Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Podzimní toulky letadlem po Evropě

Publikováno: 28.09.2019

Připravili jsme pro vás pokračování podzimních toulek Evropou. Nyní se zaměříme na vzdálenější místa, které nejsou tak profláknutá jako Paříž, Řím, Londýn či Barcelona. Ale zaměřili jsme se na další evropské metropole, které doporučujeme navštívit. U plánování cestování nezapomínejte na cestovní pojištění.

Cestování Budapešť

Vzdušnou čarou

V dnešní době, se dají letenky do evropských měst často pořídit skutečně za pár stovek korun. Dopoledne ještě sedíte v za počítačem v práci a večer už upíjíte Sangrii v Barceloně. Co víc si přát? Letecká doprava je prostě pohodlná. Pojďme se tedy podívat, jaké evropské destinace jsou ideální pro víkendovou návštěvu.

Oslo

Pokud vám nevadí trochu chladnější počasí a rádi objevujete místa, která nepatří u českých turistů mezi ta nejnavštěvovanější, norská metropole bude pro vás tím pravým. V západní části města můžete obdivovat monumentální sídlo krále s nádhernými zámeckými zahradami, kochat se pohledem na středověkou pevnost Akershus a za nákupy vyrazit na Bogstadvaien, kde rozhodně není o luxusní obchody nouze. Východní část města je specifická především pro svou atmosféru, kde je často zřejmé prolínání norských tradic s kulturami migrantů, kterých je v Oslu spousta.

Lisabon

Pokud hledáte město, kde najdete historii, architekturu a zároveň se můžete projít po krásné písčité pláži, pak portugalská metropole bude ideálním místem pro váš prodloužený víkend. Při své návštěvě určitě prozkoumejte Terreiro de paco, největší náměstí v Lisabonu. Při svých toulkách městem si často pořádně zašplháte nahoru a dolů, ovšem výhledy na město, které se vám díky tomu naskytnou, rozhodně budou stát za to. Vydejte se také do ,,čtvrti objevů", okrajové části Belém, která připomíná zámořské výpravy slavných mořeplavců a kde můžete obdivovat kamenný Památník objevitelů a pevnostní věž Torre de Belém. Vynechat nemůžete samozřejmě ani dominantu Lisabonu, Hrad svatého Jiří. Abyste si atmosféru města vychutnali naplno, využívejte místní dopravu, která je pro Lisabon velmi specifická. Využít můžete žluté historické tramvaje, starodávné výtahy tzv. elevadores nebo lanovky. K moři se vydejte třeba na pláž Costa da Caparica, která je asi 17 km od centra města.

Cestování Lisabon

Budapešť

Hlavní město Maďarska, které je v podstatě zároveň i centrem celkového dění v této zemi. Lázeňské město přezdívané Perla Dunaje má turistům rozhodně co nabídnout. Lázeňské radovánky si můžete užívat s pocitem, jako byste se vrátili v čase. Některé lázně jsou totiž částečně dochovány ve své původní podobě z dob starověkého Říma. Na území města vyvěrá na povrch 123 termálních pramenů a mezi nejznámější lázně patří rozhodně Széchenyi nebo Gellért. Budapešť je zároveň městem, kde se protínají dějiny různých období a to se také odrazilo do památek, které zde můžete obdivovat. Ujít si nenechte rozhodně návštěvu budínského Hradního vrchu, Baziliku sv. Štěpána, monumentální budovu místního parlamentu a Velkou synagogu, největší synagogu v Evropě. Projet se zde můžete také nejstarším metrem v Evropě.

Inspirace není nikdy dost

V podstatě téměř v každé evropské metropoli naleznete místa, která prostě stojí za to vidět. Pokud vás tedy žádné z výše uvedených měst nenadchlo a stále nevíte, kam vás srdce táhne, podívejte se na naše další tipy pro poznávání evropských památek, které naleznete zde.

Zpátky k přírodě

Lákají vás spíše výlety do přírody, než courání po památkách s davy dalších turistů? Úchvatné výhledy na jezera v podhůří švýcarských a rakouských Alp, vodopády, útesy či skalní útvary. To a mnoho dalšího nám evropská příroda nabízí v hojném počtu a přímo tak vybízí k výletům a poznávání jejích krás. Nevíte kam vyrazit? Inspirujte se zde.

Cestovko vždy a všude

Ať už jedete za hranice autem, jen třeba pár hodin od domova a nebo na prodloužený víkend od zahraničí odlétáte, mějte vždy na paměti, že uzavření cestovního pojištění je nutností. Sjednání je snadné a rychlé, stačí zadat v online formuláři základní údaje. Pojištění vzniká úhradou pojistného a veškerou dokumentaci obdržíte ihned po sjednání pojištění na e-mail.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 Autor: Andy