Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Podzimní toulky autem po Evropě

Publikováno: 26.09.2019

Je tu podzim. A i když si ještě občas užíváme slunečných dnů babího léta, horké letní dny už jsou minulostí. Mnoho z nás bere podzim jen jako takovou ,,přestupní stanici" mezi létem a zimou. Zkuste se ale na chvíli zastavit, rozhlédnout se kolem sebe a uvidíte, jak krásný podzim dokáže být. A co si toto období zpříjemnit třeba prodlouženým víkendem v některé z evropských metropolí? Příjemné podzimní teploty k turistice přímo vybízejí. Nechte se inspirovat, kam na podzimní eurovíkend vyrazit. Tentokrát jsme pro vás vybrali města, která jsou mezi turisty oblíbená, ale v návštěvnosti se mezi ostatními evropskými metropolemi nepohybují na nejvyšších příčkách, i přesto vás ale mají čím překvapit. A nezapomeňte, i při cestách pouze Evropou myslete na sjednání kvalitního cestovního pojištění!

Cestování Berlín

Po vlastní ose

Pokud si chcete užít prodloužený víkend v zahraničí, nemusíte cestovat ani obzvláště daleko. I u našich sousedů jsou města a místa, která by neměla být českými turisty opomíjena. A navíc tam dorazíte jednoduše vlastním autem za pár hodin, výlet si naplánujete přesně dle svých představ a požadavků a nemusíte se ohlížet na nákup letenek, jejich cenu a termíny.

Berlín

I hlavní město Německa má turistům co nabídnout. Navíc z Prahy se sem pohodlně dostanete autem za necelé 4 hodiny, pokud byste vyrazili z Brna, počítejte navíc s cestou Praha - Brno po D1, kde se bohužel čas nedá dopředu nikdy správně odhadnout. Při návštěvě Berlína zřejmě vaše první kroky povedou k dominantě tohoto města, kterým je Braniborská brána. Pokud vás zajímá spíše novodobá historie, projděte si místa, kde do roku 1989 stála Berlínská zeď. Na mnoha místech jsou stále její pozůstatky jako mementa komunismu a prohlédnout si můžete také původní hraniční přechod tzv. Checkpoint Charlie. Pokud chcete město vidět jako na dlani, navštivte budovu Spolkového sněmu Reichstag, kde se vám ze skleněné kopule budovy naskytne úžasná vyhlídka na celé město. Nejznámějším náměstím Berlína je Alexanderplatz, kde jsou mimo jiné i tzv. Hodiny světa, které ukazují čas v různých místech po celém světě

Cestování Vídeň

Vídeň

Rakouská metropole, která je od českých hranic ,,co by kamenem dohodil". Pro Pražáky to znamená cestu něco málo přes 4 hodiny, v případě že cestujete z moravské metropole, strávíte na cestě zhruba polovinu času. Rozhodně ale nebudete litovat. Ve Vídni je velká spousta památek, které prostě při návštěvě tohoto města nesmíte vynechat. V první řadě je to rozhodně katedrála Stephansdom, která je přirozeným centrem města a jejíž věž slouží jako hlavní orientační bod při procházkách mezi místními památkami. Za uměním se vydejte třeba do galerie Albertina nebo navštivte Muzejní čtvrt, která se nachází na Ringstrasse a skládá se ze dvou zrcadlově postavených budov. Vynechat nemůžete také nejkrásnější palácový komplex celé Vídně, Belveder, dále pak vídeňský hradní komplex Hofburg, kde trvale žije rakouský prezident a v neposlední řadě pak císařský palác Schönbrunn. Pokud vás zajímá moderní architektura, pak při své návštěvě Vídně určitě nezapomeňte navštívit i dům Hunderwasserhaus, který je zajímavý pro pestrobarevné plochy, nerovné linie či chaotické rozmístění prvků a okna různých velikostí a tvarů. Za zábavou pak určitě vyrazte

Krakov

Nejkrásnější polské město, které je pro nás také v ještě celkem autem pohodlné dojezdové vzdálenosti. Z Prahy vám cesta zabere cca 5 a půl hodiny, z Brna necelých 3 a půl hodiny. Krakov je městem, které je sice mezi turisty oblíbené, stále si ale dokázalo zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru. A míst, které zde stojí za návštěvu, je tu opravdu spousta. Turistickým lákadlem je zajisté Hlavní náměstí, u radniční věže pak jistě nepřehlédnete velkou plastiku duté hlavy. Pokud chcete mít návštěvu Krakova trochu zajímavější a dobrodružnější, vydejte se do krakovského podzemí, které bylo zpřístupněno teprve před několika lety. Dalším cílovým bodem určitě může být také královský hrad Wawel, kde ve večerních hodinách můžete obdivovat sochu draka, který v pravidelných intervalech chrlí oheň. A v případě, že vás zajímá umění, pak pro vás bude jasnou volbou i Krakovské národní muzeum, kde je vystaven originál da Vinciho obrazu Dáma s hranostajem.

Inspirace není nikdy dost

V podstatě téměř v každé evropské metropoli naleznete místa, která prostě stojí za to vidět. Pokud vás tedy žádné z výše uvedených měst nenadchlo a stále nevíte, kam vás srdce táhne, podívejte se na naše další tipy pro poznávání evropských památek, které naleznete zde.

Cestovko vždy a všude

Ať už jedete za hranice autem, jen třeba pár hodin od domova a nebo na prodloužený víkend od zahraničí odlétáte, mějte vždy na paměti, že uzavření cestovního pojištění je nutností. Sjednání je snadné a rychlé, stačí zadat v online formuláři základní údaje. Pojištění vzniká úhradou pojistného a veškerou dokumentaci obdržíte ihned po sjednání pojištění na e-mail.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

 Autor: Andy