Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Zabezpečení vozu

U havarijního pojištění má na výši pojistného vliv mnoho aspektů a zabezpečení vozu je jedním z nich. Jaké druhy zabezpečení vozu se mohou promítnout do ceny pojistného? Pojďme se na to společně podívat v následujícím článku.

HAV - zabezpečení-top

Cena havarijního pojištění

Cena havarijního pojištění se odvíjí především od základních ukazatelů, jako je pojistná částka, tedy aktuální hodnota pojištěného vozidla, jeho značka, model, stáří, výbava a také zabezpečení, které má vozidlo k dispozici. Zároveň se do ceny havarijního pojištění odráží i pojistník, jeho věk, bydliště a bonus, tedy případná sleva na pojistném díky délce předchozího pojištění bez pojistné události.

Samotné zabezpečení pak snižuje cenu pojištění, protože se tím snižuje riziko krádeže.

Druhy zabezpečení vozu

To, jak se druh zabezpečení vozu do ceny havarijního pojištění odráží, záleží na podmínkách jednotlivých pojišťoven a jejich produktů. Některé pojišťovny mají určitý stupeň zabezpečení dokonce jako podmínku pro sjednání havarijního pojištění, nejčastěji se v tomto případě jedná o imobilizér. V rámci kalkulace na našich webových stránkách vybíráte z následujících možností:

  • imobilizér s blokováním funkcí motoru,
  • alarm,
  • pískování skel nebo leptání skel VIN kódem vozidla,
  • mechanické zabezpečovací zařízení auta blokující převodovku,
  • pasivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla,
  • aktivní vyhledávací systém.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ

Zabezpečení vozu proti krádeži

Jednotlivá zabezpečení vozidla proti krádeži mají svá specifika. Některé jsou jednoduchým mechanickým systémem, jiné dokáži chytře vozidlo vyhledat, ať už je kdekoliv. Pro lepší představu si je představíme.

Imobilizér s blokováním funkcí motoru

Elektronické zařízení integrované v automobilu. Brání naběhnutí motoru, pokud by nebyl vložen správný klíč. To znemožňuje potenciálním zlodějům, aby nastartovali motor, aniž by měli originální klíč.

Alarm

Jednoduchý druh zabezpečení vozidla, který upozorní na případné neoprávněné vniknutí do vozidla hlasitým zvukem a blikajícími světly.

Označení skel VIN kódem vozidla

Účinný a levný způsob zabezpečení. Takto označené vozidlo se stává pro zloděje nezajímavým, pískování a leptání skel nejde odstranit a je tedy třeba měnit veškerá okna na vozidle.

Mechanické zabezpečovací zařízení blokující převodovku

Druh zabezpečení, které je pevně spjato s vozem, často označováno jako zamykání zpátečky. Dokud není řadicí páka odemčena, není možné s vozidlem odjet.

Pasivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla

Monitorovací a lokalizační systém (např. el. kniha jízd), který aktivně nehlásí neoprávněnou manipulaci s vozidlem. Aktivuje se až na základě zjištění a oznámení krádeže vozidla.

Aktivní vyhledávací systém

Monitorovací a lokalizační systém, u kterého aktivační detektory a čidla samy zjistí neoprávněnou manipulaci s vozidlem. Systém sám aktivuje dispečink poskytovatele a ten dále sleduje pohyb vozidla, zajistí výjezd vlastní zásahové jednotky, popř. ve spolupráci s policí zajistí zadržení vozidla.

Vliv zabezpečení vozu na cenu pojistného

  • Pojistník: Martin, 31 let, Praha, 105 měsíců bezškodného průběhu.
  • Vozidlo: ŠKODA OCTAVIA 2.0TDI, r. výroby 2015, 103 kW, objem motoru 1968 ccm, váha 1430 kg, pojistná částka 150 000 Kč.
Zabezpečení Roční pojistné
imobilizér a blokování funkcí motoru 5 426 Kč
imobilizér, alarm, mechanické zabezpečení zpátečky 4 884 Kč
imobilizér, alarm, aktivní vyhledávací systém 4 341 Kč

(Poznámka: Ceny jsou ilustrační. Počítáno 6. 4. 2023.)

Havarijní pojištění snadno a rychle

A jak sjednáte havarijní pojištění? Jednoduše a online z pohodlí svého domova. A pokud si nebudete vědět rady, neváhejte využít služeb našeho zákaznického centra, rádi vám se vším pomůžeme!