Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Kam v říjnu k moři?

Publikováno: 18.09.2023

Nechce se vám oblékat do teplých kabátů a pomalu ,,vyhlížet" vánoční sortiment v obchodech? Nebojte, i v říjnu můžete navštívit celou řadu destinací, kde si užijete slunce a moře ještě předtím, než nastoupí v plné síle chladnější počasí. Kam v říjnu za teplem? Pojďte se na to podívat!

Kam v říjnu k moři

Řecko

Řecko jako Země zrodu demokracie, Homéra, antických hrdinů a samozřejmě také nádherných pláží na místních ostrovech, kde si sluneční paprsky užijete v říjnu dosytosti. A to vůbec nemluvíme o možnostech prozkoumání místní bohaté historie, kultury a samozřejmě i tolik oblíbené gastronomie. 

 • Kréta: Největší a nejvíce navštěvovaný řecký ostrov. Obdivovat zde můžete pozůstatek paláce Knossos. Počítejte s tím, že na severu ostrova najdete dlouhé písčité pláže, spoustu hotelů, taveren a barů. Jih Kréty má pro změnu malé a členité pláže s romantickými zátokami, je zde méně turistů a více klidu.
 • Santorini: Ostrov pro všechny romantické duše se známou vesničkou Oia s bílými stavbami s typickou modrou střechou, zasazenými na úpatí skalisek.
 • Rhodos: V hlavním městě najdete spoustu památek, přičemž historické centrum je zapsané na seznamu UNESCO. Samozřejmě zde na vás čekají také zlatavé písčité a oblázkové pláže, především ve východní části ostrova. Západní část Rhodosu je v oblibě hlavně u milovníků vodních sportů, a to díky větším vlnám.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Itálie

Další velmi oblíbená středomořská země, která vyniká jedinečnou atmosférou, bohatou kulturou, historií a je samozřejmě také dalším státem, kde je v říjnu teplo. Kam zde vyrazit?

 • Sardinie: Ostrov přezdívaný ,,Karibik Evropy". Bělostný písek, tyrkysové moře a romantické zátoky, zkrátka idylka. Určitě také navštivte hlavní město Cagliari, malebné městečko Bosa nebo archeologické naleziště Su Nuraxi di Barumini s megalitickými obrannými stavbami, tzv. sardinskými nuraghy. 
 • Sicílie: Největší italský ostrov, který od pevniny odděluje Messinská úžina. Na ostrově se nachází známá sopka Etna, obdivovat zde můžete nádherné scenérie, historické památky a samozřejmě pláže, na kterých se skvěle odpočívá. 
 • Apulie: Část Itálie, kterou najdete v ,,podpatku" této krásně země. Jedná se o rovinatý, mírně zvlněný kraj, ve kterém se nachází Bari - velmi rušný a hojně využívaný přístav s bohatou historií. 

Španělsko a Kanárské ostrovy

Kam letět v říjnu k moři ve Španělsku? Přece na Kanárské ostrovy! Ty jsou skvělou volbou pro všechny, kdo hledají teplé počasí po celý rok. Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote a Fuerteventura nabízejí krásné pláže, přírodu i bohatý noční život.

 • Lanzarote: Těšte se na nádherné národní parky a vulkanickou krajinu s lávovými jeskyněmi a unikátními vinicemi přímo v lávových polích. Ostrov je navíc protkán specifickou architekturou od Césara Manriqua, jehož vilu můžete navštívit ve vesnici Tahiche a prozkoumávat zde i díla Pabla Picassa. V hlavním městě Taguise si užijete trhy i okouzlující uličky.
 • Tenerife: Největší a nejhustěji obydlený ostrov, který se těší velkému zájmu turistů. Ve městě Santa Cruz pak můžete obdivovat spoustu architektonických památek, tradiční trhy i karneval. Také na Tenerife se nachází národní park s nejvyšší horou Španělska, Pica del Teide, která ční do výšky 3 718 metrů nad mořem. Jako u ostatních pohoří v souostroví Kanárských ostrovů, i v tomto případě se jedná o aktivní sopku.
 • Gran Canaria: Historickou romantiku zde zažijete ve střední části ostrova v poutním městečku Teror nebo také v centru hlavního města Kanárských ostrovů - Las Palmas. Na ostrově se nachází zajímavé přírodní útvary, jako jsou skály Roque Nublo nad ne příliš hustými lesy nebo písečné duny na území 400 hektarů kousek za turistickým střediskem Maspalomas.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Egypt

Egypt je skvělým místem pro milovníky pláží a historie. Tradičně nejoblíbenějšími destinacemi jsou Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm el Šejk, kde se nachází nádherné dovolenkové resorty, které jsou jako stvořené pro rodinnou dovolenou i pro romantické pobyty.

Kromě potápění a šnorchlování si v Egyptě užijete celou řadu výletů - například do pouště za beduíny, vyzkoušet si můžete také projížďku na čtyřkolkách. A z poznávacích výletů jednoznačně stojí za to ty do Káhiry (archeologické muzeum, pyramidy v Gíze, Údolí králů), do Luxoru, Karnaku nebo k Asuánské přehradě. 

Zanzibar

Místo, kde si můžete užít příjemně teplé vlny Indického oceánu. Ubytovat se tu můžete v některém ze skvělých resortů, které si vás získají svými službami. A čím Zanzibar vyniká? Kromě krásné přírody také vůněmi - je totiž místem, kde se pěstuje celá řada exotických koření. A jakmile vás omrzí lenošení na ostrově, můžete si zaletět do Tanzanie na safari.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Turecko

Další ideální místo pro rodinnou i romantickou dovolenou, kde se krásně ohřejete i v říjnu. Pobyt u moře si zde užijete u vln toho Středozemního, Černého, Egejského i Marmanského. Milovníci historie mohou navštívit město Efes nebo pozůstatky starodávného Phaselisu. Známá je samozřejmě Hagia Sofia - chrám Boží moudrosti v Istanbulu, stejně jako velké množství byzantských i muslimských památek. V tureckých městech můžete navštívit rozsáhlá tržiště s orientálními surovinami.

Spojené arabské emiráty

V SAE si užijete skvělou rodinnou dovolenou, můžete vyrazit za luxusními nákupy i za potápěním nebo pouštním dobrodružstvím. Doporučujeme rozhodně navštívit Dubaj, Abú Dhabí i Ras al-Khaimah, dubajskou poušť či Liwa Oasis - místo nacházející se v poušti Rub al-Chali, které nabízí nádherné písečné duny a oázy. Užijí si ho hlavně píseční surfisté a všichni dobrodruzi.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Karibik

Karibské ostrovy vás i v říjnu přivítají teplým a slunečným počasím. Vybrat si zde můžete hned z několik krásných míst.

 • Dominikánská republika: Tanec, rum, kvalitní doutníky, adrenalinové sporty i relax na bělostných plážích u tyrkysového moře. To všechno vám nabízí Dominikána. Za vidění zde stojí Catedral Primada de America, Santo Domingo či Las Terrenas.
 • Barbados: Ostrov, který v minulosti sloužil hlavně pro pěstování cukrové třtiny. Dnes je to ovšem jeden z velmi oblíbených turistických cílů, kde můžete odpočívat, objevovat podmořský svět i exotickou přírodu. 

Cestovní pojištění na cesty

Než odletíte za slunečními paprsky, nezapomeňte si před cestou sjednat cestovní pojištění, na které se budete moci spolehnout v celé řadě situací. Uvidíte, že se vám s ním bude cestovat mnohem klidněji, navíc vás správná pojistka vyjde klidně jen na pár korun denně. 

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ