Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění garáže

Mít garáž je velká výhoda. Nemusíte si lámat hlavu s hledáním parkovacího místa a auto máte hezky chráněné pod střechou. S tím, že vlastníte garáž, se ale také pojí určitá rizika - ať už kvůli vandalům, zlodějům, nebo také živlům. Jak se proti těmto rizikům chránit? S tím správným pojištěním garáže. 

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ nemovitosti

K čemu a kdy pojistit garáž?

Kdy pojistit garáž?

  • Okamžitě po zakoupení: Pokud jste si právě pořídili garáž, je ideální si ji hned pojistit. Ačkoli v ní ještě třeba nemáte úplně uspořádané vybavení a věci, pojištění začne platit okamžitě a bude vás chránit před riziky, která by mohla nastat už v prvních dnech nebo týdnech vlastnictví garáže.
  • Před začátkem používání: V případě, že už garáž máte, dosud zela prázdnotou, a vy se ji chystáte začít používat, je nejvyšší čas ji hezky pojistit. A to ještě předtím, než do ní dáte první věci.

Proč pojistit garáž?

  • Pojištění majetku: Garáž je obvykle místem, kde uskladňujeme cenné věci, jako je nářadí, sportovní vybavení, zahradní náčiní apod. Pojištění garáže vám pomůže chránit tyto cennosti před krádežemi nebo poškozením způsobeným nepředvídatelnými událostmi.
  • Pojištění nemovitosti: Pojištěním garáže ochráníte stavbu jako takovou, a to pro pojistná rizika krádeže, vandalismu i živlů.

Pokud chcete mít vaši garáž chráněnou komplexně, sjednejte si jak pojištění domácnosti (pro zajištění hmotného vybavení garáže - nářadí, její vybavení atd.), tak pojištění nemovitosti (pro zajištění pevných stavebních součástí, jako jsou zdi, strop, podlahy atd.).

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ nemovitosti

Vaši garáž pak můžete pojištěním chránit pro tato pojistná rizika:

  • krádež, vandalismus, vloupání,
  • živelné pohromy (povodeň, záplava, lavina, náraz vozidla, vichřice, krupobití a další).

Před uzavřením pojistné smlouvy se pak pečlivě seznamte s pojistnými podmínkami a výlukami, abyste v případě řešení škody nebyli nepříjemně překvapeni. A jak je to s ochranou vozidla? Proti výše uvedeným rizikům musí mít váš vůz sjednané vlastní pojištění, tedy havarijní pojištění.

Způsoby pojištění garáže

Garáž je možné pojistit hned několika způsoby. Ty se odvíjí od toho, zda je garáž přímou součástí nemovitosti, kterou obýváte, nebo se jedná o garáž, která stojí mimo ni. 

Garáž jako součást rodinného domu

V případě, že je garáž součástí rodinného domu, je automaticky součástí pojištění hlavní stavby, tedy pojištění rodinného domu. Jen je třeba garáž zahrnout do pojistné smlouvy a hodnotu garáže zahrnout do celkové pojistné částky. 

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ nemovitosti

Garáž jako součást bytu

Nachází se garáž v přízemí bytového domu, ve kterém máte byt? I v tomto případě může být garáž součástí pojištění hlavní stavby. A vy pro její zajištění jednoduše uzavřete pojištění bytu s garáží.

Samostatná garáž

Pokud vaše garáž stojí odděleně, je třeba sjednat pojištění samostatné garáže. Uzavřete tedy pro garáž vlastní pojištění nemovitosti a také pojištění domácnosti pro ochranu věcí, které v ní máte uskladněné.

V obou pojištěních nastavte odpovídající pojistné limity, a to jak pro pevné stavební součásti, tak pro hmotné vybavení. Jedná se o částky, které by vám v případě totální škody pokryly postavení nové garáže ve stejném rozsahu a zakoupení stejných nebo obdobných uskladněných věcí.

SPOČÍTAT POJIŠTĚNÍ nemovitosti