Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jaké celoroční cestovní pojištění?

Publikováno: 04.05.2015

Chystáte se na dlouhodobý pobyt mimo Českou republiku? Jezdíte často na služební cesty a dovolené? Potřebujete kvalitní pojištění pro pracovní pobyt do zahraničí? Sjednejte si celoroční cestovní pojištění a už se nemusíte o nic starat! Většina lidí si zřizuje cestovní pojištění až v okamžiku, kdy odjíždí na dovolenou nebo na pracovní cestu. Pokud jezdíte v létě k moři a v zimě na hory, je většinou výhodnější pojistit si jen tyto výjezdy. Jakmile ale jezdíte do zahraničí častěji, 3x v roce a více, ať už jako turista nebo například na služební cesty, vyplatí se vám celoroční cestovní pojištění.

Proč cestovní pojištění?

Zdravotní karty EU nebo pojištění k platebním kartám hradí mnohdy pouze některé úkony. Komerční cestovní pojištění navíc kryje další výlohy v souvislosti s lékařským ošetřením. Sjednáním komerčního pojištění se tak můžete vyvarovat velkých nepříjemností a hlavně vysokých poplatků za ošetření. Problémy vznikají zejména z následujících důvodů:

 • spoluúčast na úhradě ošetření a léků: v cizině je nezřídka vysoká spoluúčast při ošetření, kterou platí i místní obyvatelé. Cizinci o těchto pravidlech mnohdy neví a jsou pak velmi nemile překvapeni, když musí za ošetření platit velmi vysoké částky v hotovosti přímo v nemocničním zařízení. Spoluúčast bývá v některých případech až 100 %, nezřídka však přesahuje 50 %.
 • převoz zpět do ČR: častým problémem bývá to, že se při vážnějším zranění lidé domáhají převozu do České republiky, ovšem nemají-li uzavřené cestovní pojištění, musí náklady na převoz hradit v plné výši. Cestovní pojištění tyto náklady zpravidla plně pokrývá.
 • omezený výběr zdravotnických zařízení: nemáte-li cestovní pojištění, nepřijmou Vás k ošetření v celé řadě zdravotnických zařízení (nezaplatíte-li jim v hotovosti). S cestovním pojištěním lze využít služeb i soukromých lékařů.
 • asistenční služba: máte-li uzavřeno cestovní pojištění, můžete se po celou dobu pobytu spolehnout na pomoc a rady asistenční služby, která je Vám kdykoli k dispozici v češtině. Nastane-li v zahraničí pojistná událost, můžete se s případnými problémy obrátit právě na asistenční službu.

Typy celoročního cestovního pojištění

Celoroční cestovní pojištění lze sjednat v následujících variantách:

 • turistické
 • pracovní cesta - nemanuální práce
 • pracovní cesta - manuální práce

Celoroční cestovní pojištění lze uzavřít se základním pojistným krytím, tedy s pojištěním léčebných výloh a s asistenční službou. Doplnit jej lze klasicky o připojištění úrazu, připojištění odpovědnosti za škodu, připojištění zavazadel a v neposlední řadě o připojištění storno cestovního pojištění.

Sportovní připojištění

Pro sportovní nadšence přinášíme rovněž širokou nabídku možnosti připojištěná rizikových a extrémních sportů. V následující tabulce naleznete přehled možnosti připojištění sportovních aktivit dle jejich náročnosti.

Pojišťovna rekreační sport zimní sport rizikový sport extrémní sport organizovaná soutěž
Allianz ano ano ano x x
AXA Assistance ano ano ano ano ano
ČSOB ano ano ano x x
ERGO ano ano ano ano ano
ERV* ano x x x x
Slavia ano ano x x x
Union ano ano ano x x
Uniqa ano ano ano x ano
VZP ano ano ano ano ano

*Jedná se o celoroční cestovní pojištění pro opakované výjezdy, kdy délka jedné cesty nesmí přesáhnout 30 dní.

Výhody sjednání cestovního pojištění přes Top-Pojištění.cz

 • porovnejte nabídky a vyberte si to nejlepší celoroční cestovní pojištění
 • vše rychle jednoduše a přehledně. Srovnání a sjednání za pár minut
 • získáte nejlevnější cestovního pojištění na trhu
 • nemusíte nikam chodit a nic podepisovat, vše vyřídíte online z pohodlí domova
 • pojistnou smlouvu obdržíte obratem na Váš email

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Autor: Richard Kadlec