Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Pojištění auta proti krádeži

Zajímá vás, jaké je nejlepší pojištění auta proti krádeži? Je k tomu potřeba havarijní pojištění nebo to jde i samostatně? Poradíme vám, jak nejlépe ochránit vaše vozidlo před odcizením.

Pojištění auta proti krádeži

Volba pojištění proti krádeži

Vlastníci vozů mají vlastně hned několik možností. Tou nejlepší je sjednání havarijního pojištění (konkrétně ve variantě Allrisk), které, na rozdíl od povinného ručení, kryje škody na vašem vozidle a týká se to nejen havárie, ale také odcizení, přírodních rizik nebo vandalismu.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ POVINNÉ RUČENÍ

Dále je pak v nabídce pojišťoven například připojištění zavazadel, zapůjčení náhradního vozidla při nehodě nebo poruše, přímá likvidace při pojistné události, úmrtí obou rodičů ve vozidle, pojištění sportovní výbavy převážené ve vozidle atd.

Připojištění proti krádeži lze sjednat v rámci zmíněného havarijního pojištění, ale také jako součást povinného ručení. Záleží na pojistných podmínkách dané pojišťovny.

Pojištění auta proti krádeži cena

Výběr pojištění vašeho vozidla je pouze na vás. Musíte zohlednit rizika při užívání vozu - kde pravidelně parkujete nebo kam často jezdíte. Také je podstatné, jak starý je váš vůz. Havarijní pojištění jako takové se často nevyplatí u starších aut, ale naopak novějších. Pokud tedy jedete na dovolenou v autě z roku 2011, pak byste si spíše měli pojistit zavazadla a popřemýšlet nad rozšířením asistenčních služeb, které vám mohou poskytnou náhradní vůz nebo vám zajistit náhradní ubytování.

Pojistné plnění je totiž poskytnuto jen do aktuální hodnoty vozidla, případně do výše pojistné částky, která je ponížená o případnou spoluúčast.

Cena se odvíjí od všech zmíněných faktorů, ale také dalších, jako je například značka, zabezpečení vozu nebo věk majitele.

Při sjednání pojištění odcizení vozu v povinném ručení zase počítejte s nižšími limity pojistného plnění, například 50 000 Kč – 150 000 Kč, jsou ale i produkty s limitem až 300 000 Kč.

Pokud chcete znát přesnou cenu pojištění vozu i s připojištěním pro odcizení nebo vandalismus, využijte naší kalkulačky a srovnání produktů. Je to rychlé, jednoduché a informace budete mít na jednom místě.

Jak sjednat pojištění vozidla online

Potřebujete jen připojení k internetu, telefon, počítač nebo tablet a malý techničák. Díky kalkulačce získáte přehled o cenách, ve srovnání si nastavíte rizika a rozsah limitů a vybíráte mezi nejlepšími nabídkami od českých pojišťoven dle vašeho zadání.

Po sjednání pojištění obdržíte ihned po dokončení objednávky e-mail, ve kterém naleznete smlouvu, v případě povinného ručení i zelenou kartu. Smlouvu není potřeba podepisovat a vracet zpátky, pojištění vzniká úhradou pojistného dle nastavených podmínek. Jak v případě havarijního pojištění, tak v případě připojištění proti odcizení vozidla bude s největší pravděpodobností ze strany pojišťovny požadována fotodokumentace. Nafocení obvykle probíhá tzv. samoprohlídkou, tedy tak, že si vozidlo nafotíte sami dle manuálu a pořízené fotografie zašlete na pojišťovnu. Některé pojišťovny ale požadují pořízení fotodokumentace v režii specialistů a tak bude třeba vozidlo k nafocení objednat. Veškeré informace naleznete v dokumentech zaslaných na e-mail.

Nevíte si rady? Přejete si s kalkulací a výběrem pojištění auta proti krádeži pomoci? Pak neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám s čímkoliv poradíme, případně s vámi pojištění sjednáme telefonicky. Kontaktovat nás můžete telefonicky, e-mailem či na online chatu, k dispozici jsme vám každý den včetně víkendů.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ