222 100 200 Zavoláme vám zpět

Havarijní pojištění online

Kdo v dnešní době neuzavře havarijní pojištění online a obchází jednotlivé pobočky pojišťoven, je vážně blázen! Havarijní pojištění vaše vozidlo chrání před škodami, které vzniknou v rámci těchto rizik: odcizení vozidla, havárie, živel, vandalismus a neoprávněné užití vozidla. Jeho sjednání sice není ze zákona povinné, jako je tomu u pojištění odpovědnosti z provozu vozidla na pozemních komunikacích, ale ochrana vašeho vozidla je pak 100%. Havarijní pojištění je ideálním doplňkem povinného ručení, jenž kryje škody způsobené při vámi zaviněné dopravní nehodě na zdraví a majetku třetích osob. Zabrání zbytečným ztrátám na vašem majetku.

Výhody havarijního pojištění online

Jak již bylo zmíněno, sjednání havarijního pojištění online, je dnes velmi moderní. Důvodů je několik. V rámci kalkulace havarijního pojištění jsou vám téměř okamžitě a přehledně zobrazeny nabídky předních pojišťoven českého trhu. Nemusíte tedy trávit čas na pobočkách pojistitelů a porovnávat si jejich nabídky doma na koleni. V porovnání nabídek totiž najdete detailní informace o jednotlivých produktech. Máte tak možnost si je přímo porovnat. Kromě razantní úsporu časy přináší online sjednání havarijního pojištění také výraznou finanční úsporu, slevu za sjednání pojištění přes internet. Pokud si s čímkoli nebude vědět rady, nemusíte webovou stránku hned zavírat. Naši specialisté jsou připraveni vám se srovnáním nabídek havarijního pojištění pomoci, konkrétní nabídku na míru vám rádi zašlou také elektronicky do e-mailové schránky. Vy si tak sjednání v klidu rozmyslíte a podmínky havarijního pojištění řádně zvážíte.

Cena havarijního pojištění online

Abychom v rámci kalkulace havarijního pojištění online zjistili cenu na míru, je nutné zadat vstupní parametry, tzv. cenotvorné údaje. Hovoříme o technických údajích vozidla a jeho ceně, zabezpečení vozidla, bonusu nebo malusu pojistníka, věku a místě trvalého bydliště pojistníka. Cenu rovněž ovlivní zvolená výše spoluúčasti a přidaná připojištění. Pojďme se na tyto data podívat zblízka.

Technické údaje vozidla

V rámci technických údajů vozidla je nutné do kalkulace havarijního pojištění online opsat parametry z velkého technického průkazu vozidla. Konkrétně se jedná o výkon, objem motoru, hmotnost vozidla. Samozřejmostí je uvedení značky a modelu vozidla.

Cena vozidla (pojistná částka)

Pojistná částka musí odpovídat obvyklé ceně vozidla. U nových vozidel je její určení velmi snadné. Rovná se totiž kupní ceně. Avšak i zde byste si měli být obezřetní. Pokud při nákupu vozidla dostanete výraznou slevu a kupní cena je oproti běžně prodávanému vozidlu nižší je nutné stanovit pojistnou částku bez toho rizika, že by vznikl moment podpojištění nebo přepojištění.

U ojetých vozidel je stanovení pojistné částky poměrně složité. Pojistná částka by měla odpovídat ceně obdobného vozidla v následujících parametrech: stáří vozidla, stav najetých kilometrů, výbava vozidla a technické parametry vozidla.

Zabezpečení vozidla

Zde platí, že čím vyšší zabezpečení vozidla máte, tím nižší pojistné v rámci kalkulace havarijního pojištění zaplatíte. Mezi uznaná zabezpečení patří imobilizér s blokováním funkcí motoru, alarm, pískování skel VIN kódem vozidla, pasivní a aktivní vyhledávací systém upozorňující na neoprávněný pohyb vozidla nebo umožňující lokaci vozidla.

Bonus a malus

Čím více měsíců bezeškodného průběhu, tedy bonusu, máte, tím vyšší slevu získáte. Nutností je ovšem písemně Potvrzení o bezeškodném průběhu doložit. Získáte jej bez jakýchkoli komplikací u posledního pojistitele a tomu novému ho zkrátka jen dopošlete poštou, případně elektronicky.

Sjednání havarijního pojištění online

Když už teď víte, které faktory mají vliv na cenu pojistného havarijního pojištění, nestojí vám v cestě vůbec nic. Otevřete záložku Havarijní pojištění, pokračujte přes pole Kalkulátor pojištění a doplňte požadované informace. Po jejich zadání zobrazí kalkulačka havarijního pojištění dostupné nabídky přímo od pojišťoven. Nebude-li si v průběhu kalkulace a sjednávání havarijního vědět rady, nezoufejte! Obraťte se na naše specialisty, kteří vám s čímkoli rádi pomohou.

Spočítejte si havarijní pojištění