Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění a přírodní rizika

Havarijní pojištění může obsahovat ochranu před různými riziky. Jde o balíček nepovinných, dílčích připojištění, které myslí i na přírodní rizika a živly. Stačí si jen vybrat a sjednat si pojištění auta online.

Havarijní pojištění riziko

MINIHAV

Ne, to není název žádné mini dodávky, ale zkratka pro volitelné havarijní připojištění, které může zahrnovat různé pojistné události, včetně například přírodního rizika. Přírodní rizika obvykle znamenají přímou srážku se zvěří, ale rovněž škody, které zvěř dokáže napáchat pod kapotou na kabeláži nebo plastových částech vozu. Takový produkt s názvem MINI nabízí některé pojišťovny. Další službou v balíčku je i živelná událost. Při opravě vozidla v jednom z domovských servisů, s kterými společnost spolupracuje, nemusíte platit spoluúčast. MINIHAV pojištění pak stejná společnost nabízí jako spojení pojištění přírodních rizik a odcizení vozidla.

Možnosti krytí rizik

  • srážku se zvěří,
  • škody od zvěře na kabeláži,
  • živelná událost,
  • odcizení.

MINI havarijní pojištění je ovšem u každé společnosti jiné, a může zahrnovat zcela odlišné události. Jde například o krádež a vandalismus, což je případ pojištění mini Casco.

Přírodní živly

Příroda je mocná a některé události jednoduše neovlivníte vaším řidičským umem. Stačí, abyste se dostali do silné bouřky s krupobitím, nebo svůj vůz odstavili pod strom, který prokáže svou nestabilitu. Dále může jít o požár, výbuch, zemětřesení, nebo pád laviny. Záleží samozřejmě na tom, v jakém regionu bydlíte nebo kam nejčastěji jezdíte. Jednoduše lavinu v Praze nespustíte, ale pokud jezdíte velmi často do hor, podobné připojištění jistě oceníte.

Je tedy pouze na vás, jak své požadavky na pojištění budete směřovat. Vše navíc jde i online. Využít můžete kalkulačky a porovnávače, nebo z pohodlí domova zřídit rovnou konkrétní pojištění. V takovém případě společnosti nabízejí i různé slevy v řádu několika desítek procent.

Srovnání nabídek je důležité. Každá pojišťovna totiž kryje něco jiného a v jiné cenové relaci. Navštivte naše stránky a zjistěte více.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ