Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta proti krádeži

Zajímá vás, jak sjednat pojištění auta proti krádeži? Je nutné sjednávat havarijní pojištění nebo to jde i samostatně? V tomto článku se vás tímto tématem pokusíme provést a poradíme vám, jak nejlépe vaše vozidlo před odcizením chránit.

Pojištění auta proti krádeži

Povinné ručení nebo havarijní pojištění

Nejprve bude dobré udělat si jasno v tom, jaká pojištění si vlastně můžete pro své vozidlo sjednat. Základem je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, zkráceně povinné ručení. Sjednání tohoto pojištění je stanoveno zákonem pro majitele všech vozidel, která jsou registrována v evidenci vozidel a pohybují se na veřejných komunikacích a i za předpokladu, že je vozidlo na této komunikaci pouze odstaveno. Povinné ručení si tedy sjednat musíte v každém případě, výběr pojišťovny, produktu a limitů je ale pouze na vás. Povinné ručení kryje škody, které způsobíte provozem pojištěného vozidla na majetku či zdraví třetích osob.


Dalším druhem pojištění automobilu, které si můžete sjednat, je havarijní pojištění. Tento druh pojištění kryje na rozdíl od povinného ručení škody, které se týkají vašeho pojištěného vozidla. Havarijní pojištění se nejčastěji sjednává ve variantě All Risk, tedy s pokrytím rizika havárie, odcizení, živlu a vandalismu. K oběma pojištěním pak máte možnost vybírat z široké škály různých druhů připojištění. Nejčastěji se však jedná o připojištění skel, úrazu řidiče a posádky vozidla, střetu se zvěří, rozšířených asistenčních služeb anebo pojištění přírodních rizik.

Dále je pak v nabídce pojišťoven například připojištění zavazadel, pojištění odcizení vozidla, zapůjčení náhradního vozidla při nehodě nebo poruše, přímá likvidace při pojistné události, úmrtí obou rodičů ve vozidle, pojištění sportovní výbavy převážené ve vozidle atd. Z toho tedy vyplývá, že pojištění proti krádeži lze sjednat jako součást havarijního pojištění i jako případné připojištění k povinnému ručení.

Pojištění auta proti krádeži

Výběr pojištění vašeho vozidla je pouze na vás. Pokud ale chcete své vozidlo vybavit pojištěním vozidla proti krádeži, máte v podstatě dvě možnosti, které je třeba zvážit. Samozřejmě nejlepší je se pokusit případné krádeži vašeho vozidla předejít a vozidlo vybavit řádným zabezpečením. V dnešní době je již v rámci zabezpečení vozidel nabídka velmi široká, od alarmu a mechanického zabezpečení řadící páky až po pasivní či aktivní vyhledávací systém. Bohužel ale ani to nejdokonalejší zabezpečení nemusí nájezdu vynalézavých zlodějů odolat. A pro tyto případy pak stojí za to mít uzavřené pojištění a získat tak alespoň finanční prostředky v podobě pojistného plnění.

Sjednání havarijního pojištění se rozhodně vyplatí mít uzavřeno v případě, že vlastníte novější vozidlo vyšší hodnoty. V tomto případě pak do havarijního pojištění nezapomeňte zahrnout i riziko odcizení vozidla. Při pojistné události vám bude poskytnuto plnění v rámci aktuální hodnoty vozidla, samozřejmě maximálně do výše pojistné částky, ponížené o případnou spoluúčast. Pokud máte zájem o pojištění odcizení vozidla pouze jako připojištění k povinnému ručení, musíte počítat s tím, že limity krytí jsou tu nižší. Takové pojištění se tedy vyplatí sjednat pro starší vozidla, jejichž aktuální hodnota není už tak vysoká. Obvykle se u připojištění odcizení dá sjednat produkt s limitem 50 000 - 150 000 Kč, na trhu ale naleznete i takové pojištění, které lze sjednat s limitem až 300 000 Kč. Záleží tedy na výběru pojišťovny, často je také zohledňováno stáří pojištěného vozidla.

Jak sjednat pojištění vozidla

Chcete pojištění auta proti krádeži a nevíte jak na to? Nechce se vám pro získání té nejlepší nabídky obcházet několik pojišťoven? Nebojte, to rozhodně nemusíte. Vše vyřídíte snadno a rychle z pohodlí svého domova. Stačí si na stránkách společnosti Top-Pojištění.cz otevřít kalkulaci povinného ručení nebo havarijního pojištění a můžete se do toho pustit. K ruce si nezapomeňte vzít velký technický průkaz vozidla, budete potřebovat některé parametry, které jsou zde uvedeny.

Po sjednání pojištění obdržíte ihned po dokončení objednávky e-mail, ve kterém naleznete smlouvu, v případě povinného ručení i zelenou kartu. Smlouvu není potřeba podepisovat a vracet zpátky, pojištění vzniká úhradou pojistného dle nastavených podmínek. Jak v případě havarijního pojištění, tak v případě připojištění proti odcizení vozidla bude s největší pravděpodobností ze strany pojišťovny požadována fotodokumentace vozidla. Nafocení obvykle probíhá tzv. samoprohlídkou, tedy tak, že si vozidlo nafotíte sami dle zaslaného manuálu a pořízené fotografie zašlete na pojišťovnu. Některé pojišťovny ale požadují pořízení fotodokumentace v režii specialistů a tak bude třeba vozidlo k nafocení objednat. Veškeré informace naleznete v dokumentech zaslaných na e-mail.

Nevíte si rady? Přejete si s kalkulací a výběrem pojištění auta proti krádeži pomoci? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme, případně s vámi pojištění sjednáme telefonicky. Kontaktovat nás můžete telefonicky, e-mailem či na online chatu, k dispozici jsme vám každý den včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ