222 100 200 Zavoláme vám zpět

VZP cestovní pojištění do ČR

  • Pojištění je platné od okamžiku připsání platby pojistného na bankovní účet Top-Pojištění.cz.

Pojištění lze sjednat:

  • pro cesty do 90 dnů;
  • pro cesty po České republice;
  • pro turistické cesty;
  • pro provozování rekreačních a zimních sportů.

Pojištění nelze sjednat:

  • pro pracovní cesty;
  • pro pojištění rizikových, extrémních a profesionálních sportů.

Základní varianty pojištění:

  • BASIC – úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti, pojištění osobních věcí;
  • COMFORT – vyšší limity pro úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění osobních věcí.

Limity pojistného plnění:

Rozsah pojištění BASIC COMFORT
 Úrazové pojištění
smrt následkem úrazu

100.000 Kč

150.000 Kč

trvalé následky úrazu

200.000 Kč

300.000 Kč

 Odpovědnost za škodu
na zdraví

2.000.000 Kč

3.000.000 Kč
na věci
finanční
 Pojištění osobních věcí

10.000 Kč

20.000 Kč

 Rekreační a zimní sporty

ano

ano

Definice sportů:

Běžné sporty – rekreační a zimní sporty (vždy automaticky pojištěny)

a) „Turistické„pojištění se vztahuje na rekreační cesty a pobyty při provozování běžných rekreačních a oddechových činností, např.: aerobic, agility, airsoft, animační programy, aqua aerobic, atletika, badminton, balet, basebal, basketbal, běh na lyžích (po vyznačených trasách), běh – jogging, dlouhé tratě včetně maratonu, běh do vrchu, (ne horský běh a maraton v poušti), biatlon, boby (ne závodní), boccia, bowling, break dance, bridge, bruslení in-line, kolečkové brusle, bruslení na ledě (ne závodní krasobruslení a rychlobruslení), bumerang, curling, cvičení v posilovně, cykloturistika, discgolf, dračí lodě (dragboat), duatlon, fitness a bodybuilding, florbal, footbag, fotbal, frisbee, futsal, golf, házená, hokej na kolečkových bruslích, hokejbal, cheerleaders (roztleskávačky), intercross, jízda na horském kole (ne sjezd), jízda na zvířatech (např. kun, velbloud, slon), jízda na vodním banánu, jízda na vodním šlapadle, jóga, kanoistika na klidné vodě, kolová, kondiční cvičení v tělovýchovných organizacích, korfbal, krasojízda na kole, kickbox aerobic, kriket, kulečník, kulturistika, kuželky, kvadriatlon, lakros, lety balonem (jako pasažér), lezení na umělých stěnách, lov sportovní (ne lov exotické divoké zvěře), lukostřelba, lyžování po vyznačených trasách (mimo rychlostního lyžování a moguls), metaná, minigolf, modelářství sportovní, moderní gymnastika, nohejbal, orientační a přespolní běh, paintbal, petanque, plavání, plážové a vodní rekreační aktivity, pobyty ve městech bez omezení nadmořské výšky, powerbocking (skákací boty), pozemní hokej, přetlačovaná rukou, ricochet (obdoba squashe), rybaření a rybářský sport (ze břehu i ze člunu), saně (ne závodní), showdown, skateboarding, skiatlon, skiboby (ne závodní), snowboarding, snowtrampoline, snowtubbing po vyznačených trasách, softbal, spinning, squash, stolní tenis, strečink, streetbal, střelba sportovní, synchronizované plavání, šachy, šerm (sportovní, historický, scénický, apod.) s výjimkou použití ostrých zbraní, šipky, šnorchlováni, tai-chi, tanec společenský (i závodní), tenis, tchoukbal, triatlon, turistika v nenáročném terénu do 3000 m n. m., veslování, vodní lyžování, vodní pólo, volejbal, wallyball, windsurfing, závody psích spřežení (mašérství), žonglování, zimní sporty po upravených a pro veřejnost přístupných trasách (lyžování s výjimkou rychlostního, snowboarding; boby, skiboby a saně – ne závodní), studijní pobyty a činnosti nevykonávané za účelem výdělku, další činnosti srovnatelné rizikovosti s výlukou činností uvedených pod písm. b) pojistných podmínek. a uvedených v odst. 7. pojistných podmínek.

b) „Pracovní“ – pojištění se vztahuje na činnosti vykonávané obvykle za účelem výdělku (např. au-pair), vykonávané ve prospěch jiné osoby a praxe.

Sportovní soutěže – organizované sporty (vyloučeny z pojištění)

Do této kategorie patří provozování organizovaných sportovních soutěží, závodů a tréninků.

Nebezpečné sporty – rizikové sporty (vyloučeny z pojištění)

Pojištění se vztahuje na provozování dále uvedených sportovních činností, např.: aerotrim, americký fotbal, bikros, bojové sporty v rozsahu capoeira, jiu-jitsu, judo, karate, cyklistika závodní (silniční, dráhová), cyklokros, cyklotrial, dostihy koňské, hasičský sport a cvičení záchranných sborů, high ropes, horský běh, jachting a plavba na plachetních lodích poháněných výhradně silou větru, jízda na sněžném skútru (ne sjezd), jízda na U-rampě (in-line brusle, skateboard, lyže, in-line koloběžka), krasobruslení závodní, lední hokej, moderní pětiboj, monoski, motoristické sporty v běžném terénu (i minibike, minikáry, motokáry), parkur, pole dance, pólo, potápění bez dýchacího přístroje – freediving (ne potápění pod ledem), ragby a podvodní ragby, rychlobruslení závodní (na ledě nebo in-line), skoky do vody (i synchronní), skoky na trampolíně bez jištění, sledge hokej, snowboardkros, sportovní gymnastika, surfing, turistika v náročném terénu do 5000 m n.m. zahrnuje i cesty zajištěné řetězy, lany či žebříky (via ferrata) a treking, vodní motorismus (člun, skútr, katamarán, apod.), vodní slalom (i v umělém kanálu), vzpírání (i silový trojboj a benchpress), zápas řecko-římský, zápas ve volném stylu, zorbing a další činnosti srovnatelné rizikovosti.

Extrémní sporty (vyloučeny z pojištění)

Pojištění se nevztahuje na provozování těchto vyjmenovaných sportovních činností: aerials, akrobacie obecně (např. artisté), akrobacie obecně (např. artisté), akrobatické zimní lyžování, akrobatické vodní lyžování, akrobatický rock and roll, boby závodní, bojové sporty v rozsahu aikido, allkampf-jitsu, kung-fu, taekwondo, sumo, box, kickbox, thaibox, bouldering, bungee jumping, canyoning, flyboarding, fly fox; kiting (buggykiting, kiteboarding, kitesurfing, powerkiting, snowkiting, apod.), letecké sporty v rozsahu řízení sportovních letadel, větroňů, balónu, kluzákových padáků, rogal, paragliding, parasailing, parašutismus (i tandemový seskok), maratón v poušti, monoski a moguls (lyžování), motoristické sporty v náročném terénu (motokros, autokros, enduro, apod.), mountboarding, mountain bike trail, mountain biking, plochá dráha, potápění za pomoci dýchacího přístroje, rafting a sporty obdobné (kayaking, apod.), rodeo, rychlostní lyžování (speedski), sandboarding, saně závodní, sjezd na horských kolech v rozsahu downhill, fourkros, sjezd na sněžném skútru, skeleton, severská kombinace, skiboby závodní, skoky a lety na lyžích, sky dive, snow(bungee)rafting, snow(bungee)kayaking, speleologie, streetluge, swing jumping, trial.

Profesionální sporty (vyloučeny z pojištění)

Profesionální sportovní činnost je činnost vykonávaná v zaměstnaneckém či obdobném poměru, z níž sportovci plyne hlavní příjem.

Nepojistitelné sporty (vyloučeny z pojištění)

Pojištění se nevztahuje na tyto sportovní činnosti: alpinismus, base jumping, buildering, dragster, extreme skiing, extrémní silové sporty (tahání těžkých břemen, aut na laně, apod.), heliskiing, high jumping (cliff diving), horolezectví, hydrospeed, jízda nebo sjezd mimo běžně užívané, upravené a vyznačené terény, označované jako ,,freeride" (na kole, na lyžích, skateboardu, snowboardu, apod.), kaskadérská činnost, lezení po ledopádech a ledových stěnách, lov exotické divoké zvěře, potápění pod ledem, rope jumping, sharkdiving, skialpinismus, skitouring, sky surfing, speedriding, střelba s ostrými náboji, šerm s ostrými zbraněmi, výpravy do míst s extrémními klimatickými a přírodními podmínkami nebo rozsáhlých neobydlených oblastí (poušť, džungle, otevřené moře, polární oblasti, apod.), vysokohorská turistika nad 5000 m n.m., wrestling, zkušební testování dopravních prostředků a další nepojistitelné činnosti a sporty, které jsou uvedeny v pojistných podmínkách.

Připojištění storno cesty

Připojištění storno cesty lze sjednat nejpozději 3 pracovní dny po úhradě zálohy nebo celé částky za cestovní službu. Limit pojistného krytí je stanoven na 25.000 Kč/ osoba. Spoluúčast je 20 %.

Pojistné podmínky: