Zákaznická linka:
9:00 - 17:00
222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění online

Kdo v dnešní době neuzavře havarijní pojištění online a obchází jednotlivé pobočky pojišťoven, je vážně blázen! Havarijní pojištění vaše vozidlo chrání před škodami, které vzniknou v rámci těchto rizik: odcizení vozidla, havárie, živel, vandalismus a neoprávněné užití vozidla. Jeho sjednání sice není ze zákona povinné, jako je tomu u pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, ale ochrana vašeho vozidla je pak 100%. Havarijní pojištění je ideálním doplňkem povinného ručení, jenž kryje škody způsobené při vámi zaviněné dopravní nehodě na zdraví a majetku třetích osob. Zabrání zbytečným ztrátám na vašem majetku.

Havarijní pojištění 2019

Výhody havarijního pojištění online

Jak již bylo zmíněno, sjednání havarijního pojištění online, je dnes velmi moderní. Důvodů je několik. V rámci kalkulace havarijního pojištění jsou vám téměř okamžitě a přehledně zobrazeny nabídky předních pojišťoven českého trhu. Nemusíte tedy trávit čas na pobočkách pojistitelů a porovnávat si jejich nabídky doma na koleni. V porovnání nabídek totiž najdete detailní informace o jednotlivých produktech. Máte tak možnost si je přímo porovnat. Kromě razantní úsporu časy přináší online sjednání havarijního pojištění také výraznou finanční úsporu, slevu za sjednání pojištění přes internet. Pokud si s čímkoli nebude vědět rady, nemusíte webovou stránku hned zavírat. Naši specialisté jsou připraveni vám se srovnáním nabídek havarijního pojištění pomoci, konkrétní nabídku na míru vám rádi zašlou také elektronicky do e-mailové schránky. Vy si tak sjednání v klidu rozmyslíte a podmínky havarijního pojištění řádně zvážíte.

Cena havarijního pojištění online

Abychom v rámci kalkulace havarijního pojištění online zjistili cenu na míru, je nutné zadat vstupní parametry, tzv. cenotvorné údaje. Hovoříme o technických údajích vozidla a jeho ceně, zabezpečení vozidla, bonusu nebo malusu pojistníka, věku a místě trvalého bydliště pojistníka. Cenu rovněž ovlivní zvolená výše spoluúčasti a přidaná připojištění. Pojďme se na tyto data podívat zblízka.

Technické údaje vozidla

V rámci technických údajů vozidla je nutné do kalkulace havarijního pojištění online opsat parametry z velkého technického průkazu vozidla. Konkrétně se jedná o výkon, objem motoru, hmotnost vozidla. Samozřejmostí je uvedení značky a modelu vozidla.

Cena vozidla (pojistná částka)

Pojistná částka musí odpovídat obvyklé ceně vozidla. U nových vozidel je její určení velmi snadné. Rovná se totiž kupní ceně. Avšak i zde byste si měli být obezřetní. Pokud při nákupu vozidla dostanete výraznou slevu a kupní cena je oproti běžně prodávanému vozidlu nižší je nutné stanovit pojistnou částku bez toho rizika, že by vznikl moment podpojištění nebo přepojištění.

U ojetých vozidel je stanovení pojistné částky poměrně složité. Pojistná částka by měla odpovídat ceně obdobného vozidla v následujících parametrech: stáří vozidla, stav najetých kilometrů, výbava vozidla a technické parametry vozidla.

Zabezpečení vozidla

Zde platí, že čím vyšší zabezpečení vozidla máte, tím nižší pojistné v rámci kalkulace havarijního pojištění zaplatíte. Mezi uznaná zabezpečení patří imobilizér s blokováním funkcí motoru, alarm, pískování skel VIN kódem vozidla, pasivní a aktivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla nebo umožňující lokaci vozidla.

Bonus a malus

Čím více měsíců bezeškodného průběhu, tedy bonusu, máte, tím vyšší slevu získáte. Nutností je ovšem písemně Potvrzení o bezeškodném průběhu doložit. Získáte jej bez jakýchkoli komplikací u posledního pojistitele a tomu novému ho zkrátka jen dopošlete poštou, případně elektronicky.

Sjednání havarijního pojištění online

Když už teď víte, které faktory mají vliv na cenu pojistného havarijního pojištění, nestojí vám v cestě vůbec nic. Otevřete záložku Havarijní pojištění, pokračujte přes pole Kalkulátor pojištění a doplňte požadované informace. Po jejich zadání zobrazí kalkulačka havarijního pojištění dostupné nabídky přímo od pojišťoven. Nebude-li si v průběhu kalkulace a sjednávání havarijního vědět rady, nezoufejte! Obraťte se na naše specialisty, kteří vám s čímkoli rádi pomohou.

SPOČÍTEJTE SI SVÉ HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ