Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění nemovitosti srovnání

Kupujete byt či dům a přemýšlíte, zda také existuje u pojištění nemovitosti srovnání cen? Pojištění vozidla, cestovní pojištění do zahraničí, pojištění odpovědnosti a další jste zvyklí si obvykle sjednávat online a v pohodlí svého domova si vybrat to nejlepší dle vašich požadavků.  Lze to ale i s pojištěním vašeho domova? Tak na objasnění těchto otázek jsme tady právě my, Top-Pojištění.cz.

pojištění nemovitosti

Pojištění domácnosti a nemovitosti

V první řadě je třeba si uvědomit, zda potřebujete pro pojištění nemovitosti srovnání nabídek anebo naopak kalkulaci pouze pojištění domácnosti, případně kombinaci obou těchto produktů. Často se setkáváme s tím, že pojištění domácnosti a nemovitosti je považováno za totožný produkt. Tomu tak ale samozřejmě není. V rámci pojištění domácnosti si pojišťujete vnitřní vybavení bytu či domu, jako příklad můžeme uvést nábytek, elektroniku, spotřebiče, oblečení, sportovní vybavení apod. Zároveň se pojištění domácnosti vztahuje i na stavební součásti vašeho domova, mezi které například patří podlahové krytiny, kuchyňské linky, vestavěné spotřebiče, malby a tapety. V rámci pojištění nemovitosti pak lze pojistit rodinný či bytový dům, rekreační chatu nebo chalupu, garáž a různé obdobné stavby. Jak už napovídá název pojištění, pojistit lze pouze nemovitý majetek, tedy ten, který je pevně spojen se zemí a nelze jej odnést. Kromě samotné stavby zahrnujeme do pojištění nemovitosti tedy i střechu, podlahu, okna, radiátory či klimatizace.

Pojistná rizika v rámci pojištění nemovitosti

Pojištění nemovitosti se sjednává na různá rizika, jejich specifikaci máte vždy uvedenou v rámci vaší pojistné smlouvy. Standardně se toto pojištění týká škod, způsobených např. požárem, výbuchem, úderem blesku, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím, zřícením letadla, povodní nebo záplavou, krádeží vloupáním, loupeží, vandalismem, náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromů, nárazem vozidla, zemětřesením a mnoha dalších. Abyste se výše uvedených rizik nemuseli obávat, respektive aby pro vás případné neštěstí nebylo likvidační, je třeba si svůj domov chránit řádně sjednaným pojištěním majetku. A abyste mohli vybrat pro vás to nejlepší a nejvýhodnější, pomůžeme vám u pojištění nemovitosti srovnáním, které pro vás zdarma vypracujeme.

Kde získám srovnání pojištění nemovitosti

Díky tomu, že je u pojištění nemovitosti srovnání nabídek velmi obsáhlé a zobrazení stručného porovnání by pro vás nemělo odpovídající kvalitu, rádi vám podrobné srovnání vytvoříme na základě vašeho požadavku. Stačí, pokud nás jednoduše kontaktujete e-mailem, telefonicky nebo na online chatu, my vám zašleme krátký formulář k vyplnění a následně vás budeme kontaktovat s konkrétními nabídkami. V rámci komunikace s našimi specialisty na pojištění majetku vám samozřejmě zodpovíme veškeré dotazy a pomůžeme nastavit vhodná pojistná rizika, které byste měli do vaší smlouvy zahrnout. Pokud budete mít zároveň zájem o kalkulaci nejen pojištění nemovitosti, ale i o pojištění domácnosti, rádi vám zpracujeme nabídku komplexního pojištění majetku a to přesně dle vašich představ. Základní informace o pojištění majetku a zároveň i kontaktní formulář pro zpracování srovnání pojištění nemovitosti pak naleznete zde.

Sjednání pojištění nemovitosti

Pokud vás některá z našich nabídek zaujme, je samozřejmě možné prostřednictvím naší společnosti dané pojištění rovnou i sjednat. Stačí, pokud nám poskytnete údaje pro vytvoření smlouvy a o všechno další se postaráme za vás. Vytvoříme vám smlouvu, kterou vám obratem zašleme na vámi uvedenou adresu k podpisu. Součástí zásilky budou samozřejmě i pojistné podmínky, které si můžete v klidu pročíst a také odpovědní obálka, ve které nám podepsané dokumenty zašlete zpět a to na naše náklady. Dokud nám neodešlete smlouvu podepsanou zpět, není pojištění závazně sjednáno. Pojištění majetku v tomto případě vzniká podpisem smlouvy a úhradou pojistného. Podepsanou smlouvu, kterou od vás obdržíme, předáme v rámci zaevidovaných zásilek konkrétní pojišťovně, se kterou pak řešíte případné pojistné události.

Jak tedy již jistě víte, pojištění majetku a s tím spojená ochrana vašeho domova je velmi důležitá. Abyste s tím však neměli zbytečně moc starostí, rádi vám s tím pomůžeme. Neváhejte nás tedy kontaktovat, budeme se těšit na naši vzájemnou spolupráci!

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI