Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Nejlevnější pojištění nemovitosti

Přemýšlíte, kde získat nejlevnější pojištění nemovitosti? Potřebujete pojistit svůj byt či dům a nevíte, jak vybrat to nejlepší pojištění za výhodných podmínek? Pak právě pro vás je připraven tento článek, kde se vám všechny vaše dotazy pokusíme zodpovědět.
Pojištění nemovitosti

Co je pojištění nemovitosti?

V první řadě je třeba si ujasnit, co je vlastně pojištění nemovitosti. Jak už napovídá název pojištění, jedná se o pojištění nemovitých věcí, které tvoří váš domov. V rámci tohoto pojištění lze tedy pojistit byt, rodinný či bytový dům, chatu či chalupu. Do pojištění je možné zahrnout všechny části, které jsou pevně spojeny se zemí, tedy například stěny, strop, střechu, okna, okapy, omítku a dále pak lze pojistit také stavby, které jsou definovány jako vedlejší. Za vedlejší stavby považujeme garáž, zahradní domek či kůlnu, plot nebo bazén.

V rámci pojištění nemovitosti však není pojištěno vybavení vašeho domova, na to je nutné mít sjednané i pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti vám kryje škody způsobené na vybavení jako je například nábytek, spotřebiče, elektronika, oblečení, knihy, ceniny, sportovní vybavení či šperky. Zároveň do pojištění domácnosti zahrnujeme i tzv. stavební součásti, mezi které řadíme například malby, tapety podlahové krytiny, a obklady nebo třeba i kuchyňskou linku.  Ideálním řešením je tedy samozřejmě sjednání komplexního pojištění, které bude obsahovat jak pojištění nemovitosti, tak pojištění domácnosti.  A kde sehnat výhodně pojištění bytu či domu? Přeci u Top-Pojištění.cz.

Nejlevnější pojištění nemovitosti

Jistě jste už někdy slyšeli motto ,,Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Samozřejmě je třeba brát to s rezervou, ale i tak můžeme toto rčení aplikovat i na pojištění. Ne vždy se totiž vyplatí sjednávat pouze to nejlevnější pojištění.

Přeci jen vám toto pojištění má ochránit jednu z nejdůležitějších věcí v lidském životě, domov. A tak není vhodné slepě vybírat pojištění jen podle ceny, ale je třeba se zaměřit i na rizika, jejichž následky vám pojištění v případě pojistné události pokryje. Obvykle se jedná o škody způsobené např. požárem, výbuchem, úderem blesku, vodou z vodovodního zařízení, vystoupnutím vody z odpadního potrubí, vichřicí a krupobitím, zřícením letadla, povodní nebo záplavou, krádeží vloupáním, loupeží, vandalismem, náhlým sesuvem hornin či laviny, tíhou sněhu, pádem stromů, nárazem vozidla, zemětřesením a mnoha dalších.

Pokud se tedy váš dům nachází blízko vody, je určitě vhodné pojistit se i na povodeň a záplavu. V tomto případě se ale nejedná o rizika, která jsou automaticky součástí všech produktů. Často je nutné sjednat pro tato rizika připojištění. Problém také může nastat v případě, že se váš dům nachází v zóně, kde je riziko povodně vysoké. Pojišťovny mají vytvořenou tzv. povodňovou mapu, podle které určují, zda je daná lokalita proti povodni či záplavě pojistitelná a případně jaká bude výše pojistného. Ne vždy je to ale u všech pojistitelů hodnoceno stejně, proto je určitě dobré zjistit podmínky co nejvíce pojišťoven. A právě na tomto příkladu je zřejmé, že to nejlevější pojištění nemovitosti je to nejlepší.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Jak sjednat pojištění nemovitosti

A i když to nebude třeba úplně nejlevnější pojištění, můžete i tak získat pojištění za skvělou cenu a navíc se všemi riziky, které si přejete do smlouvy zahrnout. A že nevíte, jak nejlépe pojištění sjednat? Tak s tímto vám rádi pomůžeme. Stačí, když se na nás obrátíte telefonicky, e-mailem či na online chatu a některý z našich specialistů na pojištění majetku vás bude kontaktovat a domluvíte se na dalším postupu. Poptávku po kalkulaci můžete také odeslat online, stačí zvolit na webových stránkách Top-Pojištění.cz záložku Pojištění domácnosti, vybrat část Rady a kliknout na Kalkulace pojištění nemovitosti. Zde vyplníte pár základních údajů o dané nemovitosti a vaše kontaktní údaje a dál se o nic nemusíte starat. Naši specialisté vám zpracují přehledné porovnání pojištění nemovitosti několika pojišťoven v rámci přehledné tabulky, která je doplněna o konkrétní nabídky jednotlivých pojišťoven včetně rozpisu limitů krytí.

Máte vybráno?

Pokud je některá z nabídek pro vás ta pravá, nemusíte absolvovat cestu na pobočku dané pojišťovny. Vše vyřídíme za vás. Budeme od vás potřebovat jen vaše identifikační údaje a podrobnou adresu místa pojištění. Následně vám poštou zašleme zpracované smlouvy k podpisu. Pojištění vzniká podpisem smlouvy a úhradou pojistného. Pro odeslání podepsané smlouvy zpět naleznete odpovědní obálku, ve které nám na naše náklady smlouvu odešlete. V případě pojistné události máte k dispozici nonstop asistenční službu vybrané pojišťovny a řešení pojistné události probíhá již přímo s pojistitelem.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI