Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Cestovní pojištění do Tanzanie

Tanzanie je nádherná země, ve které můžete obdivovat nejen místní přírodu, ale také světoznámá archeologická a paleontologická naleziště. Místní krásy můžete obdivovat na místech, jako je Serengeti, Viktoriino jezero nebo Kilimandžáro. V našem článku pro vás máme důležité informace, které se vám budou na cestách určitě hodit, stejně jako informace o tom, jaké cestovní pojištění si pro cestu do Tanzanie sjednat.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Proč cestovní pojištění do Tanzanie?

Kvalitní zdravotní péče se vám v Tanzanii dostane na soukromých klinikách, které se nachází v hlavním městě. Ostatní zdravotnická zařízení na tom se svou kvalitou nejsou příliš dobře. Pokud budete potřebovat lékaře, musíte se nejdříve prokázat platným cestovním pojištěním nebo kreditní kartou. Proto si sjednejte opravdu kvalitní pojištění s odpovídajícími limity léčebných výloh.

Hodit se vám ale budou i užitečná připojištění, jako je:

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Srovnání cestovního pojištění do Tanzanie

Se srovnáním aktuálních nabídek cestovního pojištění do Tanzanie vám pomůže online kalkulačka cestovního pojištění. Pro její použití vám bude stačit připojení k internetu a chytrý telefon, počítač nebo tablet a pár minut vašeho času.

Do online kalkulačky zadáte údaje o vás a vaší cestě a během pár minut uvidíte přehledně srovnané nabídky, a to včetně ceny cestovního pojištění. To nejlepší cestovní pojištění do Tanzanie si můžete podle představ také upravovat - rozsah zajištění i volbu možných připojištění.

Kolik stojí pojištění do Tanzanie?

Přesná cena cestovního pojištění do Tanzanie je individuální. Má na ni vliv:

 • délka vašeho pobytu,
 • počet pojištěných osob (a zda tvoří jednu rodinu),
 • zvolená výše pojistných limitů,
 • výběr připojištění.

Přesnou částku přímo vám na míru tedy uvidíte právě v online kalkulačce.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Jak sjednat cestovní pojištění do Tanzanie?

I se sjednáním cestovního pojištění do Tanzanie vám pomůže online kalkulačka. Z nabídky si vyberete pojistný produkt, který se vám bude líbit nejvíce, a cestovní pojištění jednoduše uzavřete. 

Všechny důležité dokumenty vám přijdou do e-mailu, přičemž samotná pojistka začíná platit uhrazením pojistného (bankovním převodem nebo online platbou kartou). 

Zároveň myslete na to, že to nejlevnější cestovní pojištění nemusí nutně znamenat to nejlepší. Doporučujeme si vybrat takové pojištění, které zvládne pokrýt vaše možné výdaje a v případě potřeby se o vás dobře postará.

Covid-19 a cestovní pojištění

Situace kolem covidu-19 se už sice víceméně uklidnila, na některých místech světa se ale stále můžete setkat s bezpečnostními opatřeními. Proto doporučujeme před cestou zkontrolovat na stránkách MZV ČR aktuální podmínky pro vstup do země, pravidla pro využívání místní hromadné dopravy atd. Zároveň je vhodné se pro případ onemocnění covidem-19 v zahraničí správně pojistit.

Pomocí naší kalkulačky si za pár minut porovnáte cestovní pojištění, které kryje léčebné výlohy spojené s covidem-19. Chcete vědět víc? Sepsali jsme pro vás ve spolupráci s pojišťovnami ještě odpovědi na nejčastější otázky ohledně krytí léčebných a dalších nákladů spojených s covidem-19.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Volání ze zahraničí

Nezapomínejte na to, že podmínky volání, SMS a čerpání dat v rámci vašeho mobilního tarifu se  v zahraničí oproti podmínkám v Česku můžou dost lišit. Pokud cestujete mimo Evropu, mohou být ceny roamingu poměrně vysoké. Proto si ještě před odjezdem u svého operátora ověřte, jaké jsou aktuální poplatky ve vaší cílové destinaci. Celkově se svět dělí na 3 roamingové zóny, od kterých se odvíjí právě ceny mobilních služeb za hranicemi.

U operátorů se tak můžete setkat s automaticky aktivovaným balíčkem se stanovenými cenami za minuty volání, SMS a čerpání dat, nebo si můžete zakoupit výhodnější roamingové balíčky.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Při výběru z bankomatu v Tanzanii počítejte s účtováním poplatku ve výši 3 až 4 dolarů (USD). V případě, že u svého bankovního účtu nemáte výběr z bankomatů v zahraničí zdarma, naúčtuje vám poplatek za výběr také vaše banka. Proto pro vás bude nejvýhodnější vybrat si v rámci jednoho výběru co nejvyšší částku, maximálně ovšem 400 000 tanzanských šilinků (TZS).

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Co si připravit před cestou do Tanzanie?

Pro cestu do Tanzanie budete potřebovat platný cestovní pas, jehož platnost musí být alespoň o 6 měsíců delší než doba pobytu, a také vízum. To zaplatíte po příletu do země - stojí 50 dolarů a platí 3 měsíce od data vstupu. Nezapomínejte na to, že vlastní platný cestovní doklad potřebují také děti, a to včetně miminek.

Užitečné informace:

 • Důležitá telefonní čísla - záchranná služba, policie i hasiči 112
 • Jazyky - úředními jazyky jsou angličtina a svahilština 
 • Očkování - povinné proti žluté zimnici (pokud cestujete z oblasti jejího výskytu). Dále se doporučuje očkování proti spalničkám, tetanu a žloutence typu B a A, břišnímu tyfu, vzteklině, záškrtu a dětské obrně.
 • Řízení - pro jízdu v obci platí maximální povolená rychlost 70 km/h, mimo obec 100 km/h a na dálnici 110 km/h. Tolerance alkoholu za volantem je 0,8 promile. Při řízení buďte obezřetní, protože Tanzanie je známá vysokou nehodovostí.
 • Na co si dát pozor: 
  • Vyhněte se opuštěným místům, především po setmění, kde hrozí riziko přepadení turistů. 
  • Nepijte vodu přímo z vodovodního kohoutku.
  • Ženám se mimo turistická letoviska nedoporučuje nosit vyzývavé oblečení - mějte zahalené ramena a kolena. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY

Cestovní tipy do Tanzanie

Tanzanie je krásnou a rozmanitou zemí, která toho má opravdu hodně co nabídnout.

Co navštívit a vidět v Tanzanii?

 • Dar es Salaam - druhé největší město, ve kterém najdete většinu vládních budov. K vidění je zde také National Museum of Dar es Salaam (s kostmi Australopitéka východoafrického), Village Museum (s etnickými chatkami), botanické zahrady a nádherné pláže (například i mořská rezervace Dar es Salaam Marine Reserve).
 • Zanzibar - navštívit můžete jeho ostrovy Unguja, Pemba i další menší ostrůvky s nádhernými tyrkysovými plážemi, dále Zanzibar City s historickým centrem jménem Stone Town, které je zapsané na seznam UNESCO.
 • Kilwa Kisiwani a Songo Mnara - oblast, která byla centrem středověkého sultanátu Kilwa, a kamenné město. Obojí je zapsané na seznam UNESCO.
 • Olduvai Gorge - jedno z nejvýznamnějších světových nalezišť, kde byly objeveny pozůstatky nejstarších předchůdců moderního člověka (Australopitéa a Homo habilis)
 • Kilimandžáro - nejvyšší hora Afriky, kterou mohou odvážnější cestovatelé také zdolat. Trasa vás provede deštným pralesem, pustinou, až na arktický vrcholek. Na Kilimandžáru se nachází několik vulkánů - Kibo (aktivní), Mawenzi a Shira (vyhaslé).
 • Národní park Serengeti - park doslova plný života, díky čemuž zde můžete pozorovat lví smečky, na sedm desítek velkých savců (gazely, zebry, buvoli a další) a až 500 druhů ptactva
 • Viktoriino jezero – Zaujímá plochu 70 000 km2 a kromě spousty druhů ryb zde žijí hroši, krokodýli, želvy. Na východním břehu jezera se pak těží diamanty a zlato.
 • Jezero a Národní park Manyara - má se jednat o jedno z nejkrásnějších jezer v Africe. Samotné jezero je také národním parkem a k vidění jsou zde paviáni, hroši, sloni, žirafy a celá další řada zástupců živočišné říše. 
 • Natronové jezero - jeho pH je vyšší než 10 a teplota vody přesahuje šedesát stupňů. Vysoké pH zapříčiňuje odpařování a vysoká koncentrace uhličitanu sodného. Má červenou barvu a je významným hnízdištěm plameňáků.
 • Národní park Ngorongoro - území zapsané na seznam UNESCO jako přírodní i kulturní dědictví. Žije zde například velmi vzácný nosorožec černý a nachází se zde významné paleontologické a archeologické naleziště. 

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POJIŠTĚNÍ NA CESTY