Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Autem na Sardinii

Doklady, plavky a ciao! Rozhodli jste se letos strávit dovolenou na prosluněné Sardinii a nemůžete se dočkat? Místo letadla jste jako dopravní prostředek zvolili pohodlí vlastního auta a teď vás cesta trochu znervózňuje? Nemusí. Poradíme vám, jakou trasu autem na Sardinii zvolit, kolik vás cesta bude stát i proč si před cestou sjednat kvalitní autopojištění a cestovní pojištění.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cesta autem na Sardinii

Pokud jste zvolili jako způsob dopravy vlastní vůz, je to nejspíš proto, že jste rádi sami sobě pánem a chcete si cestu sami koordinovat. Určitě je pohodlné zvolit si trasu i počet zastávek dle vlastního gusta, přináší to ale také více plánování a zjišťování. První, co budete muset řešit, je samotná trasa, jakou se na Sardinii vydat. Záleží na tom, odkud z České republiky konkrétně vyjíždíte. Obvykle se využívají dvě trasy:

Autem na Sardinii z Prahy

Trasa: Praha-Plzeň-Řezno-Mnichov-Innsbruck-Bolzanova-Tento-Verona-Bologna-Florencie-Livorno-Sardinie

Délka: 1 544 km

 Čas: cca 21 hod.

Autem na Sardinii z Brna nebo Ostravy

Trasa: Ostrava/Brno -Vídeň-Štýrský Hradec-Vilach-Benátky-Bologna-Florencie-Livorno-Sardinie

Délka: 1 658 km

Čas: cca 22 hod.

Jak je vidět, časově jsou si obě cesty hodně podobné a rozhodující tak mohou být především místa, která na nich můžete navštívit. Za návštěvu určitě stojí především Benátky nebo Florencie, výběr je tedy čistě na vás. Obě trasy ale končí svoji pevninskou část v Livornu, odkud se na Sardinii dostanete trajektem.

Plavba vám zabere necelých osm hodin a rezervaci je ideální vyřídit předem. Vyhnete se tak riziku, že trajekt bude především během hlavní sezony již plný a na vás nezbyde místo.

Autem na Sardinii

Kolik stojí cesta autem na Sardinii?

Nelze samozřejmě přesně odhadnout, kolik vaši rodinu bude cesta autem na Sardinii stát. Cena závisí na několika faktorech, například na:

 • ceně pohonných hmot u nás i v zahraničí,
 • spotřebě vašeho vozu,
 • výběru a délce trasy,
 • dálničních poplatcích a mýtném.

Například ceny dálničních známek se v různých zemích liší. Vezmeme-li v úvahu, že na dovolenou vyrazíte průměrným osobním vozem, v Německu za dálnice nebudete platit nic. Vozidla do 3,5 tuny jezdí po německých dálnicích zatím zdarma.

Letní soutěž s cestovním pojištěním

Rakousku se ale bez kuponu již neobejdete. Zakoupit dálniční známku doporučujeme s dostatečným předstihem, má totiž odloženou platnost 14 dní. Za desetidenní známku zaplatíte 10 eur, za dvouměsíční 29 eur a počítat také musíte s poplatkem za průjezd Brennerským průsmykem ve výši 11 eur.

Do Itálie dálniční známku mít nemusíte, tato země totiž místo ní využívá mýtný systém. To znamená, že při průjezdu branou na placený úsek obdržíte lístek, na jehož základě jste na daný úsek vpuštěni. Na jeho konci pak lístek předložíte a zaplatíte mýtné, ať už hotově, nebo kartou. Na některých dálnicích je využíván tzv. free flow systém, kde kamera na začátku trasy naskenuje vaši SPZ do systému a vy pak mýtné zaplatíte online.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kolik celkem zaplatíte za cestu na Sardinii autem?

Pro výpočet celkové orientační ceny za cestu na Sardinii vycházíme z modelového příkladu, kdy čtyřčlenná rodina cestuje z Prahy vozem Škoda Octavia, rok výroby 2017, s naftovým motorem se spotřebou 5 l na 100 km, objemem nádrže 50 litrů.

Rodina bude tankovat plnou nádrž v Česku, v Rakousku a dvakrát v Itálii.

Tankování Dálniční poplatky Trajekt Celkem
cca 8 050 Kč od 1 010 Kč od 2 500 Kč od 12 210 Kč

Pozn.: Ceny jsou pouze orientační a mohou se lišit v závislosti na zvolené trase, typu vozu a jeho spotřebě, aktuálních cenách pohonných hmot v daných zemích, dálničních poplatcích a ceně za trajekt. 

Povinná výbava v zahraničí

Kromě budgetu také nezapomeňte zkontrolovat platné předpisy pro povinnou výbavu vašeho vozu v zahraniční, zejména v zemích, kterými budete projíždět. Pokuty by mohly být vysoké.

Povinná výbava v ČR

Povinná výbava v Německu

 • Autolékárnička
 • Reflexní vesta pro řidiče
 • Výstražný trojúhelník
 • Denní svícení při snížené viditelnosti

Povinná výbava v Rakousku

 • Autolékárnička
 • Reflexní vesta pro řidiče
 • Výstražný trojúhelník
 • Denní svícení při snížené viditelnosti

Povinná výbava v Itálii

 • Autolékárnička
 • Reflexní vesta pro řidiče
 • Výstražný trojúhelník
 • Denní svícení povinné na dálnici a v tunelech

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Cena cestovního pojištění na Sardinii

Cena cestovního pojištění do Itálie se odvíjí od výše pojistných limitů a zvolených připojištění.

Pojištění Nižší zajištění Střední zajištění Vyšší zajištění
Lléčebné výlohy 4 000 000 Kč 7 000 000 Kč neomezeno
Autoasistence ANO ANO ANO
Pojištění úrazu 100 000 Kč 300 000 Kč 500 000 Kč
Pojištění odpovědnosti 250 000 Kč 5 000 000 Kč 15 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 5 000 Kč 25 000 Kč 50 000 Kč
Covid-19 ANO ANO ANO
Asistenční služby ANO ANO ANO
Cena 593 Kč 807 Kč 1 284 Kč

Cestovní pojištění je počítáno pro 8denní rodinnou turistickou cestu do Itálie pro čtyři osoby - dva dospělí (33 a 31 let), dvě děti (7 let a 4 roky) včetně připojištění autoasistence. Uvedeny jsou nejnižší cenové nabídky ve srovnání. Jedná se o ilustrační příklady, nejde o obchodní nabídku. Počítáno dne 3. 2. 2024.

Nezapomeňte si přibalit cestovní pojištění

Co by vám ale rozhodně nemělo při cestě do zahraničí chybět, to je kvalitní cestovní pojištění. Náklady na lékařské ošetření nebo dokonce hospitalizaci se mohou vyšplhat až k milionovým částkám, které by bez uzavřeného pojištění šly z vaší kapsy. Cena základního cestovní pojištění se přitom pohybuje v řádech stokorun. Pojištění zahrnuje náklady na léčbu, hospitalizaci, asistenční služby v češtině i transport pacienta zpět do ČR.

Pojišťovna se navíc postará o komunikaci s nemocnicí, čímž vám odpadne další starost. K základu si můžete zvolit také různá připojištění, například pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění nebo pojištění storna cesty. Cestovní pojištění si můžete sjednat online z pohodlí vašeho domova.

Naše online kalkulačka cestovního pojištění vám napřed srovná dostupné nabídky pojišťoven dle vámi zadaných kritérií a vy si potom už jen vyberete to, které pro vás bude nejvýhodnější.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Kam autem na Sardinii aneb cestovatelské tipy

Poradíme vám, kam autem na Sardinii zajet a jaká místa nevynechat. Sardinie bývá často svojí krásou přirovnávána ke Karibiku a její pláže patří k těm nejkrásnějším v celé Evropě. Na své si ale přijdou také milovníci přírody i pěší turistiky. Sardinie má prostě pro každého něco. Přinášíme vám tipy na pět míst, která by vám neměla uniknout.

Cala Luna

Cala Luna je jednou z nejkrásnějších pláží na Sardinii. Jedná se navíc o poměrně odlehlé místo, u kterého budete mít jistou šanci, že nepotkáte davy turistů. Pláž je obklopena vápencovými útesy, bílým pískem i průzračnou vodou a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Costa Smeralda

Místo, jehož název mluví za vše. Smaragdové pobřeží je oblíbenou prázdninovou destinací a najdete zde spoustu pláží, zátok i zálivů. Je navíc ideálním místem nejen ke koupání, ale také k vodním sportům, jako je windsurfing nebo potápění. Pláže jsou samozřejmě také lemovány restauracemi, bary i kavárnami, které vyzývají k ochutnání místních specialit.

Cagliari

Hlavní město Sardinie nacházející se na jihu ostrova. Má více než 150 000 obyvatel a je tak největším městem na Sardinii. Najdete zde nejen krásné pláže, ale také historické centrum plné římské a středověké architektury, muzea i umělecké galerie.

Porto Flavia

Porto Flavia je přístav vytesaný ve skále a nachází se na východním pobřeží Sardinie. Byl postaven v roce 1924 a sloužil jako místo pro nakládání materiálů z okolních lomů na lodě. Nabízí nejen krásný pohled na ostrůvek Pan di Zucchero, ale také tunely, kterými se můžete projít.

Capo Testa

Mys Capo Testa je krásný členitý poloostrov a je tvořený masivními žulovými skálami, které vítr vytvaroval do porozuhodných tvarů. Místní tomuto mysu přezdívají „měsíční krajina“ a přesně tak se tam budete cítit.

Povinné ručení je základ, havarijní pojištění jistota

Povinné ručení je zákonné pojištění, které hradí všechny škody, které svým vozidlem způsobíte. Proto si před odjezdem určitě jeho zkontrolujte platnost, jinak riskujete ukončení vaší dovolené dříve, než jste plánovali. Pokud pojištění máte sjednané, o vyřízení případné škody se postará vaše pojišťovna.

Pokud se blíží výročí vašeho povinného ručení a rádi byste si sjednali nové a výhodnější, pomůže vám naše online kalkulačka. Na základě údajů o vás a vašem voze vám srovná nabídky povinného ručení tak, abyste si sami vybrali to nejlepší. Pojištění sjednáte během chvíle online a smlouva vám spolu se zelenou kartou přijde jednoduše do e-mailové schránky.

To stejné platí i pro havarijní pojištění, které je na rozdíl od povinného ručení pouze doporučené a můžete si sjednat klidně jeho krátkodobou verzi. Využijte naši online kalkulačku, najděte si pro sebe to pravé a jezděte skutečně v klidu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ havarijní pojištění