Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Poznávací dovolená v Evropě

Nejste plážový povaleč a dovolenou raději trávíte poznáváním nových míst a kultur? Jste fanoušci historie a návštěvy památek jsou pro vás ideální představou dovolené? V rámci tohoto článku jsme pro vás připravili několik tipů na města, která byste při svých cestách Evropou rozhodně neměli vynechat.

Cestování Londýn

To nejlepší z evropských měst

Londýn

Londýn se stal v roce 2019 vítězem žebříčku turistického serveru Trip Advisor nejoblíbenějších destinací roku. A není se čemu divit, najdete tu opravdu vše, historické památky, rozlehlou zeleň, mrakodrapy a nekonečné množství nákupních možností, restaurací a barů. Nejvíce historických památek se nachází především ve čtvrti Westmister, kde můžete obdivovat například Buckinghamský palác, budovy britského parlamentu nebo Westmister Abbey. Dále pak také ve čtvrti City, kde můžete obdivovat Tower a Tower Bridge. Mimo historie je ale Londýn také jedním z nejvýznamnějších finančních center světa. Většina mrakodrapů se nachází v malé čtvrti City a procházku zde můžeme jen doporučit. Za nákupy vyrazte třeba na nejznámější ulici Oxford Stree,do nákupního centra Westfield Stratrod City nebo na trhy do Camden Town. Za skvělými jídlem a restauracemi se můžete vydat třeba do Covent Garden, které je zároveň i centrem londýnských divadelních scén a pouličních umělců, případně pak do Čínské čtvrti nedaleko náměstí Piccadilly Circus. Za relaxem, odpočinkem a procházkami zamiřte třeba na jižní nábřeží řeky Temže nebo do Hyde Parku.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Paříž

Ve výše zmíněném žebříčku serveru Trip Advisor se v roce 2019 právě Paříž, hlavní město Francie, umístila na druhém místě. Město zamilovaných, město módy a také město, kde o historické památky rozhodně není nouze. Při návštěvě tohoto města můžeme obdivovat třeba Eiffelovu věž, která je symbolem Paříže, katedrálu Notre Dame, kterou teď bohužel díky rozsáhlému a zničujícím požáru v letošním roce bude čekat rozsáhlá rekonstrukce, baziliku Sacré Coeur, Vítězný oblouk nebo Náměstí Bastilly či Náměstí svornosti. Milovníci nakupování nemohou v městě módy samozřejmě vynechat proslulou ulici Champs-Elysées. Za uměním pak můžete vyrazit do muzea Louvre. Další z typických znaků Francie najdeme jen několik málo kilometrů od hlavního města, palác krále Ludvíka XIV. ve Versailles, kde vám dech vyrazí nejen samotný zámek a jeho vnitřní prostory, ale také rozlehlé a okázalé zahrady.

Barcelona

Originální katalánské město, které má turistům rozhodně co nabídnout. Dominantu Barcelony tvoří rozhodně chrám Sagarda Familia od architekta Antoniho Gudího, která dodnes není dokončená. Obdivovat zde můžete také originální domy s barevnými mozaikami. Sportovní nadšenci rozhodně nevynechají návštěvu obrovského stadionu fotbalového týmu FC Barcelona. Za zábavou a španělským temperamentem se vydejte do rušné ulice La Rambla, kde na vás čekají žongléři, kouzelníci, malíři, živé sochy a jiní pouliční umělci.  A pokud už vás památky omrzí anebo si budete chtít odpočinout, můžete se ochladit v moři přímo na místní městské pláži.

Madrid

Ve Španělsku ještě chvíli zůstaneme, protože jeho hlavní město se v posledních letech stále častěji stává turisty vyhledávaným cílem. Madrid je městem odrážející divokou a temperamentní španělskou povahu a centrem nočních radovánek. Historické centrum shlédnete během jedné delší procházku, při které rozhodně nevynechejte palác Palacio Real nebo obrazárnu Muzeo del Prado. Nachází se zde také rozlehlé parky, které při horkých letních měsících skvěle poslouží k odpočinku. Nejoblíbenějším z nich je třeba Buen Retiro v centru města. Milovníci fotbalu jistě využijí možnost navštívit některý ze zápasů Realu Madrid.

Benátky

Italské Benátky jsou jako dělané na romantický prodloužený víkend. Procházet se zde můžete po 400 různých mostech a doprava po městě je prakticky jenom lodí. Centrem je pak náměstí svatého Marka, kde si prohlédnete baziliku stejného jména, Dóžecí palác a kampanilu. Kdo by odolal romantické projížďce na Gondole? Pokud ale vyrazíte v hlavní sezóně, která je zde v podstatě od jara do podzimu, připravte se na opravdu velké spousty turistů. Někomu to pak může dojem z tohoto krásného města poněkud pokazit.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Řím

I v Itálii se podíváme do dalšího města, hlavního města Řím. V Římě narazíte na ,,poklad" v podobě krásné historické památky opravdu na každém kroku. Mezi ty nejznámější, které rozhodně nemůžete při návštěvě tohoto města vynechat, patří Koloseum, největší římský amfiteátr. Dalším důležitým místem v Římě je Vatikán, centrum katolické církve, Svatopetrské náměstí a bazilika sv. Petra. Nádhernými antickými památkami jsou pak kromě Kolosea také ruiny Forum Romanum či chrám všech bohů Pantheon. A v neposlední řadě nesmíme vynechat ani fontánu di Trevi, kam při své návštěvě nezapomeňte vhodit minci, abyste se do Říma zase brzy vrátili.

Amsterdam

Hlavní město Nizozemska, které je jeho kulturním a finančním centrem. Město protkané vodními kanály, které dotváří jeho jedinečnou atmosféru severských Benátek.  Proslaveno je především muzei a galeriemi, především pak Van Goghovým muzeem s největší sbírkou jeho obrazů. Jak nejlépe prozkoumat všechny krásy tohoto multikulturního města? Přeci na kole. Po cestě se pak můžete v jedné z mnoha kaváren, restaurací nebo coffeshopů.

Athény

Podobně jako Řím, i Athény, hlavní město Řecka, vás upoutá svými impozantními antickými památkami. Dominantnímu městu Akropolis na pahorku Aeropagu vévodí chrám Pantheon. Dále pak rozhodně nezapomeňte navštívit Agoru, Hadriánův oblouk nebo Dionýsovo divadlo. A nudit se zde nebudete ani v noci, čeká vás opravdu bujarý noční život.

Cestujte bezpečně

I když si možná říkáte, že vaše dovolená bude ,,jen" chození po památkách a navíc v rámci Evropy, tak i tak není radno sjednání kvalitního cestovního pojištění podceňovat. Stát se může vše a vždy je lepší být připraven a do pojištění investovat pár desítek, maximálně stovek korun, než pak hradit z vlastních prostředků následky případné pojistné události. Jak na sjednání cestovního pojištění se můžete inspirovat třeba zde.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ