Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Jak se připravit na cestu do Benátek autem?

Publikováno: 12.02.2024

Benátky jsou bezpochyby jedním z nejkrásnějších, nejromantičtějších a také nejnavštěvovanějších italských měst. Není divu - kde jinde najdete město na laguně s tolika kouzelnými zákoutími a architektonickými skvosty? Vzhledem k tomu, že se Benátky nachází na severu Itálie, klidně se do nich můžete vydat také autem. 

Autem do Benátek

Kudy vede cesta autem do Benátek

Přesná trasa do Benátek se odvíjí podle toho, odkud se z České republiky do Itálie chystáte vyrazit. Ve všech případech pojedete přes Rakousko. 

Trasy do Benátek z České republiky

 • PRAHA - České Budějovice - Linec - Salzburg - Villach - Udine - BENÁTKY
  • Délka trasy 851 km
 • OSTRAVA, BRNO - Vídeň - Villach – Udine – BENÁTKY 
  • Délka trasy z Ostravy 916 km
  • Délka trasy z Brna 710 km

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho trvá cesta autem do Benátek?

Délku cesty do Benátek ovlivňuje jak zvolená trasa do Itálie, tak doprava. Než vyrazíte, podívejte se předem na aktuální info o uzavírkách a objížďkách. Zároveň cestu naplánujte tak, abyste se vyhnuli dopravním špičkám u velkých měst (například ve Vídni kolem 8 až 9 hodiny ráno).

Orientačně se dá říct, že cesta autem do Benátek trvá:

 • z Prahy 9 hod a 50 min
 • z Brna 7 hod a 40 min
 • z Ostravy 9 hod a 10 min

Kolik stojí návštěva Benátek autem?

Spočítejte si ještě před odjezdem, na kolik vás cesta autem do Itálie a Benátek přibližně vyjde. V potaz je třeba brát dálniční poplatky a mýtné, ceny pohonných hmot a spotřebu vašeho vozu (na tu má vliv také styl jízdy).

Dálniční poplatky a mýtné na cestě do Benátek 2024

Stát Dálniční známka/mýtné Cena
Česká republika 10denní dálniční známka 270 Kč
Rakousko 10denní dálniční známka 265 Kč
Itálie Mýtné do Benátek tam i zpět 1 000 Kč
CELKEM 1 535 Kč

Zdroj: edalnice.cz (cena známky od 1. 3. 2024), asfinag.at, autostrasde.it. Přepočet dle kurzu eura k 9. 2. 2024.

Vzhledem k aktuálním cenám pohonných hmot se vyplatí natankovat plnou nádrž u nás a poté před překročením rakouských hranic s Itálií.

Proč jet do Benátek autem?

 • Flexibilita: Cestování autem vám dá svobodu při plánování trasy i spontánních zastávek třeba na zajímavých místech.
 • Přírodní krásy: Při cestování autem se můžete kochat krásnou krajinou, kterou budete projíždět.
 • Objevování menších měst a vesnic: Autem můžete snadno navštívit menší města a vesnice, které byste jinak při cestování letadlem či vlakem do Itálie minuli. 
 • Vlastní tempo: Budete si moct jet vlastním tempem. Nemusíte se spoléhat na jízdní řády a můžete si naplánovat svůj itinerář přesně podle svých vlastních preferencí.
 • Historická místa a památky v okolí: Vlastní vůz vám umožní objevovat i další zajímavá místa v okolí Benátek. Například Chioggiu a Padovu.

Itálie - povinná výbava a dopravní informace 2024

Před cestou do Itálie pořádně zkontrolujte svůj vůz a také položky povinné výbavy nejen pro Českou republiku, ale i pro Rakousko a Itálii. 

Stát Výstražný trojúhelník Autolékárnička Reflexní vesta
Česká republika Povinný Povinná Povinná pro řidiče
Rakousko Povinný Povinná Povinná pro řidiče, pro spolucestující doporučená
Itálie Povinný Doporučená Pro celou posádku vozu

Zdroj: Cebia

TIP: Nezapomeňte, že v Česku máte také povinnost mít ve svém autě buď sadu pro opravu pneumatiky, nebo rezervní kolo.

Do Itálie se správným autopojištěním

Správné pojištění auta je základem každé bezproblémové cesty do zahraničí. Kromě povinného ručení, bez kterého za volant usednout nesmíte, zvažte i sjednání havarijního pojištění. Pokud dojde k nehodě, pokryje totiž škody na vašem autě. Zejména před cestou do zahraničí se havarijní pojištění určitě vyplatí. Naše kalkulačka vám pomůže se sjednáním nejvýhodnější nabídky.

SPOČÍTAT havarijní pojištění

Cestovní tipy: Co v Benátkách nevynechat?

Ty nejznámější turistické atrakce Benátek vám určitě nemusíme představovat. Snadno je najdete v každém cestovním průvodci. Proto jsme si pro vás připravili pár tipů na místa, která jsou doslova malými benátskými poklady. Málokdo o nich ví, takže vás tu nebudou čekat davy návštěvníků z celého světa.

 • Výrobna Gondol: Jak se vyrábí jeden ze symbolů Benátek, můžete na vlastní oči vidět na místě Squero di San Trovaso. V této loděnici z roku 1600 se dodnes gondoly dělají ručně, a to tradičními výrobními postupy. 
 • Ponte del Chiodo a Diavolo Ponte del Diavolo: Dva jedinečné starobylé benátské mosty. Ten první najdete na konci nábřeží Fondamenta della Misericordia, druhý pak na ostrůvku Torcello.
 • Skryté benátské zahrady: V Benátkách kvůli nedostatku pitné vody moc zahrad nenajdete, každopádně pár jich je. Například zahrady paláce rodiny Contarini dal Zaffo. Obdivovat tu můžete stromy, květinové záhony i fontány a sochy. Dále na vás čekají klášterní zahrady San Francesco della Vigna.
 • La Vigna Murata: Malá rarita v podobě vinice ležící přímo na laguně. Najdete ji na ostrově Mazzorbo.
 • Libreria Acqua Alta: Jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších knihkupectví na světě, které se nachází na vodě, a to kousek za náměstím svatého Marka. 
 • Labirinto Borges: Zahradní labyrint tvořící část klášterních zahrad u kostela svatého Jiří.

Kromě samotných Benátek doporučujeme navštívit ještě další tři místa:

 • Murano: Alias ostrov sklářů, který byl kdysi sklářským centrem Evropy. Dodnes zdejší umění můžete obdivovat v celé řadě obchůdků a dílen. Sbírku starého skla pak uvidíte v Museo del Vetro.
 • Burano: Neboli ostrov krajek, který je nejpestřejším ostrovem laguny díky svým romantickým barevným domům. Kromě krajkářů, jejichž výrobky jsou prý jemné jako vzduch, je zde také celá řada rybářů a cukrářů. Za vidění stojí i kostel San Martino a samozřejmě muzeum krajkářství. 
 • Chioggia: Alias malé Benátky. Toto kouzelné městečko se nachází směrem na jih od Benátek a je jim velmi podobné. Navíc tady seženete o dost levnější ubytování a kromě obdivování historického centra s celou řadou taveren se můžete vydat i na místní pláž.

Cestovní pojištění do Benátek

Cestovní pojištění do Itálie si sjednejte v klidu a pohodlí domova klidně těsně před odjezdem. Pomůže vám s tím online kalkulačka cestovního pojištění, do které zadáte základní údaje o vás a vaší cestě. Během chvíle uvidíte přehledně srovnané nabídky cestovního pojištění přímo vám na míru.

Vzhledem k tomu, že se chystáte do Benátek autem, přidejte do svého cestovního pojištění také autoasistenci, kterou v nouzi ocení všichni motoristé. A nezapomeňte i na šikovná připojištění. Například pojištění odpovědnosti nebo pojištění zavazadel.

SPOČÍTAT CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ