Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Registr vozidel - vše co o něm potřebujete vědět

Koupili jste nový vůz a potřebujete ho zaregistrovat? Anebo jste auto prodali a musíte provést převod na nového vlastníka? Pro všechny tyhle případy je tu Registr vozidel.

Podzimní rady do auta

Co je registr vozidel?

Registr silničních vozidel je databáze všech aut registrovaných v České republice. Spadá pod Ministerstvo dopravy, které ho vykonává prostřednictvím Obcí s rozšířenou působností po celé zemi. Od roku 2017 navíc už můžete vůz registrovat či přeregistrovat v jakémkoli registru a nemusíte se ohlížet na místo jeho dosavadního zapsání. Jednoduše si zajedete na ten nejbližší.

Důležitě

Je důležité vědět, že před samotnou registrací musíte mít sjednané povinné ručení a také projít STK.

Zapsání musíte stihnout ve lhůtě dané zákonem-tj. do 10 pracovních dnů (jinak vám hrozí pokuta až 50 000 Kč), přičemž při registraci osobního vozidla uhradíte poplatek 800 Kč.

Pro registraci sebou budete potřebovat platný doklad totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas, u podnikající fyzické osoby živnostenský list, u právnické osoby Výpis z obchodního rejstříku), technický list vozidla, Přihlášku k registraci vozidla do registru silničních vozidel, kupní smlouvu, originál velkého technického průkazu, protokol STK (ne starší než 14 dnů) a zelenou kartu.

Pokud se jedná o převod vozidla, vezměte si sebou ještě i malý technický průkaz.

Jak tedy vidíte, nejedná se o nic složitého. Stačí splnit jen pár formalit a můžete si bez starostí užívat nového čtyř kolového člena domácnosti.

Vysvětlení pojmů

  • registr vozidel: databáze vozidel v ČR
  • STK: Statní technická kontrola