Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zabezpečení vozu

U havarijního pojištění má na výši pojistného vliv mnoho aspektů a zabezpečení vozu je jedním z nich. Jaké druhy zabezpečení vozu dokážou do ceny pojistného pojišťovny zohlednit a jak se to na ceně projeví? Pojďme se na to společně podívat v následujícím článku.

HAV - zabezpečení-top

Cena havarijního pojištění

Jak již bylo zmíněno výše, cena havarijního pojištění se odvíjí především od základních ukazatelů, jako je pojistná částka, tedy aktuální hodnota pojištěného vozidla, jeho značka, model, stáří, výbava a také zabezpečení, které má vozidlo k dispozici. Zároveň se do ceny havarijního pojištění odráží i pojistník, jeho věk, bydliště a bonus, tedy případná sleva na pojistném díky délce předchozího pojištění bez pojistné události.

Havarijní pojištění online

Druhy zabezpečení vozu

To, jaký druh zabezpečení vozu se do ceny havarijního pojištění odráží, záleží na podmínkách jednotlivých pojišťoven a jejich produktů. Některé pojišťovny mají určitý stupeň zabezpečení dokonce jako podmínku pro sjednání havarijního pojištění, nejčastěji se v tomto případě jedná o imobilizér.  V rámci kalkulace na našich webových stránkách vybíráte z následujících možností:

  • Imobilizér s blokováním funkcí motoru
  • Alarm
  • Označení (pískování) skel VINem vozidla
  • Mechanické zabezpečovací zařízení blokující převodovku
  • Pasivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla
  • Aktivní vyhledávací systém

Imobilizér s blokováním funkcí motoru

Elektronické zařízení integrované v automobilu. Brání naběhnutí motoru, pokud by nebyl vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům, aby nastartovali motor, aniž by měli originální klíč.

Alarm

Druh zabezpečení vozidla, který upozorní na případné neoprávněné vniknutí do vozidla hlasitým zvukem a blikajícími světly.

Označení (pískování) skel VINem vozidla

Účinný a levný způsob zabezpečení. Takto označené vozidlo se stává pro zloděje nezajímavým, pískování nejde odstranit a je tedy třeba měnit veškerá okna vozu.

Mechanické zabezpečovací zařízení blokující převodovku

Druh zabezpečení, které je pevně spjato s vozem, často označováno jako zamykání zpátečky. Dokud není řadicí páka odemčena, není možné s vozidlem odjet.

Pasivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla

Druh zabezpečení, monitorovací a lokalizační systém (např. el. kniha jízd), který aktivně nehlásí neoprávněnou manipulaci s vozidlem. Aktivuje se až na základě zjištění a oznámení krádeže vozidla.

Aktivní vyhledávací systém

Druh zabezpečení, monitorovací a lokalizační systém, u kterého aktivační detektory a čidla samy zjistí neoprávněnou manipulaci s vozidlem. Systém sám aktivuje dispečink poskytovatele a ten dále sleduje pohyb vozidla, zajistí výjezd vlastní zásahové jednotky, popř. ve spolupráci s policí zajistí zadržení vozidla.

Vliv zabezpečení vozu na cenu pojistného

  • Pojistník: Martin, 31 let, Praha.
  • Vozidlo: ŠKODA OCTAVIA 2.0TDI, r. výroby 2015, 103 kW, 105 měsíců bezškodného průběhu.
Zabezpečení Roční pojistné
imobilizér 5 426 Kč
imobilizér, alarm, mechanické zabezpečení zpátečky 4 884 Kč
imobilizér, alarm, aktivní vyhledávací systém 4 341 Kč

Pzn. Data z 3.2.2020

Havarijní pojištění snadno a rychle

A jak sjednáte havarijní pojištění? Jednoduše a online z pohodlí svého domova. A pokud si nebudete vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám se vším pomůžeme!