Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění - kasko

Havarijní pojištění - kasko, dvě různé označení pro stejný druh pojištění. Pojištění, které je sice nepovinným pojištěním, nicméně nad jeho sjednáním by měl popřemýšlet každý, kdo chce své vozidlo a finanční prostředky chránit na maximum.

Kasko

Co je kasko?

Havarijní pojištění - kasko je dobrovolným pojištěním, které kryje škody způsobené na vašem vozidle bez ohledu na to, kdo a jak škodu způsobil. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, neboli povinné ručení, kryje naopak škody, které pojištěné vozidlo způsobí na majetku či zdraví třetích osob.

Co kryje havarijní pojištění?

Pojištění vozidla, havarijní pojištění - kasko, lze sjednat v kombinacích na různá pojistná rizika. Pokud si sjednáte pojištění ve variantě allrisk, jedná se o pojistné krytí následujících rizik:

  • havárie;
  • živel;
  • vandalismus;
  • odcizení.

A samozřejmě pak záleží na konkrétní pojišťovně a nabízených produktech, většinou však lze rizika kombinovat a pojistit si vozidlo tedy tak, jak vám to nejvíce vyhovuje. Havarijní pojištění - kasko se sjednává se spoluúčastí, která je obvykle uvedena v procentech a s minimální částkou. Rozmezí se pohybuje od 1 %, min. 1 000 Kč  až do 20 %, 20 000 Kč.

Limit havarijního pojištění

Limit havarijního pojištění - kaska je ve většině případů, pokud není ve smlouvě uvedeno jinak, stanoven pojistnou částkou. Pojistnou částku si stanovujete při sjednání pojištění a jedná se o současnou hodnotu pojišťovaného vozidla. Pojistnou částku je třeba stanovit opravdu pečlivě, měla by co nejvíce odpovídat skutečnosti. Pokud by byla vyšší, než-li je skutečná hodnota vozidla, jedná se o nadpojištění a pokud naopak nižší, jedná se o podpojištění. V obou případech může při pojistné události dojít ke krácení nebo dokonce zamítnutí pojistného plnění.

Jak sjednat havarijní pojištění - kasko?

Havarijní pojištění, jinak řečeno kasko, sjednáte nyní už opravdu snadno a rychle. Stačí vám připojištění k internetu a notebook či chytrý mobilní telefon. Údaje o vozidle, pojistníkovi a požadovaných parametrech pojištění stačí zadat do kalkulace havarijního pojištění a hned můžete vybírat z bohaté cen havarijního pojištění od několika pojišťoven. A pokud si nebudete vědět rady nebo budete chtít s kalkulací a sjednáním havarijního pojištění poradit, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra. Rádi vám se vším poradíme a pomůžeme.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ