáním;
 • vandalismem;
 • náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromu;
 • zřícením letadla, nárazem vozidla;
 • zemětřesením.

Pojištění domácnosti elektronika

Výše jsme zmiňovali, na co všechno se pojištění domácnosti ve vašem domově vztahuje. Velmi důležitou položku tvoří u pojištění domácnosti elektronika. V dnešní době jsme elektronickými zařízeními obklopeni na každém kroku a život bez nich už si zřejmě nedokážeme téměř představit. A na to je třeba myslet i při sjednávání pojištění domácnosti a při nastavování pojistné částky, tedy současné hodnoty vašeho vybavení bytu či domu a všechna tato zařízení do celkové částky zohlednit. Pojišťovny ve většině případů v rámci pojištění domácnosti pojišťují vybavení domácnosti na tvz. novou hodnotu pro případ pojistné události. Pokud tedy například dojde v bytě k požáru, který zničí vaši televizi, která je sice starší, ale plně funkční, uhradí vám pojišťovna takovou částku, která vám umožní pořídit si televizi na přibližně stejné úrovni, ale novou.  Při sjednávání pojištění domácnosti si však nezapomeňte ověřit, jaký je maximální limit na elektroniku. Většina pojišťoven jej má nastaven do výše pojistné částky, ovšem pravidlem to není. V rámci kalkulace si pak případně můžete nastavit požadovaný limit.

Nevíte si rady?

Nevíte, jak u pojištění domácnosti elektroniku pojistit? Přejete si s pojištěním vašeho bytu či domu pomoci? Neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme a pomůžeme.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ DOMÁCNOSTI