Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění na opakované cesty

Pravidelně cestujete do zahraničí? Na dovolenou, pracovně nebo v rámci častých studijních výjezdů? Pak je tu pro vás cestovní pojištění pro opakované cesty. Seznámíme vás s jeho výhodami.

Aktuálně bohužel není možné si přes Top-Pojištění.cz cestovní pojištění pro opakované cesty sjednat.

Opakované cesty pojištění

Ideální volba ročního cestovního pojištění

Jestliže v průběhu roku plánujete velké množství cest, nebo pobyt například na měsíc, vyplatí se vám sjednat celoroční cestovní pojištění pro opakované cesty. Hlavním důvodem je fakt, že ušetříte. Toto pojištění vás vyjde levněji než opakované sjednávání jednorázového pojištění a dokonce i výhodněji, než celoroční pojištění pro dlouhodobý pobyt, které se hodí spíše pro studenty na několik měsíců vkuse.

Navíc se o pojištění postaráte jen jednou a po zbytek roku na to nemusíte myslet, což se hodí v případě neplánovaných cest do zahraničí. Šetříte tak nejenom finance, ale i čas.

Pokud cestujete s rodinou, mohou některé pojišťovny nabízet i variantu, kdy je pojištění dětí zdarma, to znamená, že zaplatíte jen za dospělé osoby.

Opakované cesty

Celoroční cestovní pojištění s opakovanými výjezdy – pokud jezdíte za hranice často na krátkodobé pobyty, doporučujeme právě tuto variantu. Pojištění si tak sjednáte jednorázově a jste bez starostí před jednotlivými cestami. Je platné pro neomezený počet výjezdů (každý v rozmezí od 1 do 90 dnů).

Výhody pojištění pro opakované cesty

Tou největší výhodou je jednoznačně cena, ale je toho samozřejmě mnohem více:

  • Sjednáte jen jednou
  • Platí na 365 dnů
  • Neomezené množství cest
  • Kryje další položky (rizikové sporty, léčebné výlohy, má vyšší limity i široké asistenční služby)
  • Lze sjednat další výhodná připojištění (například storno cesty)

Co všechno může pojištění obsahovat

Celoroční cestovní pojištění obsahuje asistenční služby, které je možné využít 24 hodin 7 dní v týdnů. Asistenční služba hovoří česky, a je také schopná kdekoliv na světě zajistit tlumočníka. Takže vám nejenže poradí, ale například i vyhledá zdravotnické zařízení, kontroluje průběh léčby v případě hospitalizace, nebo organizuje repatriaci zpět do ČR.

U pojišťoven také existují varianty podle toho, s kým cestujete, to znamená buď individuální pojištění, nebo pojištění celé rodiny.

V základním i rozšířeném balíčku často bývá pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví či majetku, které způsobíte třetím osobám. Tady záleží na zvolených limitech pojistného plnění, které mohou být například od 5 milionů do 15 milionů korun. V případě léčebných výloh je to v základu několik milionů korun a u větších balíčků se objevují i neomezené částky.

Nezapomínejte se připojistit

U celoročního pojištění například využijete připojištění zavazadel. Na služební cestě sebou máte například počítač a další elektroniku, různé dokumenty, ale i drahé oblečení. Toto pojištění vám tak může zajisti vyšší finanční náhradu v případě, že zavazadlo ztratíte, nebo vám je bylo odcizeno.

Obzvláště v době pandemie covid-19 se vám jistě bude hodit i připojištění storna vaší cesty.

Cena ročního pojištění – opakované cesty

Destinace nižší varianta střední varianta vyšší varianta
EU 806,- 1 010,- 1 682,-
Japonsko 1 611,- 2 159,- 3 075,-
USA 2 200,- 2 540,- 3 289,-

Pzn.: data jsou z 21.12.2022