Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění zahrady

I naši zahradu mohou ohrozit různá rizika a nebezpečí, jako je třeba krupobití, požár, vichřice nebo vandalové. Proto je důležité zvážit sjednání správného pojištění zahrady, které náš ,,zelený ráj" umí ochránit.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ majetku

Jak vybrat pojištění zahrady?

Výběr pojištění zahrady se odvíjí od toho, jestli může být součástí pojištění nemovitosti, nebo se jedná o samostatný pozemek.

Pojištění zahrady jako součást pojištění nemovitosti

Zahrada může být samozřejmě součástí pojištění nemovitosti (ať už se jedná o byt, rodinný dům, nebo rekreační objekt). To znamená, že pokud máte sjednané pojištění nemovitosti, vaše zahrada je automaticky krytá pro určité druhy rizik, a to například pro krupobití, vichřici, požár, úder blesku, vandalismus atd. Pojistka se pak většinou vztahuje na škody způsobené na plotu, určitých rostlinách, zahradním nábytku, zahradním domku atd.

Pojištění zahrady jako pojištění samostatného pozemku

Pojistit zahradu jako samostatný pozemek bohužel není možné. Zahrada jako taková totiž nemůže být zničena. Může být ale možné pojistit majetek, který se na ní nachází. Například kůlnu, zahradní domek, skleník atd. 

Pojištění zahrady

Na co se pojištění zahrady vztahuje?

V případě, že je pojištění zahrady součástí pojištění nemovitosti, může obsahovat krytí pro:

  • Škody na rostlinách: Pokrývá škody způsobené především povětrnostními podmínkami, živelními pohromami nebo vandalismem. Je tedy možné i pojištění stromů na zahradě, ale některé pojišťovny toto krytí nevztahují na stromy užitkové.
  • Škody na plotu a stavbách: Zahrnuje poškození nebo zničení plotu, altánů, pergol nebo jiných stavbách ve vaší zahradě.
  • Krádež a vandalismus: A to pro škody způsobené v zahradě, včetně nábytku, dekorací nebo nářadí.
  • Pojištění odpovědnosti: Vztahuje se na případy, kdy někdo utrpí úraz nebo újmu na majetku ve vaší zahradě a vy jste za to zodpovědní.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI

Připojištění u pojištění zahrady

V nabídce pojišťoven se setkáte také s možností těchto připojištění:

  • Pojištění stromů na zahradě: Toto připojištění kryje škody na stromech v zahradě způsobené živly nebo vandalismem.
  • Pojištění proti povodním: Zvláště u zahrad s vodními prvky, jako jsou jezírka nebo potůčky, může být užitečné mít pojištění proti povodním, které kryje škody způsobené zaplavením.

Dá se říci, že pojištění zahrady je poměrně specifickým pojistným produktem, který ovlivňují různé faktory a okolnosti. Pokud v tomto směru potřebujete poradit, nebo máte nějaké doplňující otázky, kontaktujte naše specialisty, kteří jsou tu pro vás na telefonu, chatu, případně jim můžete napsat také e-mail.

Proč je důležité komplexní pojištění majetku?

Ať už máte byt, dům, chatu, nebo chalupu, měli byste svůj majetek chránit pojištěním domácnosti i pojištěním nemovitosti. Jen s nimi totiž dosáhnete komplexního pojištění vašeho majetku. Oba typy pojištění vám rádi pomůžeme sjednat.

Mnohdy panují nejasnosti ohledně toho, na co se které z těchto pojištění vztahuje. Rozdíl je velmi jednoduchý - pojištění domácnosti ochrání vybavení vaší domácnosti, tedy všechno, co byste při stěhování mohli odnést (například nábytek, koberce, elektroniku, věci osobní potřeby atd.). Pojištění nemovitosti se zase vztahuje na pevné stavební součásti, tedy na stěny, podlahy nebo střechu. Rozhodně se tedy vyplatí mít oba dva typy pojištění.

POROVNAT POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI