Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Levné havarijní pojištění

Levné havarijní pojištění je snem každého řidiče. Zatímco povinné ručení je zákonem dané pojištění odpovědnosti za škody způsobené při dopravní nehodě třetím osobám na zdraví i jejich majetku, sjednání havarijního pojištění je dobrovolné. Možná to je taky důvodem, proč jej každý majitel vozidla sjednáno nemá.

havarijni-pojisteni-snih

Co je havarijní pojištění

Havarijní pojištění je pojištěním škodovým, jeho smyslem je kompenzace škod, které jste si způsobili sami nebo k nim došlo v důsledku událostí, na které se nevztahuje povinné ručení. Havarijní pojištění chrání vaše finance při havárii nezaviněné jiným vozidlem, při odcizení, vandalismu, neoprávněném užití nebo proti řádění živlů.

Cena havarijního pojištění

Havarijní pojištění zpravidla nebývá levnou záležitostí. U dražších vozů se pojistné může vyšplhat i do desítek tisíc korun. Na tuto částku má vliv mnoho faktorů, proto je možné při sjednávání havarijního pojištění výrazně ušetřit. Možností je několik.

  1. Stáří vozidla

Na cenu havarijního pojištění má vliv stáří samotného vozu. Na to hřeší mnoho majitelů pojištěných aut. Hodnota automobilu s plynoucím časem klesá a původní částka, na kterou bylo před rokem či dvěma pojištěno, již neodpovídá realitě. A majitel tak vlastně pojistku přeplácí. Vyplatí se proto jednou za rok či za dva stávající smlouvu změnit.

  1. Zabezpečení vozidla

Za zabezpečení vozidla je možné získat slevu na pojistném až do výše 20 %. Je-li vaše vozidlo opatřeno imobilizérem blokujícím převodovku, alarmem, pískováním skel, aktivním nebo pasivním vyhledávacím systémem, tak máte vyhráno. Obecně platí, že čím má vozidlo vyšší zabezpečení, tím bude sleva na pojistném znatelnější.

  1. Pojistná částka

Pojistná částka vyjadřuje současnou hodnotu vozidla. Pojistná částka, respektive její výše se odvíjí také od spoluúčasti. Zde samozřejmě platí nepřímá úměra. Čím vyšší spoluúčast si zvolíte, tím bude pojistné levnější. Počítejte ale s tím, že v případě havárie však logicky zaplatíte v rámci spoluúčasti také více peněz. Zvažte, zda se vám vyplatí víc úspora na splátkách pojištění, nebo úspora během případné větší škody. Možnost volby spoluúčasti přitom bývá až do třiceti procent pojistného plnění.

Doplňková připojištění k havarijnímu pojištění

Základní balíček levného havarijního pojištění si můžete rozšířit o volitelná doplňková připojištění. Mezi nejvíc využívaná patří připojištění skel vozidla, pojištění náhradního vozidla nebo úrazové pojištění přepravovaných osob. Předmětem připojištění skel vozidla jsou skla bočních oken vozidla a dále sklo čelního a zadního okna. Pojištění se vztahuje se na jejich poškození nebo zničení, není-li současně uplatňován nárok z havarijního pojištění. Typickým příkladem je poškození čelního skel vozidla odlétnutým kamínkem na dálnici. Pojištění náhradního vozidla se vztahuje na úhradu nákladů, vynaložených pojistníkem na nájemné za náhradní vozidlo, pronajaté v důsledku poškození vozidla následkem dopravní nehody. Kryje náklady na nájem náhradního vozidla po dobu opravy vozidla, a to maximálně do výše pojistné částky sjednané v pojistné smlouvě při dodržení max. denního limitu. Pojistné plnění není snižováno o spoluúčast. Úrazové pojištění posádky se sjednává pro případ úrazu osob přepravovaných motorovým vozidlem, jehož následkem je smrt nebo trvalá invalidita, a ke kterému dojde v příčinné souvislosti s provozem konkrétního pojištěného vozidla.

Pokud si se sjednáním havarijního pojištění nevíte rady a přesto máte o levné havarijní pojištění zájem, neváhejte nás kontakt. Naši vyškolení operátoři vám rádi s výběrem vhodného produktu poradí. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím online chatu nebo na zákaznické linky.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ